New Shepard

Sem patří debata o projektech firmy Blue Origin
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: New Shepard

Příspěvek od Vaclavik »

Start rakety New Shepard ke druhé pilotované misi (NS-18) je posunut na 16:00 SELČ. Důvodem je silný vítr vedoucí k opoždění vývozu rakety. Posádka je však připravena a včera dokončila všechna předletová školení.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: New Shepard

Příspěvek od Vaclavik »

Smutné, že to nikoho nezajímá. Takže hotovo. (Druhý let je samozřejmě myšlen jako pilotovaný suborbitální, Tweet má historii, což opět někteří nechápou).
Tjov
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1230
Reputace: 2086
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: New Shepard

Příspěvek od Tjov »

Poslouchal jsem to alespoň v autě v zácpě místo ČRo, jako za mě dobrý. Příště už to asi vynechám, nějak nerozumím potřebě Bezose se tam všude producírovat - dělá si z toho mála co má BO k dispozici hrozné PRko :-). Ale proti gustu ...

Za Kapitána má plusové body :go: , ty jeho emoce dole na Zemi :tlesk: .
stana85
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 179
Reputace: 9
Registrován: 11.6.2011 15:14
Re: New Shepard

Příspěvek od stana85 »

Já jsem to sledoval v přímém přenosu. Čekal jsem český komentář a nic...
„Jásání nad Starlinky je jásáním nad komíny uhelných elektráren jako symbolem pokroku,“
Jana Tichá
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: New Shepard

Příspěvek od slappy »

Vaclavik píše: 13.10.2021 19:11 Smutné, že to nikoho nezajímá. Takže hotovo. (Druhý let je samozřejmě myšlen jako pilotovaný suborbitální, Tweet má historii, což opět někteří nechápou).
Nikoho nezajímá? Jakože to mělo slabé mediální pokrytí? Nebo jak to myslíš?
„Tweet má historii“ skutečně nechápu. I když si ho rozkliknu, tak žádnou historii nemá.. :krčící rameny:

Každopádně slova pana Shatnera po přistání byla vskutku plná emocí a úžasu. To bylo moc pěkné. Jinak to ale divácky není až tak atraktivní. Dokonce i to motorické přistání boosteru je už takové okoukané.. Nojo jsme rozmazlení : )
A k Bezosovi musím poznamenat, že mě jeho chování moc nenadchlo. Shatner na něj mluví, Bezos se k němu otočí zády, sáhne si pro flašku šampáňa, jenom aby s ní mohl kolem udělat zbytečný bordel, a pak jí prostě zahodí na zem..

Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3259
Reputace: 4014
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: New Shepard

Příspěvek od Vaclavik »

slappy píše: 13.10.2021 21:56 Nikoho nezajímá? Jakože to mělo slabé mediální pokrytí? Nebo jak to myslíš?

Každopádně slova pana Shatnera po přistání byla vskutku plná emocí a úžasu. To bylo moc pěkné. Jinak to ale divácky není až tak atraktivní. Dokonce i to motorické přistání boosteru je už takové okoukané.. Nojo jsme rozmazlení : )
Úplně přesně jak říkáš. Myslím si, že tento let byl mnohem důležitější a zajímavější, než první. Slova Shatnera po letu byla úžasná.
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: New Shepard

Příspěvek od Pospíšil »

Mně na tomto letu fascinuje asi jen jediná věc, a to jak dobře na tom fyzicky i mentálně může být devadesátiletý americký důchodce, který si troufne podstoupit let s přetížením několika g, pár minut poletování v mikrogravitaci a pak relativně silné žuchnutí při přistání. Chtěl bych být v takovém věku v kondici Williama Shatnera. :klaní se:

Btw, Shatner není prvním člověkem, který byl za hranicí vesmíru a hrál ve Startreku. Toto prvenství má na kontě Mae Jemison.

Obrázek
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Hawk
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 330
Reputace: 220
Registrován: 9.11.2018 11:04
Re: New Shepard

Příspěvek od Hawk »

Pokud to bude mit komercni uspech, mohl by Bezos casem zalozit druhou zakladnu v Evrope(tedy jestli je to mozne s ohledem na hustotu osidleni a leteckych korirdoru).
Takto kazdy zakaznik z Evropy bude muset cestovat pres ocean.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3881
Reputace: 3041
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: New Shepard

Příspěvek od petrsida »

Mě na tom přenosu doslova iritovala komentátorka, její neustálé pištění ve stylu wow, amazing, welcome seven new asrtronauts...
Chápu že je třeba přitáhnout nové zákazníky, ale nesedí mi to.

Prostě jsou astronauti a "astronauti"

Shatnerovi ten zážitek ze srdce přeju, to je určitě skvělé.


EDT oprava chyb z mobilu
Naposledy upravil(a) petrsida dne 14.10.2021 13:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: New Shepard

Příspěvek od slappy »

Jo, komentátorka je poněkud přehnaně nadšená. A to i přes to, že oproti předchozím testovacím startům už značně ubrala..

Odpovědět

Zpět na „Blue Origin“