Starliner (CST-100)

Sem patří debata o všech vesmírných projektech firmy Boeing
Odpovědět
Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3889
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Tjov »

Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3889
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Tjov »

Solidní nářez, Jared je dost vytočený . By mě zajímalo jestli do toho Boeing hodí nakonec vidle. Root cause ohledně RCS stále neznají :facepalm:
Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3889
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Tjov »

Stanovisko Boeingu na dotaz SpaceFlightNow
Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3889
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Tjov »

Tak tomu říkám "zásah potopeno"
"Without the precise actions of the crew and flight control team, this event could have resulted in a loss of the Starliner crew."
"Bez přesných zásahů posádky a týmu řízení letu by tato událost mohla vést ke ztrátě posádky Starlineru."

Tak to je naprosto šílené, jak to diletanti od Boeingu dovedli daleko, když od počátku (OFT-1) ignorovali problémy s RCS :hlavou proti zdi
edit: přeformuloval jsem ten překlad , význam stejný
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2171
Reputace: 1419
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Samo »

Nebol by som všeobecný, situáciu zvládli, tak tam musia byť aj schopný ľudia, skôr ide o tlak menežmnentu a nevhodnú pracovnú kultúru strachu kde pracovníci nereportovali alebo keď aj reportovali tak boli odbitý vedením. S týmto problémom sa potýkajú často aj "lepšie" spoločnosti a firmy, nie vždy v takom rozsahu ale je to pomerne bežné, termíny tlačia a keď niekto priamo s tým systémom nerobí vidí len čas a peniaze tak to aj takto dopadá.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Hawk
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 546
Reputace: 298
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Hawk »

"Hodnocení od NASA: Selhání mise Starliner je na úrovni katastrofy raketoplánu Challenger"

https://www.novinky.cz/clanek/veda-skol ... -internetu
Tjov
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2772
Reputace: 3889
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Tjov »

Dle nového harmonogramu letů na ISS se s případným Crew Starlinerem počítá na NET October 2027 kde sdílí pozici s Crew 15
Uživatelský avatar
MrG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1134
Reputace: 1331
Registrován: 21.6.2023 8:00
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od MrG »

Tjov píše: 23.4.2026 17:52 Dle nového harmonogramu letů na ISS se s případným Crew Starlinerem počítá na NET October 2027 kde sdílí pozici s Crew 15
Len taka pripomienka:
- Starliner-1 ma letiet ako cargo let, az Starliner-2 ma byt pilotovany
- moze ist o preklep, alebo Erik berie 1-ku ako prvu rotaciu posadok
- pripadne nakoniec cargo nepoleti ???
- je to o dost neskor, ako som cakal a este je tam aj / Crew :facepalm:
Uživatelský avatar
MrG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1134
Reputace: 1331
Registrován: 21.6.2023 8:00
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od MrG »

Zaznam z predstavenia posadky misie Artemis IV


- v 6:20 minute zaznamu zacne Jered vymenovavat lode, ktore budu v tom case na obeznej drahe
Will be in orbit at same time: Dragon, Shenzhou, Soyuz, possibly (mozno) Starliner, Starship and Blue Origine Lander
- slovicko mozno pouzil len pri Starlineri, co moze aj nemusi nic znamenat
- Artemis IV je aktualne planovana na koniec 2027, takze este za rok nemusi Starliner lietat ?
- moze to byt nahoda, ze to pouzil, ale myslim si, ze chcel nepriamo poukazat na zly stav programu Starliner aj po 3 testovacich letoch
Uživatelský avatar
Jayhawk
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 139
Reputace: 26
Bydliště: Karlovy Vary
Registrován: 10.1.2017 11:49
Re: Starliner (CST-100)

Příspěvek od Jayhawk »

MrG píše: 10.6.2026 14:45 Zaznam z predstavenia posadky misie Artemis IV
Nedivím se že je rozladěný , to si všichni včetně nás a celé Space komunity

Odpovědět

Zpět na „Boeing“