Europa

Náš web se v první řadě zaměřuje na kosmonautiku. Ale najdete tu i pár drobností o astronomii.
PetrMík
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 96
Reputace: 25
Registrován: 18.6.2020 19:57
Europa

Příspěvek od PetrMík »

Zde můžete sdílet své informace ohledně jednoho z Galileových měsíců, ve kterém je podpovrchový oceán.
PetrMík
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 96
Reputace: 25
Registrován: 18.6.2020 19:57
Re: Europa

Příspěvek od PetrMík »

Byla zveřejněna nová studie ohledně měsíce Europa. Ve studii je například zmíněné to, že podpovrchový oceán byl původně mírně kyselý a je vhodný pro život.

https://www.astro.cz/clanky/slunecni-so ... telny.html
Naposledy upravil(a) PetrMík dne 16.7.2020 8:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Europa

Příspěvek od Pospíšil »

PetrMík píše:Byla zveřejněna nová studie ohledně měsíce Europa.
Přidáš link?
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3257
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Europa

Příspěvek od Vaclavik »

Pospíšil píše:
PetrMík píše:Byla zveřejněna nová studie ohledně měsíce Europa.
Přidáš link?
Diskuze o tom již proběhla v jiném vlákně (Vnější oblasti Sluneční soustavy).

Dugi, můžeš prosím zařídit přesun. PetrMík, neopakuj stejné příspěvky do vícero vláken. Dugi je může přesunou, stačí ho o to požádat. Prosím, věnuj také pozornost tomu co a kam přispíváš. Poslední dobou se diskuze točí o nevhodným příspěvcích v nevhodných vláknech a samotná podstata diskuze zaniká a je to velmi rušivé. Méně je někdy více.
PetrMík
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 96
Reputace: 25
Registrován: 18.6.2020 19:57
Re: Europa

Příspěvek od PetrMík »

Vaclavik píše:
Pospíšil píše:
PetrMík píše:Byla zveřejněna nová studie ohledně měsíce Europa.
Přidáš link?
Diskuze o tom již proběhla v jiném vlákně (Vnější oblasti Sluneční soustavy).

Dugi, můžeš prosím zařídit přesun. PetrMík, neopakuj stejné příspěvky do vícero vláken. Dugi je může přesunou, stačí ho o to požádat. Prosím, věnuj také pozornost tomu co a kam přispíváš. Poslední dobou se diskuze točí o nevhodným příspěvcích v nevhodných vláknech a samotná podstata diskuze zaniká a je to velmi rušivé. Méně je někdy více.
Já se omlouvám, ale já jsem jen reagoval na diskuzi ve vlákně Vnější oblasti Sluneční soustavy, kde bylo zmíněco, že nebylo vhodné dávat do vlákna Vnější oblasti Sluneční soustavy příspěvek o mésíci Europa, a tak jsem příspěvek z vlákna Vnější oblasti Sluneční soustavy smazal a napsal na toto vlákno
PetrMík
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 96
Reputace: 25
Registrován: 18.6.2020 19:57
Re: Europa

Příspěvek od PetrMík »

Pospíšil píše:
PetrMík píše:Byla zveřejněna nová studie ohledně měsíce Europa.
Přidáš link?
Ano.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3257
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Europa

Příspěvek od Vaclavik »

PetrMík píše:
Vaclavik píše:Dugi, můžeš prosím zařídit přesun. PetrMík, neopakuj stejné příspěvky do vícero vláken. Dugi je může přesunou, stačí ho o to požádat. Prosím, věnuj také pozornost tomu co a kam přispíváš. Poslední dobou se diskuze točí o nevhodným příspěvcích v nevhodných vláknech a samotná podstata diskuze zaniká a je to velmi rušivé. Méně je někdy více.
Já se omlouvám, ale já jsem jen reagoval na diskuzi ve vlákně Vnější oblasti Sluneční soustavy, kde bylo zmíněco, že nebylo vhodné dávat do vlákna Vnější oblasti Sluneční soustavy příspěvek o mésíci Europa, a tak jsem příspěvek z vlákna Vnější oblasti Sluneční soustavy smazal a napsal na toto vlákno
Tím že jsi vymazal svůj původní příspěvek, jsi znehodnotil následnou diskuzi v původním vláknu, kde není pak jasné, na co reagují další příspěvky, které tam zůstaly. Proto se ze zásady příspěvky na diskuzním fóru pokud možno nemažou, ale přesouvají se. To může udělat některý z moderátorů na tvoji žádost. Taktéž návrh na jméno nového tématu zněl jinak, aby zahrnovalo širší oblast. Přece jenom na tomto fóru se o astronomii moc nehovoří a není tedy vhodné aby každé malé těleso mělo svoje vlákno.
PetrMík
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 96
Reputace: 25
Registrován: 18.6.2020 19:57
Re: Europa

Příspěvek od PetrMík »

Vaclavik píše:
PetrMík píše:
Vaclavik píše:Dugi, můžeš prosím zařídit přesun. PetrMík, neopakuj stejné příspěvky do vícero vláken. Dugi je může přesunou, stačí ho o to požádat. Prosím, věnuj také pozornost tomu co a kam přispíváš. Poslední dobou se diskuze točí o nevhodným příspěvcích v nevhodných vláknech a samotná podstata diskuze zaniká a je to velmi rušivé. Méně je někdy více.
Já se omlouvám, ale já jsem jen reagoval na diskuzi ve vlákně Vnější oblasti Sluneční soustavy, kde bylo zmíněco, že nebylo vhodné dávat do vlákna Vnější oblasti Sluneční soustavy příspěvek o mésíci Europa, a tak jsem příspěvek z vlákna Vnější oblasti Sluneční soustavy smazal a napsal na toto vlákno
Tím že jsi vymazal svůj původní příspěvek, jsi znehodnotil následnou diskuzi v původním vláknu, kde není pak jasné, na co reagují další příspěvky, které tam zůstaly. Proto se ze zásady příspěvky na diskuzním fóru pokud možno nemažou, ale přesouvají se. To může udělat některý z moderátorů na tvoji žádost. Taktéž návrh na jméno nového tématu zněl jinak, aby zahrnovalo širší oblast. Přece jenom na tomto fóru se o astronomii moc nehovoří a není tedy vhodné aby každé malé těleso mělo svoje vlákno.
Ano, v tom případě tedy příspěvek zpět vrátím do diskuze ve vlákně Vnější oblasti Sluneční soustavy.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Europa

Příspěvek od Dugi »

Když svůj příspěvek do toho vlákna napíšeš znovu, tak se zařadí AŽ ZA komentáře, které reagovaly na ten původní. Tím vytvoříš akorát ještě větší zmatek.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
PetrMík
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 96
Reputace: 25
Registrován: 18.6.2020 19:57
Re: Europa

Příspěvek od PetrMík »

Dugi píše:Když svůj příspěvek do toho vlákna napíšeš znovu, tak se zařadí AŽ ZA komentáře, které reagovaly na ten původní. Tím vytvoříš akorát ještě větší zmatek.
Já jsem jen upravil původní příspěvek, ale nesmazal jsem ho úplně a tudíž jsem jej nyní znovu upravil.

Odpovědět

Zpět na „Astronomické okénko“