Pochlubte se!

Vše o hře Kerbal Space Program
Odpovědět
Patas25
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 30
Reputace: 0
Registrován: 9.11.2013 10:41
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Patas25 »

V podobné situaci jsem byl. Akorát tehdy můj lander, byl stylem hodně na výšku, než na šířku. No řekněme že po několika kilometrech koulení se přešlo na podobný styl, jako máš ty. Aneb těžiště co nejníže.
Uživatelský avatar
ludan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Reputace: 0
Registrován: 31.7.2013 15:18
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od ludan »

Jojo, po několika podobných zážitcích jsem začal také upřednostňovat landery spíše širší. Tedy horší je to s aerodynamikou při startu, ale od té doby, co jsou aerodynamické kryty, je to paráda... jen si člověk musí počkat, až to všechno vyzkoumá :-)
Letům a přistáním zdar!
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Ono to má víc výhod, třeba i jako nástupní plošinka před vstupem do kabiny - líp se tam s Kerbíkem trefuje, když ještě nejsou vyzkoumané žebříky...
Uživatelský avatar
Boby91
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 49
Reputace: 0
Registrován: 3.9.2015 16:37
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od Boby91 »

Tak se zde též pochlubím mým zatím největším úspěchem :) Mise na IKE, která splnila tři hlavní úkoly. Přiblížení k Ike a odeslání dat, přistání na Ike a odeslání dat a příprava pro úkol vytěžit z Duny 1000 jednotek Ore a doručit jej na Ike. Zatím jsem ve fázi doplnění paliva z Ore na Ike a následně poletím na Dunu :)
Jak je vidět z obrázku, tak se mi povedla nádherná Hohmannova elipsa se zachycením v 59,720m, což je moje zatím nejlepší zachycení :) Trochu jsem při počátku manévru škrtl atmosféru Kerbinu, jak je vidět na obrázku, ale ménvr byl úspěšný. Při přiblížení k Duně jsem udělal pár úprav, aby mi vyšel oblet Duny rovnou k Ike při nejmenší spotřebě paliva. Pro někoho rutina.. pro mě obrovský úspěch :) :tlesk:

MIKA
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 16
Reputace: 1
Registrován: 22.9.2015 18:36
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od MIKA »

Musím ohlásit veliký úspěch v mém snažení o dobytí vesmíru hry KSP.
Podařilo se mi totiž dostat tuto celkem nenadupanou sondu až na orbitu a povrch planety Moho.



Touto raketou (cca 970t) jsem již předtím dokázal podobnou sondu (orbitální část se SCANSAT serepetičkami a lander) dostat na Dunu a Eve, jenom jsem nahradil poslední stupeň na Monopropellant atomovým motorem LV-N s osmitunovou nádrží a odstranil přebytečný brzdící štít a padáky. Dráhu jsem zvolil podle kalkulačky na stránce http://ksp.olex.biz/. K Mohu jsem se dostal snadno s pomocí třetího stupně rakety (a ještě trochu zbylo), ale pak přišel kámen úrazu. Abych zbrzdil na orbitu, musel bych provést více než hodinový zážeh na plný výkon a to bylo nad možnosti motoru (a mých nervů). Původně jsem chtěl celou misi odpískat a začít stavět nějaké šílené monstrum, ale pak jsem zkusil odlišný přístup. Kolem Moha jenom proletěl a začal dráhu srovnávat tak, jako bych prováděl setkávací manévr na oběžné dráze. A světe div se, nakonec se mi podařilo, ačkoli na to padla téměř celá nádrž a mise se natáhla na celých 324 Kerbo-dní, dosáhnout stavu, kdy k finálnímu navedení na orbitu Moha stačilo směšných 57m/s.

PS. Jestli jsem právě "objevil Ameriku", tak se omlouvám, ale ačkoli je na české KSP wiki cesta na Moho označena jako jedna z největších výzev, s trpělivým využitím orbitální mechaniky to jde i s relativně slabým strojem.
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Pěkné, pěkné...

Já se konečně dostal k testování nových dílů z 1.0.5, při kariéře to moc nešlo...

Uživatelský avatar
ludan
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 160
Reputace: 0
Registrován: 31.7.2013 15:18
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od ludan »

Krásná práce, co tu vidím. Tak se taky přidám k chlubení.
Během kariéry jsem měl mimo jiné za úkol zachránit jednoho kerbíka z orbity Kerbinu a jeden turista chtěl zase na orbitu. Tak jsem jim postavil toto raketové letadélko. Jediná nevýhoda - křídla letadla na špičce rakety - musela být vyvážena velkými vyrovnávacími křidélky na spodních stupních.


A pak jsem zjistil, že mám problém nastoupit do té kabinky pro dva. Takže jsem musel vylézt s pilotem ven a pak teprve zachráněný Kerbonaut mohl vlézt dovnitř...


Návrat pak proběhl v pořádku, jen přistání bylo mimo KSC - ovšem s tím se počítalo a proto má letoun kolečka daleko od sebe kvůli stabilitě.

Pak jsem si ještě vzpomněl, jak se tu řešil lander se širokou základnou pro přistání na svahu. Já v kariéře neměl široký lander (odpor vzduchu při startu, váha, počet dílů....), tak jsem sběr vzorků ze svahu Minmusu vyřešil takto:


Přeji všem úspěšné starty a šťastná přistání!
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od kopapaka »

Pěknej raketoplánek i lander :)

Krátký výlet pro ztroskotance, který pokračoval návštěvou stanice (jen tak). Mělo to být jen setkání, nemám zatím vyzkoumané RCS... Sojuz z módu Tantarés má sice RCS trysky kolem hlavního motoru, jenže ty zvládnou jen "dopředu" a klonění. Navíc normálně dokuju s pomocí MechJebu.
Takže zas jednou ručně :)

Naposledy upravil(a) kopapaka dne 30.11.2015 7:44, celkem upraveno 1 x.
SamElanius
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 30.3.2015 12:48
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od SamElanius »

Dotaz na hrace co pouzivaji tantares. Mam tento mod rad, ale kazi mi to jeden fakt. Pres polovinu modulu kam muze kerbik vlizt asi nema namodelovanej vnitrek a tudiz nevidim jeho ikonu vpravo dole a taky ho uz z toho modulu nemuzu dostat. Mate s tim taky problem, pripadne resite ho nejak?
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Pochlubte se!

Příspěvek od fretka323 »

Stačí kliknout na poklop. Tam vybereš něco ve stylu "EVA", "Go EVA" nebo tak (přesně si to nepamatuji) a vybereš kerbíka který má jít ven.
Klidně mne oslovujte Radim.

Odpovědět

Zpět na „Kerbal Space Program“