Software na sledování NASA TV

Debata o počítačových programech, které se točí kolem vesmíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Software na sledování NASA TV

Příspěvek od digiart »

Ahojky, nevím přes jaký software sledujete NASA TV, ale mohl bych vám vřele doporučit například :palec nahoru: :
VLC Media Player Obrázek

Multimediální přehrávač, který neohromí svou jednoduchou grafikou (kterou však lze vylepšit skiny), ale svými možnostmi v přehrávání multimédií, tedy jak hudebních, tak i video formátů i s titulky.

Program je schopný přehrávat také streamované video. Dokonce umožňuje vytvoření steam serveru v unicast, multicast, IPv4 nebo IPv6. Software zbytečně neubírá systémové prostředky a tak se hodí i pro starší PC a systémy. Ovládání je zajištěno jak přes klávesové zkratky tak pomocí grafického menu. Původní název tohoto programu byl VideoLAN Client.
Obrázek
Najdete ho např.: http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia ... ia-player/
A zde adresa na přímé sledování které zadáte do přehrávače:http://playlist.yahoo.com/makeplaylist.dll?id=1368163
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Software na sledování NASA TV

Příspěvek od Dugi »

Přiznám se, že jsem NASA TV sledoval doposud jen na webu NASA a VLC player jsem měl nainstalovaný jen když jsem si potřeboval pustit nějaké video, které v jiném programu nešlo (VLC si poradí s mnoha formáty souborů).
Ale určitě ho vyzkouším pro sledování NASA TV. Díky moc za tip :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Software na sledování NASA TV

Příspěvek od digiart »

No já si dokonce přes něj pořizuji záznamy třeba ze startů. :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Software na sledování NASA TV

Příspěvek od Dugi »

To je dobrý nápad, ale jestli chceš vyšší kvalitu záznamů, než jakou poskytuje NASA TV, stačí si video stáhnout z YouTube. Existují i programy, které si poradí i s videem v HD.
A navíc starty a přistání raketoplánů v HD dokonce nabízí NASA na svém webu volně ke stažení na svém webu. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Software na sledování NASA TV

Příspěvek od digiart »

Ano to je sice pravda ale komplet celích 5 hodi záznamu, příjezd astronautů na rampu nástup do raketoplánu příprava na start a samotný start až do předání do řídícího střediska v Hustonu to nikde nenajdeš a třeba i celí výstup EVA.
Já to pak ješte převádím a dělal jsem si třeba i DVDéčka :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Software na sledování NASA TV

Příspěvek od Dugi »

Aha z tohohle pohledu mě to nenapadlo. Potom je to samozřejmě super ;) :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
digiart
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 261
Reputace: 2
Bydliště: Na severu
Registrován: 21.9.2010 1:49
Kontaktovat uživatele:
Re: Software na sledování NASA TV

Příspěvek od digiart »

;) Rád se podělím o zkušenosti.či poradím :palec nahoru:
Nejenže je vesmír podivnější než si myslíme, je dokonce podivnější, než si dokážeme představit.

"JOHN BURDON SANDERSON HALDANE"

Odpovědět

Zpět na „Další počítačové aplikace“