Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Vše, co souvisí s raketami SLS a loděmi Orion
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

NASA představila 8 nových členů oddílu astronautů. Z toho polovinu tvoří ženy! Není samozřejmě jisté, kdy tito lidé poletí do vesmíru (někteří se toho také nemusí dočkat vůbec).



P.S. Podrobnější informace o nových astronautech se dočtete již tento týden na našem blogu - připravím o nich totiž článek. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Jak jsem sliboval - na našem blogu dnes vyšel článek, který se věnuje osmičce nových amerických kandidátů na let do vesmíru.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Matyn
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 362
Reputace: 0
Bydliště: Kousek od Ostravy
Registrován: 22.6.2013 14:44
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Matyn »

Dobrý den. Dnes jsem poslouchal rádio a slyšel jsem zprávu že NASA uzavřela dohodu se sokromou firmou dělající 3D tiskárny ve stavu bez tíže. Viz http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2913893 24:43. Hodně mě to zaujalo a tak jsem vám napsal :). Určitě by se tím ušetřilo. např.: nemusely by se posílat rakety s nějakým modulem, který by letěl na Mars, ale rovnou by se tam nahoře vytiskl.
Všechno je možné provést. Stačí chtít a mít dost peněz. A to je ten problém. Lidem se buď nechce, nebo nemají peníze.
http://vodnirakety.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Agamemnon »

Matyn píše:Dobrý den. Dnes jsem poslouchal rádio a slyšel jsem zprávu že NASA uzavřela dohodu se sokromou firmou dělající 3D tiskárny ve stavu bez tíže. Viz http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2913893 24:43. Hodně mě to zaujalo a tak jsem vám napsal :). Určitě by se tím ušetřilo. např.: nemusely by se posílat rakety s nějakým modulem, který by letěl na Mars, ale rovnou by se tam nahoře vytiskl.
súčasne tech. 3d tlačiarni sú niekde na úrovni, že dokážu vytlačiť plastové píšťalky... žiadne moduly... ku tomu je ešte veľmi ďaleko
aj tá 3d tlačiareň, čo pocestuje na iss (o to v tej dohode ide) bude slúžiť na základné testy...
Per aspera ad astra [42]
dominog
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 171
Reputace: 0
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Registrován: 2.5.2013 20:46
Kontaktovat uživatele:
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od dominog »

A pak po testech se doufám dočkáme nějaké alespon vylepsení te technologoe ale jednou by to mohlo delat nejake ty
větší vytvory :-D ale myslím si ze to v tomto desetiletí určitě nebude ,ale spíš bych odhadoval rok např.2050 :slint:
ale ani v té době to asi nebude delat zadne moduly :hlavou proti zdi

scifi: kdyby byly tiskárny na měsíci dostatečně velké mohly by udelat nejaké ty kopule
představoval bych sem si je takhle: byl by vozík s jakýmsi jěřábem na jemž konci by byla tiskarna ta ruka neboli jeřáb
by by se mohl různě natáčet a tedy tisknout moduly do nichž by vešli kosmonauti a na zdi by namontovali různe potřebné přístroje např nějaké ty experimenty vyhřívání samozřejmě by tam museli namonatovat systám zajištění života potraviny záchod atd.no a na střechu by se daly solární panely aby měli nějakou tu elektřinu :)
taký by kopule mohla sloužit jak garáž v níž by byly nebo bylo lunární vozítko no a na zdech by zase byly potřebné věci no mohly by ty kupole sloužit k ruznym učelum o nichž mužeme jen snít a přemýšlet :roll:
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Pěkná infografika, která ukazuje rozložení jednotlivých částí na lodi Orion.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

Krátké prezentační video o nové osmičce amerických astronautů.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Gubarev »

A jedno spolecne foto pred Orionem:

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Dugi »

A ještě jedno pěkné video, které rekapituluje, co všechno se mění, aby mohla přijít nová éra.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Základní informace o nové éře americké kosmonautiky

Příspěvek od Gubarev »

Moc zajimave! Hlavne koncept "clean pad" mi prijde skvely. Ted jen aby vse opravdu vyslo,
z druhe strany pri rozvoji komercni kosmonautiky je asi na miste vetsi flexibilita v
poskytovani sluzeb jinym subjektum. Co si o tom myslite?
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield

Odpovědět

Zpět na „Program Artemis“