Starbase Boca Chica

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od petrsida »

laik píše: 13.2.2022 16:25 Ach tak! Přiznám, že to tolik nesleduju. Bral jsem to za dnešní stav, když se to tu objevilo dnes coby aktuální snímek s popisky. Pardon.
Viz popisku snímku....
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od laik »

Výkres zamýšleného rozšíření startovacího komplexu, položený přes aktuální letecký snímek.
a popisek
suborbital pad b under construction
Je to nějaká snaha mě ještě víc vykoupat v tom, že nemám detailní přehled o stavu kosmodromu a zkrátka jsem si to vyložil tak, že jde o aktuální stav? Už jsem se jednou omluvil. Dál mi téma připadá vyčerpaný a vhodný k uzavření.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od petrsida »

Ale ne, jenom je to z toho jasné, výkres je starý, obsahuje i plánované věci včetně orbitální rampy ve stavbě, věž je plánovaná, stejně tak nádrže

Pod tím je aktuální fotka, kde je vše tohle hotové, stojí tam suborbital pad B celá orbitální rampa i s věží a nádrže a starship se superheavy, zároveň je vidět i to, že nádrže zasahují nově i do landing pad, která možná už vůbec nebude používaná

Jistým vodítkem je i to, že posledního půl roku na suborbital pad B stala S20 a cca tři čtvrtě roku zpět máme fotky dvou starship na dvou rampách
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Samo »

Prvý kvapalný metán na OLP!
EDIT:
Dnes už druhý, myslím že začalo plnenie aspoň na prvé statické zážihy. No aj tak budú potrebovať dodatočné nádrže pre orbitálny let, je to ale dobrá správa že sa blížia skutočné horúce skúšky.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Samo »

Bucky je aktuálne spustený na zem pre predĺženie potrebné na zdvihnutie posledných štyroch sekcií widebay, strechy a dvojice mostových žeriavov. Pre ktoré mimochodom posledný chýbajúci nosník "mostu" taktiež dorazil dnes. Po osadení posledných štyroch sekcií bude následovať umiestnenie nosníkov "koľají" pre mostové žeriavy, samotné žeriavy a strecha.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od petrsida »

Samo píše: 15.2.2022 17:56 Bucky je aktuálne spustený na zem pre predĺženie potrebné na zdvihnutie posledných štyroch sekcií widebay, strechy a dvojice mostových žeriavov. Pre ktoré mimochodom posledný chýbajúci nosník "mostu" taktiež dorazil dnes. Po osadení posledných štyroch sekcií bude následovať umiestnenie nosníkov "koľají" pre mostové žeriavy, samotné žeriavy a strecha.
Chvíli jsem nad tím přemýšlel, protože jsem žil v představě, že už je čtvrtá úroveň budovy nahoře a dosáhla tak výšky high bay. Neměl jsem poslední dobou čas to sledovat.

Ale jo, máš pravdu, ještě celé jedno patro, wide bay je ale už teď stejně vysoko, jako high bay, takže bude o celá dvě patra vyšší

Dává to smysl a potvrzuje to, co jsem si myslel, high bay bude ke kompletaci lodí, sice bay pro boostery
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od petrsida »

A už je nahoře, a je krásně vidět, jak moc je vyšší

Obrázek

source NSF
Uživatelský avatar
janmrna
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 145
Reputace: 352
Bydliště: Slovensko
Registrován: 7.4.2021 16:17
Kontaktovat uživatele:
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od janmrna »

Dnes boli nainštalované ďalšie dve sekcie Wide Bay.

Obrázek
Let them fly on something else, their broomsticks... Rogozin, Twitter, 3.3.2022
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Samo »

Elon na twitteri povedal že pošlú jednu Starship na medzinárodné letisko v Brownsville, potvrdilo to aj letisko na twitteri, uvidíme kedy sa nejaká loď vydá na cestu k BRO. 😎
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Samo »

SpaceX dnes umiestnila 5 nových horizontálnych nádrží pre kvapalný metán, nedávno dovezených do Port of Brownsville. Po ich pripojení na systém, bude mať OLP kapacity na orbitálny test s plnými nádžami a ešte aj rezervu.

Obrázek
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."

Odpovědět

Zpět na „Kosmodromy, startovací rampy a přistávací plochy“