Starliner (CST-100)
Re: Starliner (CST-100)
Solidní nářez, Jared je dost vytočený . By mě zajímalo jestli do toho Boeing hodí nakonec vidle. Root cause ohledně RCS stále neznají 
Re: Starliner (CST-100)
Stanovisko Boeingu na dotaz SpaceFlightNow
Re: Starliner (CST-100)
Tak tomu říkám "zásah potopeno"
Tak to je naprosto šílené, jak to diletanti od Boeingu dovedli daleko, když od počátku (OFT-1) ignorovali problémy s RCS
edit: přeformuloval jsem ten překlad , význam stejný
"Bez přesných zásahů posádky a týmu řízení letu by tato událost mohla vést ke ztrátě posádky Starlineru.""Without the precise actions of the crew and flight control team, this event could have resulted in a loss of the Starliner crew."
Tak to je naprosto šílené, jak to diletanti od Boeingu dovedli daleko, když od počátku (OFT-1) ignorovali problémy s RCS
edit: přeformuloval jsem ten překlad , význam stejný
Re: Starliner (CST-100)
Nebol by som všeobecný, situáciu zvládli, tak tam musia byť aj schopný ľudia, skôr ide o tlak menežmnentu a nevhodnú pracovnú kultúru strachu kde pracovníci nereportovali alebo keď aj reportovali tak boli odbitý vedením. S týmto problémom sa potýkajú často aj "lepšie" spoločnosti a firmy, nie vždy v takom rozsahu ale je to pomerne bežné, termíny tlačia a keď niekto priamo s tým systémom nerobí vidí len čas a peniaze tak to aj takto dopadá.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Re: Starliner (CST-100)
"Hodnocení od NASA: Selhání mise Starliner je na úrovni katastrofy raketoplánu Challenger"
https://www.novinky.cz/clanek/veda-skol ... -internetu
https://www.novinky.cz/clanek/veda-skol ... -internetu
Re: Starliner (CST-100)
Dle nového harmonogramu letů na ISS se s případným Crew Starlinerem počítá na NET October 2027 kde sdílí pozici s Crew 15
Re: Starliner (CST-100)
Len taka pripomienka:Tjov píše: 23.4.2026 17:52 Dle nového harmonogramu letů na ISS se s případným Crew Starlinerem počítá na NET October 2027 kde sdílí pozici s Crew 15
- Starliner-1 ma letiet ako cargo let, az Starliner-2 ma byt pilotovany
- moze ist o preklep, alebo Erik berie 1-ku ako prvu rotaciu posadok
- pripadne nakoniec cargo nepoleti ???
- je to o dost neskor, ako som cakal a este je tam aj / Crew
Re: Starliner (CST-100)
Zaznam z predstavenia posadky misie Artemis IV
- v 6:20 minute zaznamu zacne Jered vymenovavat lode, ktore budu v tom case na obeznej drahe
- Artemis IV je aktualne planovana na koniec 2027, takze este za rok nemusi Starliner lietat ?
- moze to byt nahoda, ze to pouzil, ale myslim si, ze chcel nepriamo poukazat na zly stav programu Starliner aj po 3 testovacich letoch
- v 6:20 minute zaznamu zacne Jered vymenovavat lode, ktore budu v tom case na obeznej drahe
- slovicko mozno pouzil len pri Starlineri, co moze aj nemusi nic znamenatWill be in orbit at same time: Dragon, Shenzhou, Soyuz, possibly (mozno) Starliner, Starship and Blue Origine Lander
- Artemis IV je aktualne planovana na koniec 2027, takze este za rok nemusi Starliner lietat ?
- moze to byt nahoda, ze to pouzil, ale myslim si, ze chcel nepriamo poukazat na zly stav programu Starliner aj po 3 testovacich letoch
- Jayhawk
- Pokročilý uživatel

- Příspěvky: 139
- Reputace: 26
- Bydliště: Karlovy Vary
- Registrován: 10.1.2017 11:49
Re: Starliner (CST-100)
Nedivím se že je rozladěný , to si všichni včetně nás a celé Space komunity


