Pochlubte se!

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 817
Reputace: 4
Registrován: 23.10.2009 19:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Tommy »

Wopat píše:Díky za opravu, co na něm bylo špatně?
Měl jsi tam odkaz, který neodkazoval přímo na obrázek - proto se tu nezobrazoval... ;)
-------------------------------------------
Obrázek
» Dobývání vesmíru na ČSFD - KLIK! «
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

Hups... Obrázek Zajtra záchranná misia.
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od mager42 »

Tak jsem konecne dopravil Kerbalnauta na EVE a zpet.

Behem vzletu z EVE jsem mel tolik starosti ze bohuzel nejsou obrazky, jen pristani a pak uz obezna draha.
Zde po setkani s navratovou lodi prestoupi a vraci se na obeznou drahu Kerbinu kde je vyzvednut raketoplanem a pristava v KSC.
Hmotnost lodi pro pristani na EVE byla temer 600t.



Zde cele album.
http://imgur.com/a/seBWU/embed
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

To je macek! :o
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Ragnaro
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 41
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 5:27
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Ragnaro »

mager42 píše:Tak jsem konecne dopravil Kerbalnauta na EVE a zpet.

Behem vzletu z EVE jsem mel tolik starosti ze bohuzel nejsou obrazky, jen pristani a pak uz obezna draha.
Zde po setkani s navratovou lodi prestoupi a vraci se na obeznou drahu Kerbinu kde je vyzvednut raketoplanem a pristava v KSC.
Hmotnost lodi pro pristani na EVE byla temer 600t.


Zde cele album.
http://imgur.com/a/seBWU/embed
mám dotaz jak se jmenuje ten mod kde máš ty vrtule docela bych je uvítal
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od mager42 »

Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Živá posádka na Duně

Příspěvek od Wopat »

Je to tady! Konečně jsem vyslal živou posádku na Dunu a bezpečně ji vrátil zpět. Minule jsem psal o tom, jak jsem přistál na Duně, ale neměl jsem již dostatek paliva na cestu zpět. Celou loď Taurus jsem tedy předělal a bohužel musel zvolit kabinu pouze pro jednoho kerbonauta. Po mnohém testování na orbitě Kerbinu jsem se konečně vydal na misi k Duně. Pro přiblížení jsem opět použil brždění o atmosféru a po 124 dnech letu jsem úspěšně přistál. V nádržích jsem měl oproti plánu ještě mnoho paliva. To byla paráda! :palec nahoru:
Obrázek
- krátce po přistání

Na povrchu jsem strávil 86 dní než se planety dostaly do vhodné vzájemné pozice pro návrat. Teď přišla ta těžší část, kterou jsem ještě nikdy nezkoušel. Po startu jsem byl překvapen, jak slabou má Duna gravitaci. Na oběžnou dráhu mě to moc sil nestálo. Ve správném okamžiku jsem provedl zážeh a povedlo se! Byl jsem na cestě zpět na Kerbin a ještě k tomu s 800 l paliva navíc. U Kerbinu už jsem jen srovnal dráhu, přibrzdil, velmi lehce vstoupil do atmosféry a bezpečně přistál. Vše pouze se stock parts. MET: 292 dní 14h 58m
Obrázek
- při návratu
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26970
Reputace: 2733
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Hmmm, gratulace!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od modelar »

Závidím :)
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Před startem na Dunu, během jedné zkoušky meziplanetární lodi na oběžné dráze Kerbinu, jsem to jednou neodhadl s odhazováním vyhořelých stupňů raktey a jeden mi zůstal kroužit kolem domovské planety. Už jsem zde psal, jak se snažím být uvědomělý :lol: a nechci nechávat nikde ve vesmíru žádné smetí. Možností jak hromadění takovéhoto nepořádku předejít je několik:

1) Konstruovat rakety tak, abychom všechny stupně odhodili ještě předtím, než přejdou ze suborbitální dráhy na orbitální. Se vším ostatním už musíme misi splnit až dokonce. Popřípadě nějaké části můžeme zase odhodit u cílového tělesa z dostatečné výšky, aby explodovaly a vypařily se a nezůstaly volně ležet na povrchu.
2) U další možnosti lze přejít na orbitální dráhu, ale stupeň rakety, který chceme na orbitě odhodit, musí být opatřen malinkými tryskami na pevné palivo Sepratron, které se po oddělení na 5 s zažehnou, zpomalí raketový stupeň, který tak opět přejde na suborbitální dráhu. Nemusím snad zmiňovat, že trysky musí být k raketě připevněny v opačném směru. ;)
3) No a poslední možností je, nepořádek dělat, ale pěkně si ho po sobě zase uklidit.

A tím se dostávám zpět k mému kroužícímu vyhořelému stupni. Ke slovu se konečně dostal můj vesmírný popelář, který na svou misi dlouho čekal. Je to jednoduchý stroj s RCS tryskami a malým motorem. Ale jeho hlavní odlišnost je v soustavě přistávacích nožiček, které fungují jako ruka. S jejich pomocí lze kosmické smetí chytit a sestoupit s ním do atmosféry. Nedávno jsem navíc našel výbornou součástku, která je takovým velkým otvíracím nákladním prostorem, podobným jako mají raketoplány. Do něj lze pohodlně zachytávat menší tělesa a úlomky.
Přiblížil jsem se tedy k vyhořelému stupni, zachytil jej a zprovodil z orbity. Přitom jsem byl velice překvapen, jak pevně to spojení drží! Všem doporučuju vyzkoušet, je to dobrý trénink na budoucí stavbu orbitální stanice, bude-li v další verzi hry snad konečně možnost dokování.
Obrázek
- těsně před zachycením
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“