Starbase Boca Chica

Odpovědět
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od petrsida »

Wolfram mi na závaží přijde moc drahý, opravdu se z něj dělají tunová závaží?
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Amper »

aha, ja jsem to vzdycky hledal pod anglickym nazvem takze me nejak nenapadlo ze to ma i ceskej :-D Dik za rozsireni obzoru

2petrsida - priznam se ze ted jsi me nalomil. Me to pred par lety tvrdil jeden clovek co do jerabu delal, bylo to v dobe kdy se "rusilo" olovo a resili jsme nahradu pro modely letadel. Tak od te doby v tom ziju. Ze by spatne ?

Ale nasel jsem tudle stranku http://news.chinatungsten.com/en/tungst ... -ti-171033 kde je napsano :
Every crane has a set of tungsten alloy counterweight which guarantees the counterbalance and prevents the machine of toppling over. Mobile cranes are heavy equipment vehicles that have been designed to lift, lower and transport heavy loads.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Pospíšil »

OK hoši, beton byl omyl, bude to spíš ta litina. :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Amper »

to ted zkousim hledat a nasel jsem ze se delaj betonova, litinova a asi i ty wolframovy zavazi. Hadam ze bude zalezet od konkretniho pouziti ale podle toho co jsem nasel vypadaj ty u SpX fakt na tu litinu
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Pospíšil »

Zdá se, že vlastní SpaceX jeřáb je kompletní a funkční, takže ten pronajatý může dolů.

Obrázek
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Squierik »

Toto vlákno je vo veľkej miere 104 strán bizáru, čo všetko ste tu schopní riešiť, ale posledných 9 príspevkov o tom z akého materiálu je závažie na žeriave ma už fakt rozsekalo :lol:
Nič vo zlom chlapi, pokračujte :go:
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od petrsida »

Bizar, nebizar, hlavně že nezlobime :-D

To Amper: v tom odkazu se píše o wolframové slitině, to může být lecjaka ocel, ale čistý Wolfram je drahý jak prase a nenapadá mě moc důvod, ta litina zas o tolik větší objem nemá... Ale fakt nejsem technik, tak mě neberte za slovo.

Beton člověk vidí běžně u stacionárních jeřábu.
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Amper »

jj, mam obavu ze jsem byl mimo. Ten clovek s tema jerabama delal ale rozhodne je nekonstruoval takze wolfram vs wolframova slitina asi byla tezce mimo jeho rozlisovaci schopnost :-) Njn, clovek si ma vsechno nejdriv overit...
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Pospíšil »

No nevím, někomu z venčí se to možná může zdát trochu zvláštní, že tu na denní bázi sledujeme výstavbu soukromého kosmodromu pro meziplanetární raketový dopravní systém, no ale právě ta možnost a luxus toto unikátní dění sledovat v přímém přenosu a ve vysoké obrazové kvalitě je něco tak neobvyklého, že nás to náramně baví. :P
Bizár by byl, kdybychom to na fóru o kosmonautice znuděně ignorovali a věnovali se víc třeba tisíckrát probraným tématům ze sci-fi nebo historie.
Ve Starbase se děje historie právě teď, sci-fi se nám přímo před očima mění v realitu a my jsme u toho. :)

Obrázek
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starbase Boca Chica

Příspěvek od Samo »

Začalo navliekanie pilotného lana cez kladky mechazilly 😎 Onedlho by sme sa mohli dočkať aj samotného nosného lana, čo nás delí len kúsok od prvých testov mechanizmu. 😁
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."

Odpovědět

Zpět na „Kosmodromy, startovací rampy a přistávací plochy“