Nové ruské plány

Novinky o projektech ruské Federální kosmické agentury
Odpovědět
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Snoopy »

Ne. :krčící rameny:
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1571
Reputace: 1850
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od jakubv »

Hele, nežiješ v nějaké paralelní realitě? V té naší bude rusákův úspěch, pokud vydrží na ISS alespoň do roku 2024, mega úspěch pokud do roku 2028. Podívej se, jaké mají zpoždění projekty k Měsíci, jaké měla zpoždění Nauka, roky tam naskakují jako datumovka na hodinkách, opravdu si myslíš, že jsou schopni do konce dekády při jejich současném stavu a stavu sankcí vypustit základ nové stanice na polární dráze?
Západ jim s tím nepomůže, Čína i Indie jim ukazují záda, nehledě na to, že obě země mají svůj program a Čína velmi úspěšný, ale rusáky tam nechce, ani z ruska není možno k čínské stanici ve současnou technikou letět...
-----------------
xx jakubv
Uživatelský avatar
vombat
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 221
Reputace: 18
Registrován: 3.9.2015 17:29
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od vombat »

Hele. Odpovědi mám výše. No a já se opravdu nerad opakuju...
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od MaG »

OK, obě strany asi řekly své. Tak už se neopakujte. Každopádně, abych jen nemlel naprázdno, musím se zastat všech, kdo jsou si vědomi, že na ruské straně už jedou doslova jen ze zásob a nic nového čekat nemůžeme. Samozřejmě změnou velení by se to změnit mohlo, ale bude těžké nabýt důveru investorů. Z vlastních zdrojů to nedají a to je škoda. Kdysi patřili ke špičce. Problém povahy Rusů ovšem je, že pojmenují kosmické lodi Gagarin, Koroljov nebo Ciolkovskij, ale zoufale mi tam chybí jména z novodobých dějin. Proč asi? Kromě stanic a výzkumu Venuše si nepamatuji žádné výrazné úspěchy a to se bavíme o době dávno minulé. V posledních letech soce vozili kosmonauty, ale to byla vychytralost západu zbytečně neinvestovat prostředky na vývoj, když tu bylo relativně levně něco, co funguje. A teď po nástupu amerických soukromých firem bylo Rusko, a toho si nelze nevšimnout, odstřiženo od zakázek na vynášení nákladů a tím i od dalšího penězovodu. Až přijdou i o peníze z ropy a plynu, může být hotovo. Tedy asi nebude nic. Nejsou technologie a peníze budou ubývat.
Uživatelský avatar
vombat
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 221
Reputace: 18
Registrován: 3.9.2015 17:29
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od vombat »

Hele…... Já moc dobře chápu to vyhrocené protiruské zaujetí….Moc dobře! Dokonce na webu kde jsem nejčastěji podobné pokusy jaké jsem předvedl. Tedy snaha o nezaujatého dáblova advokáta ,někdy s...u i mě…..Tady jsem do toho sklouzl sám….Svým ukrajinským kamarádům svoji analýzu rozhodně číst nedám . Tady jsem začal psát odpověd, ale přitom jsem si jen třídil vlastní myšlenky...A potom jsem to lupl sem což jsem asi neměl dělat...Nebo po autocenzuře. Tak se tedy omlouvám všem kterým jakoproruské kydy hnali žlučí….Já mám taky občas podobné problémy se zažíváním...Tak ještě jednou pardon.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1898
Reputace: 734
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od MaG »

Díky, tohle je samozřejmě v pohodě.

Doufám, že sis stihl všimnout, že tu nehaníme nic ruského, ale jen jsme prostě realisticky zhodnotili šance Ruska cokoliv realizovat. Je to smutné, ale je to tak. To nemá se současnou agresí Ruska nic společného a není za tím zášť kvůli tomu, co provedl jeden zločinec v jeho čele.
Uživatelský avatar
vombat
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 221
Reputace: 18
Registrován: 3.9.2015 17:29
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od vombat »

Přesně tak třeba Ruské holky jsou velice sympatické. Člověka mrzí už jenom jak se cítí blbě. Ten zločinec zničil co mohl...Kdyby jenom Ruskou kosmonautiku...Jo ale tohle je web spešl o kosmonautice. Tak já nebudu OT. Nejspíš tady v tématu Nové Ruské plány bude po naší přestřelce chvíli klid...Možná i delší dobu...Tak dobrou.
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: Nové ruské plány

Příspěvek od Snoopy »

Pánové, mohli byste si tyhle hovadinky vyměňovat v SZ, prosím. Opravdu zde nevidím žádné vlákno, kam by se daly zařadit.

Odpovědět

Zpět na „Ruský Roskosmos“