Vesmírné osudy

Vše o rozvoji raketové techniky od prvních nesmělých krůčků do vesmíru postupně až do nedávné minulosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Vesmírné osudy

Příspěvek od vai777 »

V tomto vlákně se budeme zabývat osobnostmi světové i domácí kosmonautiky.
A začneme (minimálně na moderní odvětví, jakým kosmonautka je) poměrně hluboko v historii ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Když se 2. dubna na našem blogu objevil poslední díl Kritických momentů kosmonautiky, uzavřel se nádherný seriál, který pro nás sepsal vai777.
Už tehdy jsem všem čtenářům (a že jich bylo!) sliboval, že vai rozhodně nepověsí klávesnici na hřebík, ale že chystá nový projekt. No a je to tu. Právě dnes se rozjíždí nový seriál, který nese název Vesmírné osudy. A jak už tušíte, každý díl se bude věnovat jedné osobě, která se nějakým způsobem podepsala na tom, kde se nyní kosmonautika nachází.
Vůbec prvním "Vesmírným osudem" je francouzský vizionář, který předpověděl lety k Měsíci více než sto let před programem Apollo. Řeč není o nikom jiném než o legendě jménem Jules Verne.
A ještě jedna drobnost - vai777 se bude při psaní článků tohoto seriálu střídat s Lakelym, takže se můžete těšit na prolínání stylů dvou autorů. První díl pro náš blog sepsal vai777.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 642
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Wopat »

Už teď se těším na všechny články. To bude určitě super seriál! :palec nahoru: Lakelymu i vaiovi držím palce a přeji hromady čtenářů.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od tomas »

Skvělé, úžasné. :slint:

Upřímně, tipoval bych, že to rozdělení románů na Ze Země na Měsíc a Okolo Měsíce byl od Verna spíše výborný marketingový tah.

Paříž ve XX.století mě taky docela dostala svou poměrně přesnou předpovědí. Skoro to vypadá, jako by měl Verne doma Cimrmanovu troubu, kterou často pořádně rozhicovával. :-D
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od vai777 »

Díky moc!
Ta Cimrmanova trouba sedí! :lol:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Druhým "vesmírným osudem" bude člověk, kterému se právem přezdívá "otec kosmonautiky": Nikdy neodpálil jedinou raketu, přesto na jeho odkazu vyrostlo všechno, kolem čeho se náš portál točí. Ano, řeč není o nikom menším než o Konstantinu Ciolkovském. Článek z dílny vaie777 právě vyšel na našem blogu.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Gubarev »

K.C. = neuveritelny pan a tohle pojmenovani si zaslouzi..
Panove, ja sem radsi nikdy nemel zabrousit... nebo teda spis
mit tu moznost se naklonovat a ten jeden by to mohl v klidu
vsechno cist... :o :-D
Diky, ted musim do perin, ale tohle si znacim a tesim se na to!
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od tomas »

Báječné čtení. :klaní se: To tvoje psaní oplývá zvláštní magií, která k tomu článku přiková oči.

Vai, ty jsi schopen číst ruské knížky plyně v originále? Já, jak jsem to nikdy moc netrénoval, čtu jako prvňáček a slovník musím mít pořád při ruce.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od Dugi »

Já se musím přidat k pochvalám. Čte se to neskutečně poutavě. Ano, nemá to spád a nervy z KMK, ale stejně to oplývá nepopsatelnou atmosférou. Píšeš fantasticky! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Vesmírné osudy

Příspěvek od vai777 »

Děkuju, já bych to tas tak úžasně neviděl :lol: , on ten Ciolkovského život se píše sám, byl to neobyčejný člověk....

tomas píše:Vai, ty jsi schopen číst ruské knížky plyně v originále? Já, jak jsem to nikdy moc netrénoval, čtu jako prvňáček a slovník musím mít pořád při ruce.
Tak to jsme na tom stejně, na základce jsem měl asi tři roky ruštinu a to je veškerá má zkušenost s tímto jazykem. Ale vzhledem k tomu, že se chystám na Koroljova a mám jeho slavnou biografii od Slávy Golovanova v originále, budu na tom muset začít pracovat...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Historie kosmonautiky“