Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od Dugi »

Jelikož máme 23. října, je čas si zavzpomínat. V tento den roku 2009 přesně v 15:36 našeho času dokončil instalátor tvorbu posledních souborů pro nové diskusí fórum sídlící na adrese vesmir.thos.cz. Tento den bude navždy patřit mezi dny, které mi změnily život. Začala se psát historie fóra, které sice v průběhu let změnilo svou adresu, ale to hlavní mu zůstalo - přátelská atmosféra a zájem informovat o kosmonautice.
Každý rok zakládám nové vlákno připomínající tohle výročí a nikdy v něm nezapomenu na několik věcí. Nejinak tomu bude i letos. Děkuju tímto příspěvkem všem čtenářům našeho fóra - vím, že existuje celá řada lidí, kteří naše fórum čtou, ale neregistrují se a To samozřejmě vůbec ničemu nevadí - dělá nám radost, že nás čtete. Děkuju samozřejmě i všem registrovaným uživatelům, kteří aktivně do fóra přispívají. Právě Vaší zásluhou je, že fórum stále jede dál a pokračuje v dříve nastaveném trendu - co nejvíce informací a minimum hádek. Každý z vás každým svým napsaným komentářem rozhoduje o tom, zda fórum na téhle stopě zůstane, nebo zda se od ní začne pomalu odklánět. A já vám děkuji, že se nám společně daří tu stopu držet.
Diskusní fórum je nejstarším prvkem webového portálu kosmonautix.cz, ale to neznamená, že patří do starého železa. Je to právě naopak. Fórum si zachovává svůj význam díky aktivitě jeho uživatelů. Informace zde obsažené jsou nedocenitelnou studnicí při tvorbě dalšího popularizačního materiálu - ať už to jsou články na webu, příspěvky na sociálních sítích nebo videa na YouTube či Mall.TV. Fórum od začátku bylo líhní nových autorů pro náš web. Až na čestné výjimky se všichni členové naší redakce rekrutují z aktivních uživatelů našeho diskusního fóra. Občas mi přijde mail, zda bych někoho nepřijal do redakce. Dotyčnému vždy napíšu stejnou věc - ať se registruje na fóru a je na něm aktivní. My pak po nějakém čase posoudíme jeho aktivitu, styl psaní, práci s informacemi a další aspekty, které jsou nutné pro vstup do redakce. Zároveň si tak ověříme, že to člověka po 14 dnech nepřestane bavit.
Uplynulý rok byl pro naše fórum (a vlastně i celý náš portál) neskutečně důležitý. Nastartoval se totiž trend, který mi dělá velkou radost. Díky dobrovolnosti ostatních se na našem webu rozběhly zajímavé projekty, které nemusím mít na starost a to je ohromně odlehčující pocit. Jde především o technický chod všech subdomén, o který se v minulých měsících začal starat PeterK. Ještě jednou mu patří dík nejen za všechna drobná vylepšení, ale hlavně za to, že dokázal pohnout s problémy, které nás trápily už dlouhé roky. K 11. narozeninám dostalo fórum (trochu předčasně) dárek v podobě moderního systému, na kterém funguje. Ten se prakticky od jeho spuštění před 11 lety neaktualizoval, což bylo z mnoha ohledů špatně. Přechod na moderní verzi sice znamenal, že jsme se zbavili původní grafiky, ale mnohem důležitější je, že nyní má naše fórum bezpečnější systém, který umí mnohem více věcí. Změna zároveň konečně vyřešila některé dlouholeté problémy a přináší lepší uživatelský zážitek - ještě jednou tedy Drahoslavovi (PeterK) moc děkuju!
Chybět nebude ani pár tradičních statistik. Na našem fóru je momentálně registrováno 1435 uživatelů, kteří do 3 030 vláken napsali celkem 112 880 příspěvků. Za uplynulý rok navštívilo naše fórum podle Google Analytics 222 904 návštěv. To je ve srovnání s předchozím obdobím jen o 2000 návštěv méně, což je samo o sobě zanedbatelné. Svůj vliv měla i skutečnost, že na fóru po dobu zhruba tří dnů systém nepočítal žádné návštěvy, jelikož došlo k přechodu na nový systém a zprvu v něm nebyl kód pro měření statistik. Tím jsme přišli o zhruba 1000 návštěv - rozdíl by tedy byl reálně ještě menší.
Závěrem svého příspěvku bych chtěl ještě jednou vám všem poděkovat. Bez aktivních uživatelů by tohle fórum nemohlo existovat - to platilo od jeho založení, platí to i teď a bude to platit pořád. Děkuji vám, že naše fórum navštěvujete a že svými příspěvky pokračujete v trendu, jaký má naše fórum už od začátku. Díky vašim příspěvkům se nám stále vyhýbají nešvary jiných diskusí - flame wary, osobní toky a další. Věřím, že díky skvělé komunitě, kterou si náš web vypěstoval, bude tento trend pokračovat. Děkuji ještě jednou vám všem a vzhůru do dalších let. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3281
Reputace: 4047
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od Vaclavik »

Děkuji, že tu fórum stále je a jeho uživatelé tak vždy najdou příjemné prostředí pro diskuzi o kosmonautice.

Obrázek
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3945
Reputace: 370
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od vai777 »

Rád bych poděkoval Dugimu, bez jehož nápadu založit fórum by dnes také můj život vypadal výrazně jinak. A díky taky všem, díky nimž je pro mě návštěva fóra nutností, radostí i zdrojem poučení. Jsem rád, že jste! ;-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1131
Reputace: 154
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od Lakely »

Díky Dugi, že jsi to tenkrát udělal. Můj život by bez toho byl o dost chudší :) Tak pěkné narozeniny a těším se na další raketové roky! :-)
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10255
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od Pospíšil »

Nápodobně. :klaní se:
Před tímto fórem bylo v našich luzích a hájích mé hlavní kosmo místo na jiném portálu, ale zdejší přátelská atmosféra a jasná pravidla mě přesvědčila, že toto je pro mě ta správná adresa. :idea:
Takže Dugi, klobouček a Vyděržaj pijaněr! :palec nahoru: :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1375
Reputace: 769
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od Saturn1234 »

Moc děkuji všem, kteří se podílejí na jakékoliv subdoméně Kosmonautixu, ale obzvláště Dugimu :klaní se: :palec nahoru: !
Tak dalších 11 let, a ať se fóru daří!
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od MaG »

Ne vždy a se vším, co zde napíšu, se dá souhlasit a často jsem za to byl napomínán nebo kritizován, ale jinak jsem samozřejmě rád, že existuje tato oáza jiných forem diskuzí, než jak je tomu na jiných fórech a diskuzích pod články. Tak díky a jedeme dál.
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od petrsida »

Také se připojuji s poděkováním Dugimu a přáním, aby nám fórum ve stejně poklidné podobě dlouho vydrželo
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od tomas »

Taky moc díky Dugi za tohle fórum. Od dětství jsem kosmonautiku měl rád, ale v mém okolí nebyl nikdo, kdo by byl na tom podobně. Až tady jsem našel spřízněné duše, se kterými jsem mohl tento koníček sdílet. A je dobře, že se z mnoha zdejších uživatelů stali zároveň skvělí kamarádi.

Ještě jednou pánové díky
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Naše fórum slaví jedenácté narozeniny

Příspěvek od Evžen111 »

Děkuji vám všem co se staráte o chod fóra, opravdu srdečně děkuji. Snažím se chodit pravidelně ale někdy nestačí dobrý úmysl. Když jsem byl malý a ve svých sedmi letech koukal na Remkův start, nadchlo mne to na celý život. Tady můj zájem o kosmonautiku dostal úplně jiný rozměr. Díky patří všem uživatelům za ukázněnost a věcné diskuse. Moc si toho všeho vážím a jen tak dál.

Dugi, jako k autorovi a zakladateli, k tobě letí speciální poděkování. Celý kosmonautix a tohle fórum mne opravdu hodně obohatilo. Moc děkuji.
E

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“