4. kolo: Návrat

Vše o soutěžích v KSP
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
4. kolo: Návrat

Příspěvek od Wopat »

Na měsíc Ike se vydala sonda, která má za úkol odebrat vzorky hornin a dopravit je zpátky na Kerbin.
Skládá se ze tří částí. Mining Lander je přistávací modul, který je vybaven vrtákem. Tento lander úspěšně vyvrtal v povrchu Ike díru a odebral vzorek, který uložil do návratového pouzdra Ike Sample Return. To je druhá část, která po uložení vzorků do svých útrob úspěšně odstartovala z měsíce a na jeho oběžné dráze se měla setkat s návratovým modulem Kerbin Return Lander, který je vybaven tepelným štítem, přistávacím motorem a přistávacími nožičkami.
Řídící středisko ale ztratilo kontakt s návratovým pouzdrem Ike Sample Return. Příčinou je selhání antény, která se nevysunula a sonda kvůli tomu vzlétla na špatnou orbitu a nemohla se setkat s Kerbin Return Lander. V současnosti tedy kolem Ike krouží na eliptické dráze s parametry 34 x 120 km, se sklonem 20° k rovníku. Vědci se nechtějí vzdát vzácných vzorků odebraných z povrchu a tak začali promýšlet záchrannou misi.

ÚKOL:
Spoj se s návratovým pouzdrem Ike Sample Return a doprav jej zpět na Kerbin.

PODMÍNKY:
- pro tento úkol si musíte stahnout tento save (heslo: kosmonautix)
- během mise nesmí být použity ŽÁDNÉ neoriginální součástky nebo módy (nic! ani MechJeb)
- celý úkol musí být uskutečněn jedním startem (žádné dokování na LKO nebo tankování po cestě)
- během návratu na Kerbin musíte použít nějaký tepelný štít (inspiraci můžete najít u Kerbin Return Lander)
- přistání na Kerbinu musí být motorické, bez použití padáků!
- vytvořte screenshoty a zašlete je na [email protected]

UPŘESNĚNÍ:
Tento úkol prověří vaše schopnosti navigace v meziplanetárním prostoru a především to, jak zvládáte měnit parametry oběžné dráhy. Stáhněte si tedy save, který je uveden výše, rozbalte jej a složku umístěte do složky saves, kterou najdete ve složce KSP_win. Celá vaše mise se bude odehrávat v tomto připraveném souboru, nikde jinde! Postavte stroj, který se vydá k Ike a spojí se s návratovým pouzdrem. Vybavte jej malým dokovacím portem. Při sestupu atmosférou Kerbinu musíte být vybaveni tepelným štítem. Je na vás, jaký štít si vyrobíte. Součástek je ve hře dost a tak stačí zapojit fantazii. Posledním oříškem bude motorické přistání. V žádné fázi sestupu nesmíte použít padák ke zbrždění svého pádu! Hodnotící kritérium bude jedno jediné - ČAS. Zkrátka, kdo celou misi od startu až po přistání zvládne rychleji, vyhrál.

SCREENSHOTY:
Pro to, aby vaše mise mohla být uznána za platnou, musíte vytvořit několik fotek, které pošlete na výše uvedený e-mail. Všechny screenshoty musí mít zobrazen HUD! (údaje o výšce, palivu atd...) Minimum potřebné pro uznání vašeho výkonu je 8 screenshotů:
1. raketa na rampě
2. mapa s přeletovou trajektorií k Duně (Ike)
3. mapa s orbitou kolem Ike, která se shoduje s orbitou cílového tělesa (Ike Sample Return)
4. foto těsně před spojením obou těles
5. mapa s přeletovou trajektorií ke Kerbinu
6. sestup atmosférou se zaměřením na tepelný štít
7. sestup za pomocí přistávacího motoru
8. přistání s konečnou tabulkou souhrnu mise

Pokud nesplníte všechny podmínky, neuznám váš pokus! Možná se Vám to zdá příliš nářočné a pravidla moc přísná, ale jednoduchý úkol by přeci nebyl žádnou výzvou. A navíc, nic není zadarmo. Čímž se dostávám k poslednímu důležitému bodu, kterým je...

CENA PRO VÍTĚZE:
Hráč, který splní všechny podmínky, úspěšně dopraví vzorky horniny na Kerbin a dosáhne nejlepšího času, získá ORIGINÁLNÍ NÁŠIVKU MISE STS-51L!!! Tuto nášivku jsem osobně koupil v Houston Space Center a vítězi ji zašlu poštou.



UZÁVĚRKA:
31.5. 2013

Doufám, že jsem na nic nezapomněl. Případné dotazy, prosím, co nejdříve napište.

Všem přeju pevné nervy a úspěšný let! Doufám, že motivace je dostatečná.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od chobolatom »

Motivace je více než dostatečná, jdu do toho! :-D :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Pajas747
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 51
Reputace: 0
Registrován: 25.11.2012 14:43
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Pajas747 »

První testovací mise byla úspěšná, teď ještě zlepšit čas a je to! :-D

Dotaz: Pochopil jsem správně, že můžu přistát kdekoli na Kerbinu včetně vody?
A bude vadit, když při přistání rozflákám nožičky s motorkami, ale návratový modul z Ike zůstane neporušen?
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od mager42 »

Ze jsem spatne pochopil zadani a pouze se spojil s navratovym pouzdrem a pak se zas odpojil a letel na kerbin asi vadi ?
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Wopat »

mager42 píše:Ze jsem spatne pochopil zadani a pouze se spojil s navratovym pouzdrem a pak se zas odpojil a letel na kerbin asi vadi ?
S tímhle jsi mě dostal :lol: A co se týče prvního dotazu - jednou z podmínek je motorické přistání. Pokládal jsem za samozřejmost, že to bude přistání na pevnině. A pokud jde o poškození čehokoliv při přistání, to nepřipadá v úvahu. To bychom pak mohli celé návratové pouzdro shodit na padáku a fláknout s ním o zem. My ale potřebujeme 'soft landing' ;) Je to jeden z klíčových prvků zadání. Omlouvám se, že mě nenapadlo to zmínit už v úvodu, ale nikdo nemůže počítat se všemi eventualitami vynalézavých hráčů.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Wopat »

Je tady polovina měsíce a tudíž už zbývá jen 16 dní na odeslání Vašich dosažených výkonů. Už jsem obdržel některé výsledky a musím říct, že vypadají docela dobře. Je moc zajímavé vidět, jak někdo jiný dokuje s tělesem, které jsem vytvořil já :-D

Všem hráčům, kteří ještě nevyzkoušeli své schopnosti, rozhodně doporučuji zúčastnit se. Myslím si, že úkol je zajímavý, netradiční a určitě vás otestuje. Navíc odměna určitě stojí za to. A těm, kteří se už rozhodli o své účasti doporučuji, aby své pokusy nenechávali na poslední chvíli. Aneb neřiďte se heslem: "Co nemusíš udělat dnes, odlož na zítřek, nejlépe na pozítří." ;)

Držím všem palce, přeji hodně štěstí a těším se na další screenshoty v mojí e-mailové schránce ;)
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Wopat »

Připomínám, že zbývá pouhých pět dní, abyste mi odeslali výsledky svého počínání a měli tak šanci vyhrát originální nášivku nešťastné mise STS-51L, tedy mise při které explodoval raketoplán Challenger.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od chobolatom »

Uvidím, jak to půjde. Pomalu se dostávám do herní horečky, takže se na to asi vrhnu. ;)
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od chobolatom »

Já to vzdávám, celé odpoledne to zkouším, ale všechny moje pokusy končí výbuchem rakety nebo tím, že mi dojde palivo. :lol: Možná to taky bude tím, že chci být u Duny až moc rychle. No nic, uvidím jaký bude mít čas vítěz. :)
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Wopat »

Nevzdávej, třeba se opravdu snažíš být u Duny moc rychle. Třeba ti bude přát štěstí a budeš rychlejší než soupeři. Napovím ti, že časy které jsem obdržel nejsou (obvzláště pro tebe) nepřekonatelné. ;)
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.

Odpovědět

Zpět na „Soutěže“