Starlink v1.0 L19

Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od Squierik »

Na fórach býva nepísané pravidlo (a často i písané), že je zakázané citovať príspevok, ktorý je posledný, keď naňho reaguješ. A je to vcelku správne pravidlo.
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od laik »

Pospíšil píše: 16.2.2021 12:23... budu si na Laikovy příspěvky dávat větší pozor a pokud někde ocituje víc než jeden řádek, dostane automaticky palec dolů! :lol:
To není to příliš dospělý chování. Zdá se mi to jako vyhrožování a taky jako pomsta. Namísto ponaučení se. Také tam vidím osobní tón.

Nejde tady o délku citace, nýbrž o její odůvodněnost. Jak psali kolegové výše. Všichni si tu připravíme hezký prostředí, pokud budeme při používání fóra trochu uvažovat. Já tu také nikomu jmenovitě nevyhrožuju, že mu budu snižovat reputaci protože se mi nelíbí on osobně nebo něco, co kdy v minulosti řekl či učinil.
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1377
Reputace: 771
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od Saturn1234 »

Mě přijde, že i "zbytečná citace" může někdy diskuzi zpřehlednit (ale ne vždy). Vidíte, jak za sebou příspěvky šly atd. Když někoho ocitujete, tak mu to také dá upozornění, že jste ho citovali a hned ví, že se něco děje.
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10833
Reputace: 10283
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od Pospíšil »

radoslav píše: 16.2.2021 12:59 Na fórach býva nepísané pravidlo (a často i písané), že je zakázané citovať príspevok, ktorý je posledný, keď naňho reaguješ. A je to vcelku správne pravidlo.
1) Na tomto fóru žádné pravidlo, zakazující citace příspěvků, neexistuje.
2) Cituji vždy pouze důležitou pasáž, na kterou reaguji. Zbytek příspěvku téměř vždy mažu (na rozdíl od jiných uživatelů, kteří na to kašlou).
3) Velmi často se tu stává, že v diskusi přibývají příspěvky velmi rychle za sebou a proto je zcela nezbytné citovat příspěvek na který reaguji. V opačném případě se diskuse znepřehledňuje a není jasné kdo na co nebo koho reaguje.
4) Pokud někdo rozdává palce dolů za citaci dvou řádků, tak to není běžné chování dospělého člověka v kultivované diskusi, ale zcela nadbytečná agrese.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od Squierik »

1. Celá spoločnosť sa riadi mnohými nepísanými pravidlami, a je to dobré.
2. Mažeš, to je pravda. A tiež často cituješ celý príspevok nad tebou, to je tiež pravda. Nič viac k tomu nemám, nie som administrátor, aby som to riešil a posudzoval.
3. V prípade, že sa to stane, systém automaticky pred odoslaním príspevku upozorní na nové príspevky a ty máš možnosť si ich prečítať a prípadne korigovať svoju odpoveď, pridať citáciu a pod.
4. Každý poňal reputaci inak, toto by som nehodnotil. Niekto dáva mínus za toto, niekto za iný názor, niekto za vtip.. Sme ľudia a sme rozdielni. Buďme radi za to.

A ak sa smiem opýtať, za čo som dostal mínus od teba ja, keď som ti len vysvetlil laikove správanie? :krčící rameny: Žeby za to moje záverečné zhodnotenie, že to je podľa mňa správne pravidlo? Potom viz bod č.4, dávaš mínus za iný názor.
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1377
Reputace: 771
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od Saturn1234 »

laik píše: 7.12.2020 9:52
Mohl by to dodržovat alespoň sám...
EDIT: Ale palce dolů za to taky dostal.
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od Samo »

tonda píše: 16.2.2021 10:29
Pospíšil píše: 16.2.2021 9:05
Aktivní polovina AD krytu zachycena.
Mirku zeptám se.Aktivní polovina je co?Myslel jsem si,že obě jsou rovnocenné,termín aktivní jsem ještě nezaregistroval.Něco mě uniklo?
Jedna polovica krytu aktívne odomyká a odstrkuje pneumatickým zámkovým mechanizmom a piestami druhú, teda tú pasívnu. Niekedy sa hovorí že jedna polovica je samec a druhá samica. Určite niesu identické, rovnocenné a zameniteľné čo sa týka systému oddeľovania od seba.

Edit: Tu je fotka kde pekne vidieť rozdielnosť mechanizmu na aktívnej (vpravo) a pasívnej (vľavo) polovici.

Obrázek
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3884
Reputace: 3050
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od petrsida »

Mě přijde, že chyba se projevila až při entry burn, je tam vidět záblesk a odlétávající žhavé trosky a stupeň nezpomalí dost

Inu nemilé, ale na cestě k ještě lepší spolehlivosti vítané selhání


Ad laiky - školit někoho za úpravu mi nepřijde šťastné, od toho tu primárně jsou moderátoři

Jako takové by to nutně vyžadovalo: důslednost v označování všech takových příspěvků, oznámení proč vůbec takový dislaik přišel (bez zjištěného důvodu se z toho nikdo nepoučí) , a hlavně, jiný může mít názor opačný a co pak, to tu fakt chcete smršť mínusů? Já teda na, vemte si jaký flame to vyvolalo teď a tady.

Kdybych já někdy udělil mínus za tohle, tak si ho v první řadě dám sám sobě právě za to.

A ještě jedna věc, která vám uniká, citovat i předchozí příspěvek má rozhodně smysl, protože nikdy nevíte, kdy vás systém pošle na další stránku, a pak je to bez citace fakt opruz, rozhodně větší, než když se sejde citace za příspěvek.

Za mě je teda tohle nepsané pravidlo blbost, a i kdyby, tak jeho vynucování přísluší když tak adminum... Howg
Uživatelský avatar
laik
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1163
Reputace: 720
Registrován: 19.6.2016 8:52
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od laik »

Scott Manley dále píše:Comparison of booster accelerations around time of entry burn - blue is last night's flight, red is from 2 weeks ago.
It's not a full 33% reduction in thrust so it wasn't a complete engine failure.
Afterwards you can see aerodynamic drag rises faster before loss of telemetry

...

It's consistent with it simply being deeper in the atmosphere at a higher speed
Obrázek

https://twitter.com/DJSnM/status/136172 ... 00032?s=20

Everyday Astronaut na svém Twitteru s přiloženým videem píše:After stage shut down we did see a little extra spice on the first stage. Wonder if something wasn’t right at this point already. Unfortunately B1059 is now becoming a coral reef. Rest in pieces friend. The new record to break is 24 consecutive landings... 25 remains elusive
https://twitter.com/Erdayastronaut/stat ... 58242?s=20
Stepan
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 469
Reputace: 190
Bydliště: Brno
Registrován: 4.11.2015 20:56
Re: Starlink v1.0 L19

Příspěvek od Stepan »

Když už jsme u Laika a citací, tak nevím zda to tak výkonu dříve, že se citují i výroky mimo fórum (zde Scott M.). A není lepší to rovnou přeložit?
Jakože mám pocit že někteří tu citací používají tak že jen zkopírují text co někdo napsal a neobtěžují se to pak přeložit. Já s tím problém nemám, ale měl jsem za to, že ideálně vše by mělo být česky (případně originál s překladem).

Odpovědět

Zpět na „Mise Starlink“