Crew Dragon

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Crew Dragon

Příspěvek od DanHeřt »

Zkuste si zadokovat s ISS v online simulátoru od SpaceX:

https://iss-sim.spacex.com/

Není to úplně jednoduché :D
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Samo »

Nie Je to jednoduché ale zase ani tak ťažké na prvý pokus som to zvládol. :-D Tiež pravda KSP sa asi na mne podpísalo. Troška precíznejšie pulzy trysiek Draco by ale neuškodili, pravda sú to všeobecne celkom silné korekčné motorčeky.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Crew Dragon

Příspěvek od modelar »

Áno, pre hráčov KSP je to maličkosť, aj keď ja som sa pri prvom pokuse nechal trochu uniesť a prestrelil som rýchlosť :-D Inak ak sa na začiatku otočíte o 180 stupňov tak nájdete prekvapenie :lol:

Každopádne ak je pravda čo tam píšu, že takto vyzerá užívateľské rozhranie Dragona pri manuálnom dokovaní, tak musím povedať že to naozaj vyzerá ako scifi. A dokovať takú loď možno naozaj nie je až také ťažké :-D .
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
DanHeřt
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 726
Reputace: 1
Registrován: 19.12.2015 1:38
Re: Crew Dragon

Příspěvek od DanHeřt »

Taky koukám že v nastavení jde zapnout placatá Země :D.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
"I reject your reality and substitute my"
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Pospíšil »

modelar píše: Inak ak sa na začiatku otočíte o 180 stupňov tak nájdete prekvapenie .
Ještě by to mohli vylepšit v tom, že když do toho překvapení narazíš, tak by to nemuselo psát, že jsi narazil do ISS, ale správně pojmenovat kolizní objekt. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Crew Dragon

Příspěvek od petrsida »

Mě se přiznám se do tajů ovládání proniknout nepodařilo. Respektive pravý panel je mi jasný, ale levý nechápu...
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Pospíšil »

petrsida píše:Mě se přiznám se do tajů ovládání proniknout nepodařilo. Respektive pravý panel je mi jasný, ale levý nechápu...
Vpravo ovládáš otáčení ve 3 osách. Vlevo translace - přesuny vlevo/vpravo, nahoru/dolů, vpřed a vzad.

Já se přiznám dobrovolně, že jsem na první pokus nezadokoval. Port jsem trefil přesně a malou rychlostí, ale pod úhlem zprava a zespodu asi tak 25° a to mě odkoplo. :)
Ale jako hračka moc pěkný. :palec nahoru:
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Lukas59
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 1
Bydliště: Žilina
Registrován: 22.1.2019 20:37
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Lukas59 »

Sakra, ja som bol tesne takmer úspešný na prvý krát. V dvoch osách som bol o 0,2 :-D
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Amper »

tak me se to povedlo na prvni pokus ale hralo pro me to ze jsem zvyklej litat s fpv dronem takze je me jasny jaky je vyznam pitch/roll/yaw a vim ze pokud tam nejsou nuly tak koukam jinam nez letim :-D

Akorat mam teda dva pocity - jednak si myslim ze by me doslo palivo protoze specialne translaci pri finale jsem honil dost intenzivne (roll byl v pohode, stacilo srovnat a pak drzel). A druhak me prislo ze je to az precitlivele, chtelo by to nejake expo do rizeni aby se dalo presneji davkovat. Specialne translace stacila jede tuk do klavesnice a uz clovek musel kontovat (= zminovana spotreba)
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Crew Dragon

Příspěvek od Wopat »

Tohle je návyková sranda. Díky praxi v KSP jsem se připojil hned a poměrně rychle. Při druhém pokusu jsem si přepnul na menší citlivost, ať můžu rychleji manévrovat a obletěl jsem si celou ISS. Čekal jsem, že mě to nepustí, ale ono jo. Stanice je docela pěkná. Po průletu a prohlídce nejdříve z nadiru až ke Zvězdě a poté to samé přes zenit zpět jsem se připojil. Super hračka :)
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Rakety a lodě“