Super Heavy (BFR)

Informace o vývoji a změnách na poli nosičů a kosmických lodí firmy SpaceX
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Amper »

trolovani - myslim ze kazdy zaregistroval tve pripominky k financim a myslim ze se resilo i to ze se da cekat zlevnovani. Protoze ale tezko muze nekdo dokazat ktera strana ma pravdu tak je opakovane reseni teto otazky trollingem. Zajimalo by me co by se muselo stat aby jsi to prestal mlejt furt do kolecka.

Ty si myslis ze to nevyjde, ja si myslim ze to vyjde (i kdyz pozdeji nez jsou aktualni predpoklady) a co ? Nekonecne opakovani stejny argumentu neni diskuse, to je trolling par excelence.
Milanek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 0
Registrován: 2.10.2012 13:28
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Milanek »

Problém je jednoduchý - tento web je super, kosmo.cz = žumpa ale nebývalo to tak! , tamní admini jsou ale příliš měkcí a přesně tohle "svobodné vyjadřování názorů" nechávají bobtnat, následek je jasný a je to klinická smrt toho webu a přestěhování inteligentní většiny sem, jenže když web opustí všichni normální tak se začnou trolové nudit a hledat krmení - čekal jsem několik měsíců kdy to začne a je to tady :-/
Naštěstí !!!! a díky bohu! - Dugi :-) zdá se má věc pod kontrolou a NEDOVOLÍ se trolům "probrečet kecama o svobodě" až k rozkladu dalšího super webu.

Věřím ale že je to neskutečně otravné ty diskuze neustále korigovat a úplně zbytečně to zdržuje od další práce, proto se nesmí trolové nechat hladovět, ale rovnou zabíjet - několikrát se narodí znova ale nakonec vyměknou.
Měli jsme na svém webu podobné problémy, ale podařilo se je krásně vyřešit tím že se dá pár prověřeným uživatelům status "hlídacího psa" s možností banu, to je maximálně účinné.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Dugi »

Wagner: Poslední varování! Přesně, jak napsal Amper „Protoze ale tezko muze nekdo dokazat ktera strana ma pravdu tak je opakovane reseni teto otazky trollingem.“ Jsi jako zaseklá deska, která přehrává pořád to samé. Už mi dochází trpělivost. :twisted:

Díky za názorovou podporu Amperovi a Milankovi.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10835
Reputace: 10290
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Pospíšil »

Wagner píše:TO : Dugi a Pospíšil
Osobně si nemyslím, když napíšu, že u projektu BFR/MCT očekávám zpoždění asi 10 let /2032/ a poukážu na příklady takovýchto zpoždění z minulosti /CZ-5, Falcon Heavy,..../ , že to je - "zanášení vlákna" - a trolování...
Trolování je, když napíšeš " dopadne to takto: ... zpoždění bude XY let ... atd", namísto abys napsal: "myslím si, že ... dopadne to možná, ... asi...pravděpodobně... tak a tak." Je v tom určitý rozdíl. To první je velmi silné tvrzení, přičemž to druhé je jen odhad a domněnka. A navíc to zopakuješ stokrát dokola, aniž bys uznal věcné argumenty svých oponentů.
Tomu říkáme trolling a plevelení vlákna.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Wagner
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 59
Reputace: 13
Registrován: 6.9.2016 10:48
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Wagner »

Samozřejmě jde o to zbavit se zase jednoho pochybovače. BFR má vynášet o startovním okně k Marsu MCT jako na běžícím pásu /10 nebo 20 kusů za jedno okno??/a přitom letos měl být poprvé znovupoužit první stupeň Falconu-9 v prosinci ze startu, který proběhl v dubnu. Tedy příprava jednoduchého malého prvního stupně k novému startu trvala Muskovi /kdyby Falcon-9 neexplodoval / od dubna do prosince = 8 měsíců. To BFR bude startovat v třeba dvoudenních ?? intervalech znovu a znovu ?? To chci skutečně vidět.

P.S. Problém ostatních diskutujících je ten, že mé logické a zřejmé připomínky k cenám, termínům atd. nedokázali vyvrátit. Oni jen "zbožně věří" , že to Musk dokáže. Uvidíme. I kdyby se podařilo fantasticky zlevnit onu cestu na Mars, tak zůstávají další dva obří problémy :1. Proč vůbec dnes kolonizovat Mars = je to zhovadilost a za 2. Veškerá činnost kolonistů na Marsu by byla děsivě drahá, obrovsky drahá .

Když jedu v létě k moři do Chorvatska ,stojí mne doprava tam - "hubičku" - 1000 Kč . Pobyt tam ale 15 000 Kč. Tedy vyřešit dopravu na Mars za hubičku nic neřeší, když budování kolonie i veškerá činnost tam bude nezaplatitelná nikým.

Počítám, že za to, že uvádím tyto věcné a jenom těžko zpochybnitelné argumenty, budu z diskuze vyškrtnut. Nevadí,mně bude bohatě stačit to, jak se s průběhem let moje úvahy potvrdí. Přihlásím se třeba opět 2020 a budu si užívat svého názorového vítězství. Myslím ale, že k tomu dojde dříve. Nesmyslnost celé myšlenky masívní kolonizace Marsu je totiž dnes zcela zřejmá i neodborníkům.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Dugi »

Dostáváš antihodnost Uživatel v podmínce s výstrahou na 3 měsíce.
Můžeš si za to sám. Tobě nejde o fakta. Ty jen neustále omíláš své názory. Dovolím si opět citovat Ampera: „Nekonecne opakovani stejny argumentu neni diskuse, to je trolling par excelence.“ Pokud to nechápeš, pak tu nemáš co dělat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1900
Reputace: 743
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od MaG »

Dušane je to sice nefér, že ti tady veřejně poděkuji, ale radši si v očích Wagnera a jemu podobných zasloužím BAN, než se jen nečinně dívat. Naprosto souhlasím, že by nikomu nevadilo, kdyby Wagner řešil nějaké reálné problémy, ale jediné co tu pořád čteme, je to samé, co ze začátku diskuze na toto téma a to si dovolím předeslat, že od Muskovy prezentace uběhl už dlouhý čas a Wagner tu opakoval, pravda, někdy jinými slovy, stále totéž. Nejvíc mi vadí polopravdy, kdy uváděl jen to, co se mu hodilo a nikoli fakta, jak by je vnímal normálně rozumně uvažující člověk.

Přímo šíleně to je vidět u jeho srovnání raket a letadel, ceny za letenku soukromého kosmonauta a ceny letů dnes a do nebe volající jsou i další zjevné úmysly vysvětlit si fakta tak, aby vyhovovala mé teorii. Ne náhodou se říká, že nejlepší je taková statistika, kterou si sám zfalšuješ. Tak přesně takto na mě jeho argumenty působí a on, ačkoli je zjevné, jak si ohýbá realitu obrazu svému, tvrdí, že mu jde o diskuzi reálných problémů. Je mi z toho špatně a znovu opakuji, nechci tu toto číst.

Díky Amperovi za krátké a výstižné pojmenování tohoto problému, který tu u uživatele Wagner všichni sledujeme. Já to tak krátce a výstižně neumím, tak jsem doposud mlčel. Dnes už to nejde a je mi jedno, že jsem k tématu nijak nepřispěl. Chci to napsat alespoň jednou a provždy a víc už k tomu psát nebudu. Klidně to i smaž.
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od indian22 »

Přihlásím se třeba opět 2020 a budu si užívat svého názorového vítězství.
No vidíš, jsi jediný kdo tu s někým soutěží. Nám ostatním jde o diskuzi při níž je možné se vzájemně obohatit nebo posunout. Třeba novými informacemi, ukázáním nových souvislostí, nových pohledů na věc, nebo taky jen sdílením myšlenek.

Ty jsi už svoje myšlenky nasdílel, dostal jsi argumenty a nestačilo, škoda. Navíc tvrzení nepůjde to vím to, je kategorické a proto bezcenné, ty to prostě víš a basta, nevím jak jsi mě tím obohatil. Přitom, tady ti nikdo netrdí, že ví že to půjde. Všichni říkají, že stojí za to to zkusit, a ano je tu riziko a velké. Elon se s tím netají, zdůrazňuje, že to bude těžké, bude to hodně těžké, ale těžké nerovná se nemožné, zkus to pochopit.

Mě jsi se třeba vůbec ani nepokusil vysvětlit proč by mělo vadit, že Musk do toho nasype třeba všechny svoje peníze. Já to opravdu nechápu, jsou to jednou jeho peníze. Všichni ti tu vysvětlují, že Musk předvedl jisté zbrusu nové klíčové technologie, které by mohly (všimni si, by mohly ne musely) umožnit realizaci jeho plánu, ale ty, ty prostě víš, jistojistě víš, že to nejde a tečka. Proč se zamýšlet nad přínosy toho co udělal už jen doteď, že? To jsem ti taky říkal, a odpovědi? Nula příteli.

Argumentuješ fungováním projektů a programů, které ten Muskovo novátorský přístup neviděli ani z rychlíku. On i Falcon 9 je vlastně docela klasický stroj, přes všechny zajímavé vychytávky, IMHO své místo v kosmické flotile má i tak (aby to neznělo jako znevažování), ale je to zřejmě (vidíš? zřejmě) strop této koncepce.
Wagner
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 59
Reputace: 13
Registrován: 6.9.2016 10:48
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Wagner »

Můj poslední příspěvek. Za 5000 roků lidské civilizace šli kolonisté vždy někam jenom s jediným cílem, aby si materiálně polepšili. Těžko tomu může být jinak.Český bezzemek šel do Ameriky, protože slyšel, že tam dostane zdarma pozemky dle požadavků, třeba i 1000 hektarů. Rusové kolonizovali Sibiř, protože v nových obřích prostorách očekávali materiální zisky = rudy, zlato, zvěř,....To by na Marsu neplatilo. I český bezdomovec, který překonává tuhou zimu někde ve stanu v křoví skoro bez jídla, by si na Marsu drasticky pohoršil. Všude jen poušť, mráz mínus 60, žádná tekoucí voda, vzduchoprázdno, zeleň jen ve skleníku, zvířata, motýli a ptáci jen v klecích , kyslík jen z ocelových bomb jako potápěči, Slunce nehřeje - vypadá skoro jako nějaká větší hvězda v noci. Tedy nic moc. Nadosmrti život ve skleníku nebo v podzemí, mimo skleník vždy jen nasoukaný do skafandru. Přemýšlet o masívní kolonizaci Marsu by se mělo pouze v případě ohrožení lidské civilizace na Zemi třeba pádem obřího asteroidu či nějakou obří ekologickou katastrofou ohrožující celý lidský rod. Jinak = blbost.

Své jsem už řekl. Končím zde s diskuzí . Už jenom budu sledovat , jak mé předpovědi vycházejí.
Uživatelský avatar
Navi
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 437
Reputace: 38
Registrován: 20.7.2013 18:45
Re: BFR - Big "Falcon" Rocket ?

Příspěvek od Navi »

Wagner píše:Své jsem už řekl. Končím zde s diskuzí . Už jenom budu sledovat , jak mé předpovědi vycházejí.
No konečně :tlesk:

Odpovědět

Zpět na „Rakety a lodě“