PF 2017

Sem patří diskuse o všech výročích našeho diskusního fóra o kosmonautice.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
PF 2017

Příspěvek od Dugi »

Pánové a dámy,
ten čas opravdu neuvěřitelně letí. Opět po roce je čas založit vlákno, které se bude věnovat blížícímu se konci roku. Kdo chodí na naše fórum pravidelně, ten ví, že úvodní příspěvek každého takového vlákna začínám poděkováním. Čas sice běží, mnoho věcí se mění, ale některé zůstávají. Pořád si moc dobře uvědomuju, co drží naše fórum a vlastně i celý portál v chodu. Jsou to lidé. Kdyby nebyli čtenáři, nebylo by pro koho psát. Kdyby nebylo týmu schopných lidí, nikdy by náš portál nemohl dělat věci, které nyní realizujeme. Poděkování ale patří úplně všem, proto si dovolím jmenovat všechny skupiny, které se jakkoliv podílí na rozvoji našeho portálu.
Neregistrovaní čtenáři - Ať už mluvím o fóru, nebo o blogu, vždycky bylo, je a bude nejvíc návštěv od lidí, kteří čtou, ale nijak se neprojevují. Rozhodně to není nic špatného a já to plně respekuji. Těmto lidem ale patří ohromný dík za to, že se k nám rádi vrací. Právě díky jejich věrnosti se naše návštěvnost pohybuje ve velmi pěkných číslech.
Aktivní uživatelé - Píšete komentáře na blogu, nebo hledáte zajímavosti všude po internetu, abyste je dali na naše fórum? Pak do této kategorie bezpochyby patříte. Pro fórum má Vaše činnost zcela zásadní roli. Jelikož dnes na fórum chodí tolik aktivních lidí, kteří informují o aktuálním dění, mohu svůj čas věnovat jiným projektům a přitom mít jistotu, že čtenář fóra nebudou ochuzeni o aktuality. U blogu pak mají komentáře trochu jiný účel, který je ale neméně důležitý. Pod články se rozvíjí často velmi zajímavé debaty, které rozvíjím, nebo doplňují téma článku. Je to perfektní ukázka toho, že na našem portálu tvoří redakce a čtenáři společný ekosystém.
Profesionální uživatelé - Asi víte, o kom je v této kategorii řeč - když na naše fórum napíše příspěvek Mirek pospíšil, Jiří Hošek, Michal Václavík, Tomáš Přibyl, Milan Halousek, nebo Agamemnon a mnozí další, můžete vsadit kalhoty na to, že jejich informace jsou správné. Tito lidé dokáží přinést ověřené informace z méně známých zdrojů, případně zasadí diskusi do širšího kontextu, upřesní chyby a omyly ostatních. To všechno je pro zdravý vývoj fóra mimořádně důležitá činnost, která zajišťuje, že fórum bude obsahovat důvěryhodné informace. nebojím se říct, že příspěvky pánů z této kategorie posouvají celý portál na vyšší úroveň a za to jim patří velký dík.
Redaktoři - Pánové, na které jsem právem hrdý a nebojím se to říct. Skupina lidí, kteří píší ve svém volném čase články pro náš blog a na kterou se mohu vždycky spolehnout. Asi nejvíc si vážím toho, že máme v redakci autory, kteří chápou význam slova zodpovědnost a profesionalita. Jsem neskutečně hrdý na to, že mohu spolupracovat s takovými lidmi. je mi opravdu vlekou ctí stát v čele takto fungující redakce. A stejně tak mne i těší, že se nám do redakce daří dostat účastníky z minulé jmenované skupiny Profesionálů. Jejich informace tak mohou skrze články zasáhnout širší okruh čtenářů.
Správci sociálních sítí - Lakely a Metodej se starají o naše profily na třech sociálních sítích. Šíří tak informace o aktuálním dění, o nových článcích a událostech mezi stovky lidí, kteří nás sledují na Facebooku, G+, nebo Twitteru. Jejich práce může být v očích běžných uživatelů bagatelizována, ale tito pánové si zaslouží velké poděkování. V jejich případě totiž nejde o nárazovou činnost, ale o dlouhodobou aktivitu, která se někdy stěží kombinuje s časovým plánem běžných životních povinností. Není to snadné, ale to, že to čtenáři berou jako samozřejmost, je jasný důkaz toho, že správci dělají svou práci dobře. Je ale fér upozornit na to, že tato práce a čas rozhodně nejsou samozřejmé a právě za to oběma upřímně děkuju.
Technická podpora - Fórum má výpadek, je potřeba něco upravit v databázi, na blogu způsobuje nějaký plugin problémy? To vše řeší Tommy, který je u našeho portálu od samotného prvopočátku a stále je jeho pomoc neskutečně důležitá. Moc mu děkuji za to, jak v případě nečekaných problémů dokáže zakročit a dostat portál zpět do provozuschopného stavu, ale i za to, jak postupně vymýšlí drobná vylepšení pro lepší pohodu uživatelů. Tomas si zaslouží poděkování za to, jak plní roli moderátora, ale i za návrhy obrázků, které se používají pro seriály na blogu. Zapomenout nechci ani na Agamemnona, který spravuje databázi startů raket, aby měli naši čtenáři stále přehled o aktuálním dění.

I přesto, že se ani od minulého roku mé grafické schopnosti nezlepšily, zkusil jsem opět udělat PFko pro Vás všechny výše jmenované.

Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6264
Reputace: 1534
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: PF 2017

Příspěvek od ptpc »

Dugi a spol. :klaní se: sa pred vami a taktiež prajem všetko najlepšie do roku 2017. :palec nahoru:
:) :) :)
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: PF 2017

Příspěvek od tomas »

Krásné PF.
Všem uživatelům fóra a vůbec všem fandům kosmonautiky pohodové Vánoce a šťastný vstup do nového roku 2017
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2017

Příspěvek od Dugi »

Díky pánové, jsem rád, že tu jste. :-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: PF 2017

Příspěvek od Meybe »

Taky se přidám a přeji Všem krásné a pohodové svátky a šťastnou plavbu rokem 2017 a jak už jsem psal Dugimu. Tento rok mi dal strašně moc a to i díky Vám a za to děkuji. Kosmonautix mi přirostl opravdu k srdci a stal se součástí mého každodenního života, takže i portálu přeji ať se mu daří i nadále.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2017

Příspěvek od Dugi »

Díky moc, jsem rád, že jsi součástí naší skupiny!
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Alexs
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 17
Reputace: 1
Registrován: 27.10.2016 21:28
Re: PF 2017

Příspěvek od Alexs »

Taky se rád přidám a přeju veselé vánční svátky, pohodu v Novém roce a taky spoustu nových a zajímavách informací, radši i správných ať ty kalhoty neprosázím. :-)
Uživatelský avatar
Agamemnon
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1162
Reputace: 23
Bydliště: Nemecko
Registrován: 10.6.2013 18:20
Re: PF 2017

Příspěvek od Agamemnon »

veselé vianoce a všetko dobré do nového roku prajem :)
PF 2017
Per aspera ad astra [42]
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: PF 2017

Příspěvek od Evžen111 »


co víc k tomu dodat? díky všem za příjemnou pohodu na fóru!
E+R
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: PF 2017

Příspěvek od Dugi »

Díky moc vám všem! :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Výročí, jubilea a kulatiny našeho fóra“