4. kolo: Návrat

Vše o soutěžích v KSP
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od chobolatom »

No uvidíme, třeba se k tomu v průběhu týdne dostanu a svůj čas odešlu.
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od modelar »

práve som zistil že dokovanie bez mechjebu asi nedám :lol:
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Wopat »

modelar píše:práve som zistil že dokovanie bez mechjebu asi nedám :lol:
Dobře ti tak!!! :lol: ;) To jsou vždycky všichni staří mořští vlci, ale člověk jim vezme MechJeb a mají po srandě.

Buď v pohodě, zkus si přečíst moje rady k dokování na téhle straně a určitě to zmákneš.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Samo1995 »

modelar píše:práve som zistil že dokovanie bez mechjebu asi nedám :lol:
:lol: :lol: :lol:
torros
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 22
Reputace: 0
Registrován: 31.3.2013 18:00
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od torros »

Uteklo to docela rychle a já se ani nedostal k Duně. Přeci jen jsem nikdy nepřistál dál než na Munu. Nebyl problém přiblížit se k Duně, ale nedokázal jsem zpomalit natolik, abych se zachytil v jejím gravitačním poli. A to moje loď ani zdaleka neměla všechny části, které jsem musel mít. Čekal jsem problémy spíše s dokováním, ale to jsem již měl celkem nazkoušené, bohužel mě vyřadilo toto. Tak snad příště ;-)
Uživatelský avatar
Pajas747
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 51
Reputace: 0
Registrován: 25.11.2012 14:43
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Pajas747 »

Já jsem brzdil o atmosféru. Při moji šílené rychlosti to ušetřilo spoustu paliva. :-D
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Wopat »

Čtvrté kolo je u konce a máme tady výsledky. Účast byla, bohužel, chudá, ale výsledky zúčastněných byly kvalitní. Boj o vítězství rozhodně nebyl jednoduchý a na prvních dvou místech to bylo docela těsné. A zde už jsou přesné výsledky:

1. místo
mager42
19 dní 21 hodin 17 minut

2. místo
Pajas
31 dní 17 hodin 31 minut

3. místo
Fidas
300 dní 21 hodin 3 minuty

Všem třem hráčům děkuji za účast a obvzláště prvním dvěma gratuluji k úžasným výsledkům. Vítěze poprosím, ať mi do soukromé zprávy napíše svou poštovní adresu, na kterou mu pošlu slíbenou výhru. A nyní sami posuďte, čím si tu nášivku zasloužil...


- raketa na rampě


- superrychlý let k Duně


- návratový modul po zachycení sondy s odebranými vzorky


- můj nejoblíbenější screenshot z celé soutěže - návrat na Kerbin. Všimněte si množství odhozených stupňů, které sloužili při cestě na Dunu. Úžasné!


- úspěšné přistání na Kerbinu

_________________________________________________________________________________________________
Při této příležitosti se chci zeptat všech hráčů, zejména těch, kteří se 4. kola nezúčastnili, na jednu věc. Čím více se vás k otázce vyjádří, tím lépe.
Byl úkol moc těžký, nebo se vám prostě nechtělo soutěžit? Rád bych znal vaše názory. Plánoval jsem i další kola, kde by se opět dalo něco vyhrát, ale pokud by byla účast zase takto slabá, tak už bych to nedělal. Myslel jsem, že právě nášivka pro vítěze zvýší zájem, ale příliš se to nepodařilo. Děkuji za vaše odpovědi.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Jamie
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 164
Reputace: 0
Bydliště: Cheb
Registrován: 4.9.2012 20:13
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od Jamie »

Gratuluji všem ke skvělým výsledkům. A k otázce kterou položil wopat. Mě se zdál tento úkol docela těžký. Ale zase mě se ještě nepovedlo přistát ani na minmusu. :) Na druhou stranu musím říct že wopat si dal opravdu záležet na přípravě celého tohoto úkolu a myslím že i motivace byla dostatečná. Celé kolo bylo velmi originální a myslím si, že se i hráči docela zapotili při pokusu splnit tento úkol. Ale jinak si myslím že pro spoustu lidí to mohlo být opravdu těžké...
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od chobolatom »

Úkol byl rozhodně super a motivace byla vysoká, ale dlouho jsem na KSP neměl čas a až ke konci jsem se začal o něco snažit. Nic lehkého to nebylo a hlavně to motorické přistání a vytvoření tepelného štítu byl docela oříšek. Ale za tu nášivku to stálo. Bohužel se mi žádný z mých pokusů nevydařil, takže jsem nemohl odeslat svůj výsledek.

Jinak gratulace výherci! ;)
mager42
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 131
Reputace: 0
Registrován: 12.5.2012 8:46
Re: 4. kolo: Návrat

Příspěvek od mager42 »

Souhlas s tim ze obtiznost jako celek byla vysoka, cena ovsem za to urcite stala.
Soutez byla dobre pripravena a ukol byl snad az na obtiznost pristani velmi zabavny.

/screenshot s odhozenymi stupni lemujicimi cestu od kerbinu k dune je taky muj oblibeny - nastesti vzhledem k rychlosti vestsina stupnu byla na unikove draze Kerbolu takze se ani nejednalo tak hrozne zaneradeni soustavy/

Verim ze by bez podminky motorickeho pristani byla ucast vyssi. Sam jsem se ho musel znovu naucit delat rucne. - mechjeb cloveka desne zhycka - Na kerbinu jsem to na trysky rucne uz hodne dlouho nezkousel a je to opravdu o dost tezsi nez treba na Munu. A taky je fakt ze ani ve skutecnosti se to pokud vim nikdy nedelalo/na Zemi - na mesici to je jine tam bylo dost casu/ - clovek proste nema tu rychlost reakci automatu aby to dal s rozumnou spotrebou paliva. / i kdyz mne pri poslednim pokusu pralo stesti a pristal jsem se spotrebou na urovni automatu, prvni dva lety to ale bylo temer do dna nadrze/

Rucni dokovani byl taky docela zahul i kdyz s dobre pripravenou lodi to zas az tak tezke neni /vlastne prvni dva lety jsem problem nemel az ten treti nejrychlejsi jsem se ne a ne trefit - mel jsem hur nastavene teziste lodi oproti stredu pusobeni RCS/. Oproti rucnimu pristani kde neni na nic dost casu je dokovani urcite mensi prekazka pro vyssi ucast.

Jinak dik za dobrou organizaci a pripravu.

Odpovědět

Zpět na „Soutěže“