Návody aneb jak na to

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Wopat »

1) To záleží pouze na tobě. Jsi-li začátečník, jak píšeš, dopručuji zatím nic do hry nepřidávat a raději perfektně zvládnout hraní bez doplňků. O nic nepříjdeš. Až budeš starý mazák, budeš vědet přesně, co bys do hry rád přidal.
2) Ne
3) Utrhlo se ti to, protoze dokovaci porty nevydrzi takove zatizeni. Lepsi reseni by bylo po zadokovani pouze precerpat trochu paliva a potom přistát s každou lodí zvlášť. Padáky mají určitou nosnost.
4) Bezpilotní družice či sondy postavíš tak, že na prví kartě vybereš nějaký "unmanned modul", poznáš ho jednoduše, prostě je to jen nějaký základ, do kterého žadného Kerbíka nenacpeš. Každá bezpilotní sonda musí mít dvě věci: zdroj energie (solární panel nebo RTG) a baterie. Bez toho nepřežije. Dál by měla mít anténu pro komunikaci a nějaké to vědecké vybavení. Další vychytávky už jsou dle zkušeností a vkusu každého soudruha.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Ričrd
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 1
Registrován: 23.9.2013 9:55
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Ričrd »

Ahoj,

ad1) Těch modů je opravdu hodně, ale pro začatek lítej jen se základní hrou, ať se v tom moři addonů neutopíš. Najdeš je zde nebo s přesnějším popisem na fóru KSP. Já osobně lítám se zakladní hrou + addony přibližující hru k reálu:

DeadlyReentry - přidává do hry aerodynamický ohřev + přetížení, respektive to penalizuje. Jak něco přeženeš = raketa nebo její část bouchne / kerbalík umře.
Asmi's ECLSS LifeSupport - Kerbalíci dýchají a produkují CO2. Dojde O2 = kerbalík umře.
ModularFuelTanks - Přidává do hry reálné palivo (trošku složitější pro začátečníka).
RealChute - reálné padáky ve hře.
RCSBuildAid - umožňuje přesné umístění RCS trysek na loď kvůli vyvážení.
Chatterer - Simuluje rádiovou komunikaci, nemám rád ticho.
KSP Alternate Resource Panel - lepší resource panel.
ProceduralFairings - přidává aerodymické do kryty (jen kvůli estetice).
MechJeb2 - autopilot + milión přehledně zobrazených informací navíc. Mnohými hráči opovrhovaný addon. Já říkám autopilot v reálu = autopilot ve hře.

ad2) ne.

ad3) 1. Leť (vytvoř loď) s větším velitelským modulem a při startu uber jednoho kerbalíka. Pak můžeš toho původního přesunout pomocí EVA (výstup do kosmu, ikonka na postavě kerbalíka) do vetšího modulu a tu původní raketu opustit.

2. Leť s raketou, která má palivo navic a trochu ho přečerpej (klik na první tank + alt+klik na druhý tank).

ad4) Zkoumej :-)

EDIT: Během chvilky mě předběhlo s radami asi 15 lidí... :-)
Hadrovej
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 16.12.2013 9:50
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Hadrovej »

super díky všem za odpovědi, zatím hraju jen sandbox chci si to všechno pěkně ozkoušet :)
OrasMi
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 5
Reputace: 0
Registrován: 12.12.2013 16:52
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od OrasMi »

NixCZ a Ludan ďakujem Vám veľmi pekne za super radu, hneď si to idem otestovať, doteraz som dockoval a celkovo manévroval len "nahrubo" dá sa to aj tak, ale chce to je jemnosť v prstoch a strašnú :-D
Uživatelský avatar
ludan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Reputace: 0
Registrován: 31.7.2013 15:18
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od ludan »

Ričrde, koukal jsem na Tvůj seznam používaných addonů. Mám dotaz na Chatterer - zkusil jsem si ho včera přidat a po spuštění programu se to načítalo neskutečně dlouho - to je pokaždé? Dá se to nějak omezit?
Hadrovej
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 16.12.2013 9:50
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Hadrovej »

zdravím, rozjel jsem karieru a řeším ted pro mě vážnej problém, ve výzkumu mám otevřený všechny věci v tieru 3 a nenapadá mě jiná možnost na získání další science než doletet na oběžnou dráhu měsíce a drobet jí prozkoumat, jenže každá raketa kterou sestrojím se mi stačí do strany a nemám tušení proč, vyvážený jsou a startuju jen pomocí boostrů
díky za odpovědi
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Dugi »

Pokud využíváš motory na tuhá paliva, tak s těmi se jen těžko zatáčí. Reagují hodně neochotně a tupě. Já používám v začátku kariéry na spodní stupeň jeden dlouhý motor na tuhá paliva a kolem něj 4 další - nejdřív vyhoří ty okrajové, pak zažehnu ten centrální. S tím, že neustále mám při hoření boosterů prst na Dčku a zatáčím na východ. Docela se mi to vyplácí.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Ričrd
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 10
Reputace: 1
Registrován: 23.9.2013 9:55
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Ričrd »

2 ludan: Zdar. Hmm, já na svém PC žádné zpomalení nepozoruji. Hra se jak s Chattererem nebo bez něj načítá +- stejně.
Uživatelský avatar
ludan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Reputace: 0
Registrován: 31.7.2013 15:18
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od ludan »

Ričrd: Tak to bylo jen první načtení, nebo nějaký jiný zádrhel... pak už to šlapalo jako hodinky ;) Díky
Hadrovej
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 0
Registrován: 16.12.2013 9:50
Re: Návody aneb jak na to

Příspěvek od Hadrovej »

Můžete mi prosím říct na co je Inline Reaction Wheel? Díky :)

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“