Vesmírné osudy

Vše o rozvoji raketové techniky od prvních nesmělých krůčků do vesmíru postupně až do nedávné minulosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo1995
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1425
Reputace: 5
Registrován: 12.10.2012 22:42
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Samo1995 »

vai777 píše:Děkuju, já bych to tas tak úžasně neviděl :lol: , on ten Ciolkovského život se píše sám, byl to neobyčejný člověk....

tomas píše:Vai, ty jsi schopen číst ruské knížky plyně v originále? Já, jak jsem to nikdy moc netrénoval, čtu jako prvňáček a slovník musím mít pořád při ruce.
Tak to jsme na tom stejně, na základce jsem měl asi tři roky ruštinu a to je veškerá má zkušenost s tímto jazykem. Ale vzhledem k tomu, že se chystám na Koroljova a mám jeho slavnou biografii od Slávy Golovanova v originále, budu na tom muset začít pracovat...
Držím palce. Prečítanie takej knižky zaberie niekoľko týždňov. Pre nás e to fakt ťažké :-D Tiež chodím na ruštinu... Azbuka je občas fakt problém.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Wopat »

Tak jsem si myslel, že jsem jeden z mála, který trochu ovládá ruštinu, a vidím, že se to tady ruštináři jenom hemží :lol: Tak přeju hodně trpělivosti při čtení knížky, vai!
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od tomas »

Ještě tu mít někoho, kdo ovládá japonštinu a čínštinu. :-D Ta čínština by se hodila víc. Japonci většinu toho, co mají na webu vydávají i v anglické mutaci zatímco číňané mají anglicky pár informací a zbytek v originále. Google translate bohužel občas nabídne takový překlad, že z toho člověk není moudrý.

Mám jednu známou, která se učí čínsky a v mezinárodní firmě má i čínské kolegy, kteří, i když jsou hodně pracovně vytížení, by prý byli ochotní občas něco přeložit. Slíbil jsem, že si to nechám jako zálohu, kdyby ty informace opravdu nebyly jinde k sehnání a bylo to něco exklusivnějšího. Tím to zde nabízím kdybyste se někdy dostali k podobnému typu informací.

P.S. zatím jsem to nevyužil, tak máme pořád žolíka, až bude třeba. ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Tomas: To je fakt hodně zajímavé :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od vai777 »

To by bylo super! Koukám, že fórum začíná mít dost exkluzivní možnosti ;) Když už jsme u toho, zkuste vymyslet nějaké oříšky pro Sama Ramose, klidně cokoli, pokud to nebude vědět, zeptá se spolupracovníků na ústředí NASA. Vlákno je tady:http://www.kosmonautix.cz/viewtopic.php?f=33&t=898
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Já nad tím dumám. Možná už něco v hlavě nosím, ale chci to tam napsat až za chvíli, třeba mě napadne ještě něco lepšího :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Když jsem psal o tom, že Vesmírné osudy budou specifický seriál, zmiňoval jsem se o tom, že se v psaní budou střídat dva autoři. První dva díly vytvořil vai777, nyní na blogu vyšel další díl Vesmírných osudů, ve kterém Lakely rozebírá osobnost Hermana Obertha.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Dnes si na našem blogu představíme další velkou osobnost, bez které by kosmonautika tak jak ji známe dnes, nemohla existovat. Lakely ve 4. díle seriálu Vesmírné osudy rozebírá život Roberta Goddarda.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od tomas »

Hodně dobrý článek. :palec nahoru:
Je dobře, že byli takoví nadšenci jako on, kterým muselo být jasné, že jejich sen je příliš velký na to, aby ho mohli dosáhnout vlastními prostředky.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Seriál Vesmírné osudy pomalu přechází abych tak řekl "od slov k činům". Od prvních teoretických průkopníků k lidem, kteří už měli opravdu co do činění s konstrukcí raket. A právě teď začínáme rozplétat mimořádně zajímavý a pro kosmonautiku klíčový "vesmírný osud".
Na našem blogu vyšel pátý díl seriálu Vesmírné osudy - řeč bude o otci sovětské kosmonautiky, Sergeji Koroljovovi. A máte se na co těšit. Autor, vai777, totiž připravil celkem pět článků na téma tohoto mimořádného člověka.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Historie kosmonautiky“