Podrobnosti o ISS

Novinky o dění na Mezinárodní vesmírné stanici
Odpovědět
JHošek
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 843
Reputace: 725
Registrován: 18.1.2014 12:35
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od JHošek »

CarlJARx píše:NASA zpřístupní dokovací port na Node2 nebo Harmony.
Harmony je název modulu Node 2. Zpřístupněn má být port, kde je adaptér PMA 2.

RadmK
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 53
Reputace: 1
Registrován: 27.9.2015 15:01
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od RadmK »

Něco na odlehčení, společná večeře na MKS. Veselá kráva mne pobavila.

Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od Dugi »

Díky, ale poprosil bych příště o použití obecně známější zkratky ISS. Někteří čtenáři by Tvoji zkratku nemuseli znát a pochopit, díky moc. Pokud preferuješ český název Mezinárodní kosmická stanice, tak ho klidně používej, ale pokud chceš zkratku, je lepší ISS. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od ptpc »

Prístroj NICER na ISS skúmal pulzar J0030 vzdialený 1100 svetelných rokov od Zeme:
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od Wopat »

Myslím, že to tady ještě nikde nebylo zmíněno. Ale je to půl roku stará informace, takže se můžu mýlit.

V NASA bylo v srpnu 2019 schváleno prodloužení připojení nafukovacího modulu BEAM od Bigelow Aerospace do roku 2028. Modul, který byl na ISS dopraven v dubnu 2016 měl být ke stanici připojeny na dva roky v rámci zkoušek odolnosti a spolehlivosti nafukovací konstrukce. Vzhledem k velmi dobrým výsledkům bylo jeho připojení ke stanici již podruhé prodlouženo a tentokrát mnohem více, čímž se modul stává trvalou součástí ISS.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
FritzLochmann
Uživatel v podmínce
Uživatel v podmínce
Příspěvky: 193
Reputace: -5
Bydliště: Bratislava
Registrován: 18.3.2018 21:09
Kontaktovat uživatele:
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od FritzLochmann »

RadmK píše:Něco na odlehčení, společná večeře na MKS. Veselá kráva mne pobavila.
Ono tá Veselá krava ( Веселая коровка ) sa predáva bežne v Rusku aj na Ukrajine, dokonca v značne širšom sortimente než v našich "vyspelých" krajoch. Inak Keď som tam ( v Odesse ) tak si tam bežne kupujem juhočeský syr a slovenskú salámu Mecom.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od Vaclavik »

FritzLochmann píše:
RadmK píše:Něco na odlehčení, společná večeře na MKS. Veselá kráva mne pobavila.
Ono tá Veselá krava ( Веселая коровка ) sa predáva bežne v Rusku aj na Ukrajine, dokonca v značne širšom sortimente než v našich "vyspelých" krajoch. Inak Keď som tam ( v Odesse ) tak si tam bežne kupujem juhočeský syr a slovenskú salámu Mecom.
O nic nejde, ale přece jenom, jsem zastánce správných informací. „Веселая коровка“ nic není, v ruštině sice ta slova existují, ale není to žádný obchodní název. Také nevím co vás na Veselé krávě vzrušilo, protože nejde o nic českého ani slovenského, je to francouzská značka La Vache qui Rit firmy Bel Group. V Rusku se tento sýr prodává pod názvem Весёлая бурёнка, na Ukrajině jako Весела Корівка.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od Pospíšil »

Aktuální konfigurace ISS po připojení Dragona CRS-20.

---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
mochr91
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 52
Reputace: 14
Registrován: 14.1.2019 12:22
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od mochr91 »

pánové odborníci na ISS, esxistuje někde aktuální konfigurace ISS, jak jsou "poskládány" moduly k sobě?
při tvorbě modelu vycházím z tohohle: ale nevím jestli je aktuální, díky:)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Podrobnosti o ISS

Příspěvek od Dugi »

Nevšiml jsem si žádného problému. Já osobně znám tenhle a rozdíl jsem tam nenašel.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „ISS“