Kritické momenty kosmonautiky

Vše o rozvoji raketové techniky od prvních nesmělých krůčků do vesmíru postupně až do nedávné minulosti.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od Wopat »

fretka323 píše:vytvořil jsem PDF verzi všech dílů seriálu.
Nejsi první ;) Koukni o jednu stranu zpět
Wopat píše:A kdyby někdo chtěl, tak mám všechny díly v pdf. Jelikož teď nemám čas vysedávat před počítačem, protože jsem pořád někde pryč, tak jsem si KMK stáhl a v rychlosti z nich vytvořil pdf., abych si to mohl číst na Kindlu. Pokud by tedy měl někdo zájem, a vai to povolí, rád vám to pošlu.
petrsida píše:takže je tu taky možnost se prostě všichni složit
Já bych určitě moc rád přispěl :palec nahoru:
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od vai777 »

petrsida píše: Vai, uvažoval jsi o vlastním nákladu? Něco zkušeností s tím mám, děláme dvousetkusové série a vytištění 120 stranové knihy formátu A4 vyjde na cca 30 tisíc (A5 by vyšla jinak), ale je to černobílé.
takže je tu taky možnost se prostě všichni složit
O vlastním nákladu jsem uvažoval asi pět sekund. :-D Když jsem zjistil, kolik by to stálo, rychle mě to zase přešlo. Jak jsem psal, ještě mám pár možností, ale je to na dlouhé lokty, v některých případech komunikace probíhá rychlostí 1 mail/4 měsíce...
Za tu nabídku fundraisingu děkuju, moc si toho vážím. Až a jestli to bude aktuální, možná to zkusíme ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od fretka323 »

Aha, tak se omlouvam. Tohle me nenapadlo. Link jsem odstranil a uz to mazu z drive.
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10830
Reputace: 10267
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od Pospíšil »

vai777 píše:O vlastním nákladu jsem uvažoval asi pět sekund. :-D Když jsem zjistil, kolik by to stálo, rychle mě to zase přešlo.
Ahoj, manželka se zabývá mj. výrobou tiskovin. Fotoknihy, kalendáře, potisk textilu, plastu, atd.
Když mi pošleš pár údajů, možná by se dala navrhnout přijatelná cena pro čtenáře.
Počet stran knihy?
Velikost A4, A5, jiný formát?
Vazba pevná, měkká, kroužková?
Počet výtisků?
Do 15 kopií by se to tisklo na digitálu (dražší tisk na fotopapír), nad 15 ks by to šlo na ofsetový tisk - levnější.
Když se ti tu přihlásí závazný počet odběratelů, tak bys na tom neměl prodělat.

MP
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od tomas »

V tom případě se závazně hlásím o jeden výtisk. ;)
Kdyby tam byl autogram, tak bych se samozřejmě nezlobil. Podle počtu přihlášených by sis určil zálohu.
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od fretka323 »

Tak jsem přečetl kompletní Kritické momenty, a nezbývá mi, než tě pochválit. Opravdu úžasný seriál. A jestli to vydáš, určitě to spousta lidí koupí, tomu věř. Prostě parádní články!
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od vai777 »

Pospíšil píše:Ahoj, manželka se zabývá mj. výrobou tiskovin. Fotoknihy, kalendáře, potisk textilu, plastu, atd.
Když mi pošleš pár údajů, možná by se dala navrhnout přijatelná cena pro čtenáře.
Počet stran knihy?
Velikost A4, A5, jiný formát?
Vazba pevná, měkká, kroužková?
Počet výtisků?
Do 15 kopií by se to tisklo na digitálu (dražší tisk na fotopapír), nad 15 ks by to šlo na ofsetový tisk - levnější.
Když se ti tu přihlásí závazný počet odběratelů, tak bys na tom neměl prodělat.
MP
Tak to je slovo do pranice! Ještě bych s dovolením počkal, a pokud se během řekněme pěti- šesti měsíců nedoberu u nakladatelství nějakého závěru, budu drzý a Tvou nabídku využiju. A jen mimochodem- ať už KMK vyjdou jakkoli a kdekoli, budou v nich oproti verzi na blogu dvě kapitoly navíc... ;)
fretka323 píše:Tak jsem přečetl kompletní Kritické momenty, a nezbývá mi, než tě pochválit. Opravdu úžasný seriál. A jestli to vydáš, určitě to spousta lidí koupí, tomu věř. Prostě parádní články!
Děkuji, jsem moc rád, že se seriál líbí ještě i po tak dlouhé době. Vážím si toho!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10830
Reputace: 10267
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od Pospíšil »

vai777 píše:Ještě bych s dovolením počkal, a pokud se během řekněme pěti- šesti měsíců nedoberu u nakladatelství nějakého závěru, budu drzý a Tvou nabídku využiju.
No, za poptávku nic nedáš a možná ani nebudeš muset čekat půl roku na nabídku. ;)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od vai777 »

Pospíšil píše:No, za poptávku nic nedáš a možná ani nebudeš muset čekat půl roku na nabídku. ;)
To je vlastně fakt. Nějak si ty parametry sesumíruju v hlavě a poslal bych Ti pak PM. Díky moc!
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Nemo
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 255
Reputace: 2
Bydliště: Praha
Registrován: 17.10.2013 6:44
Re: Kritické momenty kosmonautiky

Příspěvek od Nemo »

Znovu musím napsat, že Kritické momenty, stejně jako Vesmírné osudy, jsou naprosto úžasné čtení a také se hlásím o případný výtisk a to hned dvakrát. Nabídka sazby bez nároku na honorář stále platí (InDesign). Doufám že to vyjde.

Odpovědět

Zpět na „Historie kosmonautiky“