1. kolo: To the Mun and back

Vše o soutěžích v KSP
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
1. kolo: To the Mun and back

Příspěvek od Samo1995 »

Ok takže ja by som to spravil asi takto:
Prvá časť: Dostať jedného kerbinauta na Mun. Ľahké? OK.

Bodovanie: Na začiatku má každý 250 bodov.

1.) Najviac sa hodnotí váha rakety. Za každú tonu váhy sa sťiahne 10 bodov.
2.) Dĺžka letu sa tiež veľmi cení. Čím kratšie let trvá, tým lepšie. Za každú hodinu trvania letu sa stiahne 1 bod.
3.) Vzhľad rakety je tiež dôležitý. Nikto predsa nechce letieť nejakou obludou :D Každý účastník súťaže ohodnotí vzhľad rakety súperov. Maximálne 5 bodov, minimálne -3 body.
4.) Prípadné pristátie pri nejakom zaujímavom objekte (anomálii) sa tiež cení. 10 bodov.

Podmienky:
Každý, kto sa chce zúčastniť musí splniť tieto podmienky:

1.) Na palube musí byť Mech Jeb.
2.) Každý tu musí dať niekoľko screenov.
- obrázok rakety na odpaľovacej rampe pred štartom s hmotnosťou uvedenou na mech jebe.
- obrázok rakety na orbite okolo Kerbinu
- obrázok rakety pri Mune
- obrázok landeru na Mune
- obrázok modulu na Kerbine
3.) Za celý let preťaženie nesmie prekročiť 12G (zasa screen)
4.) Na mech jebe sa smie používať iba smart SAS. Nedá sa to kontrolovať. Je to len na vašom svedomí :andílek:

Ak sa vám to pozdáva, tak napíšte. Keď budeme aspoň piati, tak sa do toho pustíme. Bude to preverenie našich konštrukčných a navigačných schopností.

Čo vy na to???
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

Berte to len ako rozcvičku a doladenie pravidiel... V prípade záujmu budeme pokračovať a výmýšľať stále ťažšie úlohy.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

OK, to zní dobře. Ten MechJeb tam tedy bude jen pro určení váhy + Smart SAS

Možná něco zkusím zaletět :)
Jen bych navrhoval dvě úpravy. Možná vypustit kritérium krásy a naopak zavést tvrdší pravidla pro přetížení. Limit bych dal 10 G. pokud budeš mít 9G, přičteš si 5 bodů, pokud 8G, přičteš si 10 bodů atd. Pokud budeš mít 11 G, odečte se ti 10 bodů, pokud budeš mít 12 G, odečte se ti 20 bodů... Zkrátka ať je to v tomhle trochu tvrdší - zdraví posádky je mimořádně důležité. ;)

Čili abych to shrnul.

1 G + 45 bodů
2 G + 40 bodů
3 G + 35 bodů
4 G + 30 bodů
5 G + 25 bodů
6 G + 20 bodů
7 G + 15 bodů
8 G + 10 bodů
9 G + 5 bodů
10 G - 10 bodů
11 G - 20 bodů
12 G - 30 bodů
13 G - 40 bodů
14 G - 50 bodů
15 G - 60 bodů
16 G - 70 bodů
17 G - 80 bodů
18 G - 90 bodů
19 G - 100 bodů
20 G - 110 bodů
21 G - 120 bodů
22 G - 130 bodů
23 G - 140 bodů
24 G - 150 bodů
25 G - 160 bodů
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Nevypadá to špatně. Dovolil bych si pár poznámek. Screenshotů bych ubral, abychom to tady nespamovali. Určitě by stačila rampa, přistání na Munu a přistání na Kerbinu. Dále bych úkol omezil časově, např. 3 týdny na splnění. S tím souvisí oficiální čas startu plnění úkolu, aby hráči měl čas se přihlásit. To použití mechjebu, jen kvůli zobrazení hmotnosti se mi zdá zbytečné, ale špatný nápad to není. Tady už by opravdu záleželo jen na svědomí každého ze zúčastněných. Ještě bych také ubral maximální povolené přetížení, protože 12 G není zrovna málo. Navrhoval bych 9. No a nakonec bych zvolil "správce" daného úkolu, který by řešil s hráči všechno přes soukromé zprávy, abychom to tady opět nespamovali. Na fóru by tak byla jen prezentace mise každého hráče a nějaké souhrnné informace, malá statistika pro zajímavost a výsledky, které uvede správce. Správci by se hráči ve zprávě přihlásili do soutěže a potom by mu také zaslali zprávu s informacemi o splněném úkolu, jejíž část by viděl i na fóru. Všichni by mu také posílali hodnocení krásy soupeřových raket atd. Nechceme to tady přece zahltit zbytečnostmi. Správce by provedl bodování a nakonec by vyhlásil výsledky. To by možná šlo. Toť ode mne vše :-D

EDIT: Dugiho nápad s přetížením je lepší než můj ;) Naprosto souhlasím!
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

To je veľmi dobrý nápad. a kritérium krásy nechajme :D Aj tak tých pár bodov veľa nezaváži. A ja by som to kritérium ešte trochu sprísnil. 7G je 0 bodov a za každé celé 1G menej + 10 bodov a za každé 1G naviac - 10 bodov. Ak sme z toho teda spravili súčasť bodovania. Aspoň to bude zaujímavejšie.

Tak... píšte návrhy a samozrejme pridávajte sa od súťaže. Termín ukončenia prvého kola súťaže by som stanovil na 1.11.2012 a termín vyhlásenia výsledkov na 2.1.2012. Tým myslím to, že výsledky tu budete dávať až po prvom Novembri (neviem ako je to po Česky). A to preto, aby sa predišlo kopírovaniu (i keď len neželanému).

Ak bude záujem, tak sa termíny môžu posunúť. Nikam sa neponáhľame.

EDIT/ Súhlasím. A rovno sa dobrovoľne prihlasujem ako správca cele súťaž. Budem mať akurát prázdniny takže je to v pohode. A... let na Mun s kokpitom pre jedného Kerbinauta nepovažujem za ťažkú úlohu, preto si myslím že stačí 5 dní. ´

Takže ešte raz spíšem všetky pravidlá a vyhlásim súťaž. Zatiaľ dajte nejaké návrhy. So súťažou krásy by som to spravil asi takto. Všetky screeny mi pošlete na mail a ja tu 2.11 hodím obrázky rakiet na rampe. Hodnotenie mi znovu pošlete na mail a ja to zahrniem dohodnotenia a všetko zverejním.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

OK. Jako správce 1. kola soutěže jsi tedy, jako autor, ustanovil sebe?
A trochu jsem to nepochopil s těma termínama. Termín ukončení soutěže 1.11. a vyhlášení výsledků až 2.1.? Předpokládám, že jde o překlep. Navrhuju dát alespoň týden do zahájení, aby případní zájemci měli dostatek času se přihlásit, protože ne každý je zde na fóru denně. A potom nechat soutěž probíhat alespoň tři týdny, protože ne každý má tolik času hrát. Jsou zde i pracující hráči ;) Až to všechno promyslíš a dořešíš, doporučuju ještě jednou napsat pro přehlednost výslednou podobu zadání a pravidel i s vyplněným polem Předmět. Ať je to pěkně jasně dané a na očích.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

JJ. Na to som nepomyslel. Nie každý tu chodí každý deň :D Ale opakujem, že prvé kolo nie je vôbec náročné takže stačí tých 5 dní. Hmm. Ale ok. Termíny necháme tak. Zajtra o takomto čase tu pripnem pravidlá a každý bude presne vedieť, čo a ako. Termíny sa zatiaľ určovať nebudú. Ak sa bude niekto chcieť prihlásiť tak mi napíše e-mail. (ten dám zajtra s pravidlami).

A áno, mám záujem o "post" správcu. :slint:
Vzhľadom na to, že som to navrhol. (a že mám kopec času)
Ale nie je to vytesané do kameňa.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Wopat »

Paráda! Už se těším a zároveň si dovoluju přihlásit se jako správce druhého kola, jehož disciplínu jsem už vymyslel :lol: Už dřív jsem uvažoval o soutěži, ale nenapadlo mě, že by i někdo jiný měl zájem. Dobře, že jsi to tu napsal. Snad bude dostatek soutěžících a bude to zajímavé.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Dugi »

Tak první pokus o přistání na Munu skončil havárií. Holt několikaměsíční absence tréninku byla znát. :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Kerbal Space Progam

Příspěvek od Samo1995 »

Takže, dnes oficiálne vyhlasujem prvé kolo súťaží v KSP. Prihlásiť sa môže úplne každý kto má záujem. "správca" prvého kola som JA Samo1995. Ak sa chcete prihlásiť, napíšte mi e-mail na adresu [email protected]
V e-maily musí byť vaše meno a veta typu: Čau, prihlasujem sa do súťaže.
Ja si vás zapíšem a tým pádom ste v hre.

CIEĽ o ktorý sa v tomto kole budetesnažiť je jednoduchý. Pristáť na Mune s jednym "kerbinautom" a tou istou loďou sa šťastne vrátiť späť.
V tomto problém nebude, ALE! hráme o body.

Na začiatku má každý 250 bodov a tie sa mu budú pridávať prípadne strhávať. Ten, kto bude mať najviac bodov logicky vyhráva.

Kritériá:

1.) Hlavným kritériom je váha rakety. Za každú tonu váhy sa vám odpočíta 10 bodov!
2.) Dôležitý je aj čas, ktorý na misii strávite. Medzník je 10 hodín. Ak budete letieť dlhšie ako 10 hodín, za každú hodinu na vyše sa vám odpočítajú 3 body. Za každú hodinu ktorú ušetríte sa vám 3 body pričítajú.
3.) Preťaženie je tiež veľmi dôležité. Tu je medzník 8G. Za každé 1G o ktoré túto hranicu prekročíte sa vám odčíta 5 bodov. Za každé 1G menej vám 5 bodov prirátam.
4.) Aj samotní hráči budú mať možnosť zasiahnuť do bodovania. Na konci súťaže zverejním obrázky každej súťažnej rakety a vy ju budete môcť ohodnotiť. Ak na vás urobí dojem jej veľkosť (malosť) prípadne niečo iné, tak to ohodnotíte. Každému môžete udeliť maximálne 5 bodov a minimálne 1. Kritériá si môžete vymyslieť sami.
5.) Ak sa niekomu podarí pristáť pri nejakej anomálii, pripočítam mu 15 bodov.

Podmienky:
Každý kto sa chce dostať na výsledkovú listinu musí splniť tieto podmienky.
- Raketa sa smie skladať iba zo základných dielov + z MECH JEBU.
- Na rakete musí byť po celý čas letu okrem pristátia na Kerbine prítomný MECH JEB!
- Na mech jebe sa smie používať iba smart SAS. Nedá sa to kontrolovať. Je to len na vašom svedomí :andílek:
- Kerbinaut sa musí vrátiť späť na Kerbin živý a zdravý.
- Celý let musí byť podložený obrázkami. Tieto obrázky mi tiež pošlete na mail. Hlavne tam chcem mať obrázok rakety na rampe s hmotnosťou na Mech jebe, obrázok úspešného pristátia na Mune a na Kerbine. Zvyšok nechám na vás.

Termíny:
Súťaž sa začína dnes, čiže 30.10.2012 Poslite mi registračný e-mail a začnite súťažiť. Súťaž sa končí predbežne 1.12.2012, ale termín sa môže v pohode posunúť dopredu alebo aj dozadu podľa potreby.

Odpovědět

Zpět na „Soutěže“