The Martian (Marťan)

Sem patří informace o všech zajímavých filmech/dokumentech, které se věnují kosmonautice.
Odpovědět
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
The Martian (Marťan)

Příspěvek od modelar »

1.10.2015 príde do kin aspoň pre mňa jeden z najočakávanejších filmov vôbec - Marťan. Jedná sa o filmové spracovanie rovnomenného sci-fi románu Andyho Weira z roku 2011.

Obrázek

Z CSFD:
Astronaut Mark Watney (Matt Damon) během mise na Mars málem zahynul v prašné bouři. Zbytek jeho posádky planetu opustil v domnění, že je mrtvý. Ale Watney přežil a ocitne se tak omylem sám na nepřátelské planetě. Má k dispozici jen hubené zásoby a tak musí využít veškerý důvtip, invenci a technické znalosti, aby nejen přežil, ale také nalezl způsob, jak vyslat signál na Zemi, že je naživu. V okamžiku, kdy se mu to podaří, začne miliony kilometrů daleko od něj NASA a mezinárodní tým vědců neúnavně pracovat, aby dostali tohoto „Marťana" domů. Zatímco členové jeho posádky souběžně prokazují svou odvahu na téměř nemožné záchranné misi.


Obrázek

Trailer



Knihu som prečítal a bola fantastická takže som veľmi zvedavý ako sa s tým tvorci popasujú ;)
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Gubarev »

Trailer je velmi působivý, ale do kompaktního filmového díla je ještě daleko. Kéž by to vyšlo co nejlépe!
Už i NASA to pojala jako dobrou propagaci, a začíná se k tomu vyjádřovat na webu. Rozhodně mají tvůrci
nakročeno k zajímavému snímku hard-sci. Snad to bude odlišné od hollywoodské scifi produkce posledních let.

Knihu jsem celou nečetl, jen pár prvních kapitol vyšlo jako příloha jednoho časopisu, a přečetl jsem to
jedním dechem.

http://www.latimes.com/science/la-fi-ma ... story.html
Promotion se rozjíždí naplno: pan Feustel s představitelem hlavní role Mattem Damonem

"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
rexino
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 630
Reputace: 25
Registrován: 13.5.2013 15:00
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od rexino »

Určite sa na to veľmi teším. Ako fanda filmov (z vesmíru špeciálne), ale hlavne ako fanda kozmonautiky. Som jeden z mála ľudí, ktorým filmy režiséra Scotta veľmi nesadli, preto mám menšiu obavu. Verím že sa dočkáme kvalitného filmu.

Zaujímavou info ale je, že lokality z filmu na Marse vraj majú byť všetky reálne :klaní se:
"Sľúbili ste mi kolónie na Marse. Namiesto toho som dostal Facebook." Buzz Aldrin
Uživatelský avatar
Snoopy
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 549
Reputace: 267
Registrován: 5.8.2012 11:23
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Snoopy »

Určitě to bude stát za viděnou. :palec nahoru:

Ale předpokládám, že k realitě to bude mít stejný vztah jako Gravitace. Spíš se jí nechá volně inspirovat než aby ji věrně zobrazovala. :Drbe se na hlavě:
Uživatelský avatar
fretka323
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1034
Reputace: 3
Bydliště: Orlová
Registrován: 18.6.2014 20:41
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od fretka323 »

Ja spis nez v stoprocentní realitu doufam v stoprocentni kopii knizky. Toho se ale asi nedockam...
Klidně mne oslovujte Radim.
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Gubarev »

fretka323: Nedočkáš. To fakt bohužel nejde... :Takhle tedy ne:

rexino: Prometheus se mnou neudělal nic. Ale jeho raná díla jako Vetřelec 1 a Blade Runner
mi změnily život, viděl jsem je, když mi bylo 10-12 let, a i díky nim jsem se začal zajímat
nejdřív o UFO a pak o vesmír. :) Takže jsem zvědavý, jak se s tím Scott popere...
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od lamid »

Gubarev píše:Prometheus se mnou neudělal nic. Ale jeho raná díla jako Vetřelec 1 a Blade Runner
mi změnily život, viděl jsem je, když mi bylo 10-12 let, a i díky nim jsem se začal zajímat
nejdřív o UFO a pak o vesmír. :) Takže jsem zvědavý, jak se s tím Scott popere...

V 12 rokoch detstva a v 1980/85, to je nepopisana kniha,{asi dnesne 6 rocne, co sa medialnych vplyvov tyka.}
/v 12-tych a 80-tych vidiet Votrelca, klobuk dole, /to muselo znechat vplyv na dusevnom zdravi//.
Ridley Scott
1982 Blade Runner
1979 Votrelec
2012 Prometheus

Mne sa Prometheus pacil. V dnesnej dobe /2012/ natocit film bez super akcnych scen,....
Vcera som videl Avengers: vek ultrona, ..., same akcne sceny, 2,5 hodiny vybuchov.

Den pred tym som videl Bitva o Hill 60
http://www.csfd.cz/film/282824-bitva-o-hill-60/
, dnesnych +12-rocnych asi oslovuju ine filmy.
Filmy v dnesnej dobe sa natacaju bohuzial hlavne pre zarobok, umelecka, filizoficka, ... stranka ide mimo.
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Gubarev »

lamid: Myslím, žes to trefil.
Stopy to rozhodně zanechalo, pár týdnů po zkouknutí vetřelce jsem měl v noci problém dojít
z dětského pokoje na záchod - byt byl plný nepříjemných zákoutí, závěsů, komor a podobných
nebezpečných zón. :) Jó, sladká doba VHS kazet pašovaných z Polska...

Pak samozřejmě přibyly další díly Vetřelců, Predator, Terminator...
U mě byl v dětství jeden problém. Mayovky a Win-ettou mě děsně nudily..
(pardon za ot)
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
kopapaka
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 352
Reputace: 2
Bydliště: kósek od Prostějova
Registrován: 23.5.2014 7:38
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od kopapaka »

Tak knížka přečtena na jeden zátah - to do filmu vážně nikdo nedostane - ani kdyby to mělo tři díly...
Ale budu doufat.
Výborně napsané...
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: The Martian (Marťan)

Příspěvek od Amper »

Taky jsem si ji rozecetl, zatim hooodne dobry

Odpovědět

Zpět na „Filmy“