2. kolo: Suborbitální let

Vše o soutěžích v KSP
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od Wopat »

Úkol:
Provést suborbitální let s horizontálním startem a přistát.

Podmínky:
- během mise nesmí být použity žádné neoriginální součástky nebo módy; (kromě MechJebu)
- celý stroj musí být jednostupňový, tzn. vše co vzlétne, také přistane;
- na stroji musí být připojen MechJeb pro kontrolu hmotnosti;
- u MechJebu je povoleno používat pouze Smart A.S.S., hrajme čestně;
- zaregistrovat se u správce soutěžního kola a poslat mu screenshoty.

Upřesnění:
Při tvoření úkolu jsem se trochu inspiroval soutěží Ansari XPrize.
V tomto kole půjde především o bezpečí cestujících. Úkol je jednoduchý - proletět se až nad hranici atmosféry, tzn. 70 000 m a výše a bezpečně přistát zpátky na Kerbinu. Letadlo (raketa (cokoliv :-D )) musí být jednostupňové. Veškeré součástky, které budou na stroji před startem na něm také musí být po přistání. Hlavními hodnotícími kritérii budou přetížení a místo přistání. Tyto dva faktory jsou klíčové pro bezpečí cestujících. Vedlejšími hodnotícími faktory budou hmotnost a čas. Jelikož úspora hmotnosti a času rovná se úspora peněz. Jako bonus bude počet cestujících. Jelikož více cestujících opět znamená nižší náklady.

Bodování:
Bodový základ každého hráče: 100b
Maximální přetížení: 5 G, s dalšími G + nebo - 20b (5,1-6 G = -20b; 6,1-7 G = -40b atd.)
Přistání na raveji: +50b, mimo ranvej -10b na každý km (0-1 km = -10b; 1,1-2 km = -20b)
Maximální hmotnost: 10t, s dalšími tunami + nebo - 5b (10,1-11t = -5b; 11,1-12t = -10b)
Maximální čas: 20min, s dalšími minutami + nebo - 5b (20:01-21:00 = -5b)
Bonus za každého dalšího pasažéra: 30b

Uzávěrka:
31.12.2012 24:00, vyhlášení výsledku až přístí rok ;)

Jak hrát?
Proto, abyste se mohli zúčastnit 2. kola naší soutěže, se musíte přihlásit u správce kola, což jsem já 8-) Stačí zaslat krátký e-mail s vaším nickem na [email protected] a do předmětu zprávy pokud možno uvést KSP. Během plnění úkolu musíte vytvořit nejméně 4 screenshoty (pomocí klávesy F1). První bude snímek vašeho výtvoru na ranveji před startem a bude na něm zobrazeno okno Vessel Informations z MechJebu. Druhý snímek bude nad hranicí 70 000 m a bude na něm vidět výškoměr. Třetí snímek bude po přistání. Pokud nebudete na ranveji, je nutné natočit pohled směrem ke KSC. K tomuto účelu mějte předem nachystanou jakoukoliv raketu na startovací rampě. Díky ní bude možné změřit vzdálenost od vašeho místa přistání (zapnutí/vypnutí indikátoru pomocí F4). No a poslední snímek bude s oknem se sumarizací letových dat po misi tak, aby byl vidět čas, dosažená výška a maximální přetížení. Všechny tyto snímky mi pošlete na výše uvedený e-mail. Pokud byste chtěli poslat snímků víc, budete-li mít třeba nějaké zajímavé, samozřejmě je pošlete.

Pokud jsem snad na něco zapomněl, nebo nedomyslel, samozřejmě se ptejte.

Všem hráčům přeji hodně štěstí, tvořivou mysl a co nejméně mrtvých ;-) Už se těším na Vaše přihlášky...
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od Samo1995 »

No tak to som rád že si to vyhlásil. Len si mohol dať aspoň orbitálny raketoplán. Ale teším sa na výsledky. :tlesk:
A bude aj nejaké hodnotenie súťažiacimi? Niečo podobné ako som zrobil aj ja?
Každopádne to je dosť zaujímavá úloha :-D
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od chobolatom »

Moc se mi to líbí a už mám vymyšlený projekt. Do soutěže se asi zapojím. ;)

EDIT: Ještě se zeptám, může být i použita sonda? Nebudou se za ni odečítat body?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od Dugi »

Zúčastním se, vypadá to zajímavě! :palec nahoru:

chobolatom: Jelikož se za každého člena posádky přičítají body, tak se použitím nepilotovaného letounu dobrovolně obereš o body.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od Wopat »

Chobolatom: Díky za dotaz. Pravidla jsem vytvářel ještě pro starou verzi. 0.18 jsem, bohužel,ještě nehrál. Takže:
STROJ MUSÍ BÝT PILOTOVANÝ

Samo1995: Orbitální raketoplán by samožrjmě šel, ale podle mě je to takto složitější z několika důvodů. A hodnocení soutěžícími nebude. Je to přeci jen raketové inženýrství a ne soutěž krásy ;) :lol:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od chobolatom »

Hned jsem to vyzkoušel a mám pilotovaný stroj, který by mohl být schopný dosáhnout požadované výšky. Nechci se chlubit, ale to co jsem vytvořil mě přijde geniální. :-D Váha? 3,8 tuny
Jinak s tím přistáním nevím nevím, při blízkém pohledu na Kerbin mám tak 8 FPS takže to asi bude o nervy. :P
S tím přistáním se pojí moje 2. otázka. Jak se bude měřit vzdálenost od ranveje? A předpokládám, že MechJeb je dobrovolný, nebo ne?
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od modelar »

2. kolo je zaujímavé :) dúfam že to nebude zase predposledné miesto :)
Len sa bojím toho pristátia na ranveji :|
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od Wopat »

Chobolatom: S přistáním mimo ranvej je to popsáno v pravidlech. Na odpalovací rampě necháš jakoukoliv raketu a po přistání namíříš pohled na ni. Pokud budeš zhruba do 80 km, tak uvidíš svou vzdálenost od rakety a vyfotíš to. Pokud budeš dál, tak je to kvůli bodům pohřeb a snad to ani nemá cenu prezentovat, ale samozřejmě můžeš ;)
MechJeb je povinný kvůli hmotnosti a je povoleno použití pouze Smart A.S.S.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od chobolatom »

Aha, to jsem přehlídnul, díky za odpověď. :oops:
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: 2. kolo: Suborbitální let

Příspěvek od Samo1995 »

Wopat... Je to dost nedomyslene. Ak by aj niekto splnil vsetky podmienky a neziskal ziadne minus body tak aj tak dostane minus 1400 bodov za to ze vyleyel do vysky 70km a spet. Preto si dovolujem navrhnut mensiu upravu a upravit bodovanie asi takto...
Za kazdy km minus 10b s tym. Ze sa tych 140km ktore je nutne prekonat na splnenie ulohy do bodovania ratat nebude.


Myslim si ze je to celkom logicke a aspon bude mozne dosiahbut kladny pocet bodov.

Odpovědět

Zpět na „Soutěže“