Pochlubte se!

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
BoboChrobo
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 69
Reputace: 0
Registrován: 13.9.2013 22:48
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od BoboChrobo »

Skvělá práce. Skládám velkou poklonu, až by se mi chtělo říct klobouk dolů :) Chválím a oceňuji desítky hodin strávených tímhle. Jsi machr.
Tipneš kolik to zabralo času?
:palec nahoru:

PS: jdu si vystřelit nějakou trapnou sondu na Dunu :-D
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od indian22 »

Teda taky smekám, i mě by zajímala časová náročnost.
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Konečně podařené přistání :)
Uživatelský avatar
Boby91
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 49
Reputace: 0
Registrován: 3.9.2015 16:37
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Boby91 »

To video je bomba!! :) co to je za díly, použité v něm na tu kosmickou loď ?
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Boby91 píše:To video je bomba!! :) co to je za díly, použité v něm na tu kosmickou loď ?
Taky myslím...
Mód je myslím B9 Aerospace - je uvedený i v textu pod videem na trubce.
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Wopat »

Kvůli svému pracovně/studijnímu nasazení jsem už půl roku nehrál, ale dám sem alespoň nějaký ten výtvor.

Za nejtěžší počin ve hře lze nejspíš považovat konstrukci funkčního SSTO. Jen tak pro zábavu jsem si podle předlohy postavil Skylon. Ani jsem nečekal, že by mohl fungovat. Byl jsem rád, že to vůbec letí v atmosféře. Ale pozor! Byl jsem překvapen jak dobře to letí, a jaká přetížení při manévrech to vydrží. Zkusil jsem tedy let na LKO a vyšlo to napoprvé :o Pak jsem při několika pokusech ladil poměr paliva v nádržích, abych se se Skylonem mohl dostat na vyšší oběžnou dráhu a zároveň aby mi zbylo více paliva na návrat. Podařilo se a Skylon od té doby sloužil ve dvou verzích - nákladní pro malé satelity a pilotovaná pro dopravu až 4 Kerbíků na nízkou oběžnou dráhu.


Později jsem chtěl zkusit postavit i větší SSTO schopné vynášet rozměrné díly vesmírných stanic a velké sondy. To se mi nikdy dřív nepodařilo. Měl jsem ale dokonale funkční Skylon a tak jsem si jen pohrál s čísly. Vzal jsem množství paliva, počet motorů, hmotnost celého raketoplánu a vše to ve stejném poměru jen trochu zvětšil. Jestli si dobře vzpomínám, tak jsem to ztrojnásobil. Jistý si už ale nejsem, je to pár měsíců. Matematika zafungovala a do služby se dostal velký jednostuňový raketoplán, který byl schopen vynést vše, co se do jeho nákladového prostoru vešlo. Největší radost jsem ale měl z toho, že to není žádná monstrózní obluda vyžadující týdny ladění. Jednoduchý, relativně malý a elegantní stroj, který se skládá z minima součástek a umožňuje velké věci.


Dále jsem se pokusil o ITS od SpaceX. Tady jsem se zaměřil pouze na loď a znovupoužitelný první stupeň jsem z projektu vyškrtl. Loď jsem na oběžnou dráhu Kerbinu dostal plně natankovanou. Paliva pro přelet k Duně bylo dost, ovšem přistání jsem musel provést bez zaparkování na oběžné dráze, jelikož už by mi na přistání nezbylo. To samozřejmě způsobilo, že jsem nemohl přistát v místech, kde lze jednoduše vytěžit a vyrobit palivo na návrat. Těžba tudíž trvala nechutně dlouho. A nakonec paliva stejně nebylo dost. Loď si nese vrtné zařízení i konvertor, je tedy zcela nezávislá. Na oběžnou dráhu Duny jsem se dostal v pohodě. Ke Kerbinu jsem to už ale nezvládl. ITS tak bude muset počkat do vzdálenější budoucnosti, kdy přijdu s lepším nápadem.


Potom jsem z nostalgie postavil druhou generaci solárního letadla pro Dunu, které mělo v atmosféře planety operovat několik dní. Z důvodu fyzikálních změn atmosféry od minulých verzí však letadlo nefungovalo tak dobře, jako jeho předchůdce. Nebylo schopno generovat tolik tahu, aby se udrželo v letu a po několika hodinách přistálo.


Nakonec bych rád ukázal jednu z malých blbostí, které mám na hře nejradši. Uskutečnil jsem drop test kabiny připravované lodi Orion. Nákladní letoun kabinu vynesl do výšky několika kilometrů. Po sklopení rampy byla kabina lodi vytažena výtažným padákem a po několikavteřinovém volném pádu došlo k úspěšnému otevření padáku a přistání.




To je tak vše a já doufám, že si brzy zase zahraju :)
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Wopat: nádhera... :palec nahoru:

Já aktuálně dělám takové hokus pokusy :)
Kdo pozná o co se snažím?
:andílek:

Uživatelský avatar
Kocour
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 5
Reputace: 0
Registrován: 16.6.2017 0:50
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Kocour »

Ahoj
Tak ja se taky přidam... :)

Zachraná stanice nad Kerbinem(kdo má pořád lítat nahoru dolu :-D )...
Obrázek

...a první dva zachránění se vracejí domu...
Obrázek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit! ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“