Boe OFT-2 (Orbital Flight Test 2)

Sem patří debata o všech vesmírných projektech firmy Boeing
Odpovědět
Uživatelský avatar
Samo
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2102
Reputace: 1307
Registrován: 29.8.2015 22:52
Re: Boe OFT-2 (Orbital Flight Test 2)

Příspěvek od Samo »

Prístup Boeing je taký aký je, nieje to SpaceX ktorá má jeden deň problém a na druhý už sa testuje a je navrhnutých 10 riešení z ktorých sa už 3 testujú na HW ktorý vyrobili cez noc v dielni. Verím že aj keď Starliner nieje spása svoj účel bude plniť len to chvíľu potrvá.
"When you wish upon a falling star, your dreams can come true. Unless it's really a meteor hurtling to the Earth which will destroy all life. Then you're pretty much hosed, no matter what you wish for. Unless it's death by meteorite."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Boe OFT-2 (Orbital Flight Test 2)

Příspěvek od Pospíšil »

Ano, určitě každá nová kosmická loď má/měla své porodní bolesti a počáteční mouchy, Crew Dragon nevyjímaje. Nejde mi teď o žádné srovnáváni, ale o sumarizaci zatím známých výsledků, nebo spíš nedostatků z tohoto testovacího letu.

Pustil jsem si totiž na chvíli Dugiho včerejší Pokec s Kosmonautixem, kde odpověděl tazateli něco v tom smyslu, že OFT-2 proběhl celkem bez problémů a pilotované testovací misi nestojí nic v cestě. Informace ve videu, co jsem přiložil v předchozím příspěvku, ale vypovídají něco jiného...

Zajímá mě proto kde je pravda a jaká je šance, že bude Starliner plně certifikován pro standardní přepravní služby už během 2023.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Boe OFT-2 (Orbital Flight Test 2)

Příspěvek od Amper »

myslim ze to nikdo nedokaze odhadnout. Nektere veci vyresi na papiru, nektere muzou vyresit v ramci testu a bude otazka kolik toho zbude.
Tjov
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1230
Reputace: 2086
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Boe OFT-2 (Orbital Flight Test 2)

Příspěvek od Tjov »

Krásné video návratu Starlineru
Tjov
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1230
Reputace: 2086
Registrován: 29.1.2021 9:27
Re: Boe OFT-2 (Orbital Flight Test 2)

Příspěvek od Tjov »

Celé video, link v tweetu nefunguje


Odpovědět

Zpět na „Boeing“