Starship SN9 v Texasu

Informace o zkouškách nových technologiích firmy SpaceX.
Odpovědět
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od petrsida »

Aborty byly celkem dva, viz výše.
VaclavC
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 209
Reputace: 145
Registrován: 11.1.2017 11:40
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od VaclavC »

Upravil jsem ten svůj příspěvek. A teď na LabParde čtu, že sice je ta overpressure notice, jak jsem linkovat tweet, ale není zatím uzávěra...

A tomu procesní dotaz, jaký je tady úzus ke zpětnému editování příspěvků? Tohle jsem mohl připsat k tomu původnímu, ale přijde mi, že ta zpětná editace zase má potenciál zanést dost značný chaos, takže pro sebe to mám tak, že novou informaci už zpětně nepřidávat když je nějaký novější příspěvek než ten můj.
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od laik »

Jsou zde tací, kteří zpětně editují své příspěvky při rozepřích s odůvodněním, že "to není proti pravidlům".

Nicméně za sebe doporučuju raději novej příspěvek. I s ohledem na to, že o zpětné editaci nepřijde notifikace. Nicméně to je jen můj osobní pohled.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od petrsida »

Když pode mnou není příspěvek, tak běžně přepisuji, pokud ano, tak tam původní text nechám a editaci napíšu pod něj a výrazně ji označím, ať v tom není chaos

uzávěry mohou přijít i v průběhu dne, nevyužívají nutně celý čas
VaclavC
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 209
Reputace: 145
Registrován: 11.1.2017 11:40
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od VaclavC »

Myslel jsem tím, že nejsou ani naplánované - https://www.cameroncounty.us/spacex/

Ale možná to už dělají nějak operativně.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od Dugi »

K dotazu o editování. Já osobně bych se přimlouval za to, aby se editace napsaného příspěvku používala pouze pro opravení gramatických chyb / překlepů, či nefunkčních odkazech. Pokud si totiž nějaký příspěvek přečtu, tak už se k němu většinou nevracím, abych si zkontroloval, zda do něj autor náhodou nepřidal nějakou informaci, která tam nebyla v době, kdy jsem to četl poprvé. V takových případech je VŽDY vhodnější napsat příspěvek nový, ve kterém třeba autor uvede, že se v minulém příspěvku mýlil. Pak si tento příspěvek přečtou i ti, kteří četli ten původní.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10830
Reputace: 10263
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od Pospíšil »

Laik zřejmě naráží na mé doplnění příspěvku v naší vzájemné přestřelce celkem nedávno. Tehdy jsem původní text neupravil, ale doplnil o novou vysvětlující informaci, o další text. K tomu jsem navíc přistoupil ve chvíli, kdy pod mým příspěvkem ještě žádný jiný nebyl, což se během mé editace změnilo, ale to jsem v té chvíli nevěděl.
Je i tento postup "nedoporučován"? Tj. když chci něco k původnímu příspěvku rychle PŘIDAT (do minuty), je nutné vkládat nový příspěvek?

Jak s doplňováním obrázků? Zcela běžně, hlavně během startů, nejdřív postnu text a dodatečně k němu při editaci příspěvku dodám obrázek(-ky), protože mi jejich vkládání trvá trochu déle, speciálně pokud píšu z mobilu nebo tabletu.
Edit:
Je to taky nevhodné?
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od Samo »

Už su vydané nové uzávery cesty ma dnes, rovnako boli doručené aj upozornenia obyvateľom BC village o potenciálnom teste.

Edit: Prebieha dopĺňanie LN2 a je hustá hmla, testovanie sa čaká až po jej rozplynutí.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od Dugi »

Mirku, myslím, že do minuty je editace plně ok. Narážel jsem spíše na editace po desítkách minut a tak.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starship SN9 v Texasu

Příspěvek od petrsida »

Tak dneska je to jak u Rákosníčka

něco je vidět na launchpad cam

Nerdle cam nevidí takřka nic

každopádně show začala
cesta uzavřena 10:31
pad clear 15:15
ground vent 15:25
farm venting 16:11
recondenser 16:18
SN9 venting 16:27

a takhle to aktuálně vypadá (Credit Labpadre)
Obrázek

16:35 siréna
16:35 chlazení motorů

16:44:45 velmi krátký zážeh

Obrázek

(Credit Labpadre)

Odpovědět

Zpět na „Testování“