Arkyd-101 Space

Debata o firmě, která hodlá těžit nerosty na asteroidech
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Arkyd-101 Space

Příspěvek od Dugi »

Prvním krokem k těžbě drahých kovů ve vesmíru má být satelit Arkyd-101 Space. K jeho vypuštění by mělo dojít někdy kolem roku 2014, což je podle mého názoru docela rychlé. Úkolem této družice obíhající okolo Země na nízké oběžné dráze bude spektroskopická analýza blízkozemních asteroidů. Čili půjde o jakési prvotní hodnocení s čím můžeme v této oblasti počítat, jaké prvky se na asteroidech nachází, případně v jakém množství.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Arkyd-101 Space

Příspěvek od tomas »

Pokud se mu povede objevit asteroid s velkým obsahem platiny nebo jiného vzácného prvku, tak to bude zisková záležitost. Hlavně mohou prozradit jeho polohu a máme tu nové kosmické závody :-D .
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
ARKYD: A Space Telescope for Everyone

Příspěvek od KitFisto »

Tak jednu věc, co jsem tu nenašel ( asi to je téma Arkyd-101 Space od Dugiho,ale takhle nabral tenhle projekt úplně jiný rozměr), je ve středu oznámený projekt ARKYD: A Space Telescope for Everyone. Jedná se o projekt, jehož financování by měli zajistit lidé a to prostřednictvím Kickstarteru. Cílová částka je 1,000,000$ a za dva dny, co vybírání částky začalo, je již vybráno 512,285$ a naskakuje to velice rychle. Kdo nezná Kickerstarter, tak ten je založen na principu, že lidé přispívají různé částky a pokud se projekt úspěšně dokončí, tak má za to různé výhody, podle toho kolik přispěl. U Arkydu je to takhle: (prvně jsem to chtěl vypisovat, pak jsem si všiml, že je tam i infografika).

Když přispějete 10$, tak budete mít přístup na komunitní stránky -novinky, fotografie z vývoje a hlavně až bude ARKYD ve vesmíru, tak lidé, co projekt financovali, budou mít možnost hlasování na jaké objekty se má teleskop zaměřit. Takže těch hlasování bude určitě hodně a na to se opravdu těším a svých 10$, tedy 197 Kč jsem přispěl. No a pokud nemáte hluboko do kapsy a přispějete 10 000$, tak dostanete model teleskopu 1:1, možnost podepsat raketu, která ho vynese a jiné šílenosti :-D

Všechny technické věci a další nespočet informací o teleskopu atd. jsou na stránkách Kickstarteru. Myslím, že je to srozumitelně napsáno, takže Google translator by s tím případně neměl mít problém.
http://www.kickstarter.com/projects/145 ... everyone-0

Obrázek
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: ARKYD: A Space Telescope for Everyone

Příspěvek od Dugi »

Díky za super Informace, jen dumám, jestli to mám či nemám sloučit s již existujícím vláknem. Asi to proberu s moderátory, každopádně díky za informace. :palec nahoru:

EDIT 31.5. 2013 14:28
Sloučil jsem obě vlákna :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Arkyd-101 Space

Příspěvek od modelar »

"It was going well until it exploded."
dominog
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 171
Reputace: 0
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Registrován: 2.5.2013 20:46
Kontaktovat uživatele:
Re: Arkyd-101 Space

Příspěvek od dominog »

Je už přispěno víc než milion 200 tisíc
dominog
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 171
Reputace: 0
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Registrován: 2.5.2013 20:46
Kontaktovat uživatele:
Re: Arkyd-101 Space

Příspěvek od dominog »

dominog
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 171
Reputace: 0
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Registrován: 2.5.2013 20:46
Kontaktovat uživatele:
Re: Arkyd-101 Space

Příspěvek od dominog »

Jen doplním že tento teleskop má vážit:15kg
Jeho solární články mají dodávat 50w
zkopírováno z překladače: 5 MP + obrazový snímač
Rozsah vlnových délek: 200 nm až 1100 nm
Dostupné filtry: UV pásmovou propustí (<300 nm), B, V, R, OIII, Hα, 1 um pásmové, Luminence (Clear)

Inženýři z Planetary resources montují prototyp teleskopu ARKYD-101. :tlesk:
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Planetary Resources“