Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10833
Reputace: 10286
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Pospíšil »

Měl bych další dva podněty/návrhy/přání:

1) vložené obrázky, které systém zmenšil na šířku příspěvku, se už nerozklikávají do plné velikosti jako dřív.
Šlo by to napravit, tj. po kliku na obrázek se otevře na nové záložce v původním rozlišení?

2) U osobních údajů uživatele, vpravo vedle příspěvku, navrhuju změnit pořadí informací takto:
Příspěvky, Reputace, Bydliště, Registrován, Kontaktovat uživatele

Díky
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
PeterK
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 75
Reputace: 64
Registrován: 15.11.2019 21:28
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od PeterK »

Saturn1234 píše: 14.10.2020 7:55 Na hlavní stránce je most popular members.
hotovo.
test test test, unicode emotikony: 🚀 🇨🇿 🇸🇰
Uživatelský avatar
PeterK
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 75
Reputace: 64
Registrován: 15.11.2019 21:28
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od PeterK »

Pospíšil píše: 14.10.2020 11:21 Měl bych další dva podněty/návrhy/přání:

1) vložené obrázky, které systém zmenšil na šířku příspěvku, se už nerozklikávají do plné velikosti jako dřív.
Šlo by to napravit, tj. po kliku na obrázek se otevře na nové záložce v původním rozlišení?

2) U osobních údajů uživatele, vpravo vedle příspěvku, navrhuju změnit pořadí informací takto:
Příspěvky, Reputace, Bydliště, Registrován, Kontaktovat uživatele

Díky
1. Zmenit by to slo, ale potom kazdy vlozeny [ img ] obrazok by bol odkaz na seba, a nefungovalo by, ak by si na neho chcel dat iny odkaz, napr. ako ma Dusan obrazok aktualnej Expedice v podpise, po kliknuti na neho si na teme o danej expedicii.

Mas tri moznosti:
a) urobit to cez kod

Kód: Vybrat vše

[url=http://odkaznaobrazok.com/obrazok.jpg][img]http://odkaznaobrazok.com/obrazok.jpg[/img][/url]
obrazok sa ale bude otvarat v aktualnom okne, nie v novom okne

b) mozes dalej pouzivat stary tag [ obr ]

c) Na pocitaci kliknut na obrazok pravym tlacitkom na mysi a zvolit "Otvorit obrazok na novej karte".
Na mobile zalezi od mobilu, vacsinou podrzat prst a je tam moznost Otvorit obrazok na novej karte.

2. Poradie je zmenene ako si napisal.
test test test, unicode emotikony: 🚀 🇨🇿 🇸🇰
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Wopat »

Ještě jsem Drahoslavovi nepoděkoval za veškerou práci, kterou dělá pro náš portál, tak toho využiju teď v tomto příspěvku. Mockrát děkuju! :klaní se:

A nyní k věci. Měl bych taky malou prosbičku. Moje výchozí strana na fóru je "Nové příspěvky". Dřív byla jako tlačítko na horním panelu. Nyní je schovaná v nabídce "Rychlé odkazy", což znamená nějaké to klikání navíc. Pokud se nepletu, většina z nás používá Nové příspěvky stejně. Bylo by, prosím, možné ten odkaz přesunout z nabídky na horní panel, aby byl přístup rychlejší? Mockrát děkuju.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1900
Reputace: 742
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od MaG »

Wopat píše: 17.10.2020 9:47 Moje výchozí strana na fóru je "Nové příspěvky".
Když napíšeš do prohlížeče do adresy forum.kosmonautix.cz, tak se ti jako výchozí strana zobrazí Nové příspěvky? Já tedy nevím, používám pro vstup na fórum záložky a když kliknu na forum, tak se mi otevře rovnou seznam nepřečtených. A když do adresy napíšu for... tak se mi dovyplní adresa této mojí oblíbené stránky. V obou případech se tedy hned dostanu k těm příspěvkům a odkazy nahoře vůbec nepotřebuju.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Wopat »

Ne, v záložkách mám uloženo přímo "Nové příspěvky". Ale to téměř nepoužívám, ani nic nepíšu do adresy, protože mám fórum otevřeno nonstop. Spíš mi jde o pohyb v rámci fóra.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
PeterK
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 75
Reputace: 64
Registrován: 15.11.2019 21:28
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od PeterK »

Wopat píše: 17.10.2020 9:47 Ještě jsem Drahoslavovi nepoděkoval za veškerou práci, kterou dělá pro náš portál, tak toho využiju teď v tomto příspěvku. Mockrát děkuju! :klaní se:

A nyní k věci. Měl bych taky malou prosbičku. Moje výchozí strana na fóru je "Nové příspěvky". Dřív byla jako tlačítko na horním panelu. Nyní je schovaná v nabídce "Rychlé odkazy", což znamená nějaké to klikání navíc. Pokud se nepletu, většina z nás používá Nové příspěvky stejně. Bylo by, prosím, možné ten odkaz přesunout z nabídky na horní panel, aby byl přístup rychlejší? Mockrát děkuju.
uloz si na listu s odkazmi resp do oblubenych poloziek odkaz https://forum.kosmonautix.cz/search.php?search_id=newposts
test test test, unicode emotikony: 🚀 🇨🇿 🇸🇰
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Wopat »

OK, tak jsme se asi moc nepochopili, ale nevadí. Budu to brát tak, že tam tlačítko nebude :-D
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1900
Reputace: 742
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od MaG »

Ale pochopil, tedy já ano, jenom je pro mě nezvyk, že někdo fórum ani nezavírá a tak samozřejmě by jen nahoře rád klikl na nové nepřečtené příspěvky.. Tak já myslím, že to chce jen trochu trpělivosti a kolega Drahoslav ho tam zkusí přidat :-)
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Wopat »

V pohodě, já na tom netrvám. Ale třeba nejsem sám, kdo by to uvítal. Nevím. Jinak Drahoslavovo doporučení na uložení do oblíbených je k ničemu, protože pokud jsem na mobilu, tak otevřít oblíbené a ještě tam někde nalistovat ten správný link je ještě mnohem delší, než kliknout do podnabídky přímo na fóru :lol:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“