USB kamera pro hvězdářský dalekohled

Debata o počítačových programech, které se točí kolem vesmíru
Odpovědět
hostasta
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2015 14:54
USB kamera pro hvězdářský dalekohled

Příspěvek od hostasta »

Dobrý den všem, jsem tady úplně nový a přivedl mne sem hlavně můj problém, uvedený v popisce tématu. Ale po shlédnutí obsahu fora jsem se rozhodl, že se zaregistruji a stanu se účastníkem fora, protože mne mnohá témata zaujala a mám dojem, že z nich mohu načerpat spoustu užitečných informací.
Teď ale k věci - pořídil jsem si kdysi (01/2013) k hvězdářskému dalekohledu National Geography kameru PC okular USB od firmy Bresser Optik, která mi soužila nějakou dobu při připojení k noteboku s OS WinXP. Při přeinstalování notebooku na OS Win7 jsem zjistil, že ovladač dodaný k sofwaru PC okuláru přestal fungovat a na internetu jsem nenašel žádný vhodný ke zprovoznění kamery. Bohužel jsem při stěhování ztratil i původní instalační disketu se starým driverem a jsem teď v situaci, že HW je nepoužitelný. Pokusil jsem se vyhledat odpovídající driver i přes internet, ale zjistil jsem, že všechny "nabízené" obsahují škodlivý malware a jiný balast, takže je nebylo možné instalovat.
Můj dotaz a prosba těm, kteří možná používají tento typ kamery (http://www.conrad.com/ce/en/product/671 ... e-eyepiece) a mají funkční XP nebo Win7 driver, jestli by mohli pomoct vyřešit můj problém. Měl by to být driver v souboru "532a.cat". Předem díky.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: USB kamera pro hvězdářský dalekohled

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru a doufám, že dostaneš odpověď na svou otázku a že se ti tu bude i nadále líbit. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
hostasta
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 2
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2015 14:54
Re: USB kamera pro hvězdářský dalekohled

Příspěvek od hostasta »

Dugi, díky za přivítání. Odpověd jsem sice nedostal, ale přátelé, urputně jsem hledal a .... Victory .. našel jsem. Snad se to bude hodit i dalším, kteří mají stejný problém, jako jsem měl já. Našel jsem ovladač na polském webu http://www.teleskopy.pl/drivers.php . V odstavci Dla systemu Windows 7, XP ... etc je .rar soubor (5,5 MB) ke stažení - má název "biolux_driver_aug_2011.rar"
Rozbalil jsem ho do separátní složky a obsahuje jen soubor SetUp.exe, prověřil jsem ho na přítomnost virů - byl čistý, nainstaloval a .... voilá ... kamera se spustila a funguje.
Vypadá to dokonce, že je to univerzální sada ovladačů na teleskopické kamery, jakož i na kamery k mikroskopům, ale to jsem neprověřoval. Nevím, proč s tím firma Bresser Optic dělá takové opičárny a nedá aktualizovaný ovladač rovnou na své stránky, vždyt za chvíli se spotřebitelé budou shánět po driveru k WIN 8, 8.1. Win10, a kdyby měli za každý platit (to jsem také našel) tak by se nám HW setsakra prodražil.
Nicméně, problém je Solved a já si teď mohu užívat všech informací tady, které jsem ještě nestačil projít.
Přeji všem hezký den.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: USB kamera pro hvězdářský dalekohled

Příspěvek od Dugi »

Super, to mám radost!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Další počítačové aplikace“