Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Sem patří debata o nejrůznějších počíatčových hrách s kosmonautickou tématikou.
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od Premet229 »

Teda musím ti také smeknout poklonu!
Pěkný! :palec nahoru:
Děláš postupy manévrů podle označených tlačítek na panelech - tuším že je to nejlehčí verze, nebo jedeš podle check listů a každý tlačítko vyhledáváš na panelech - složitější verze? Konečné přibližování probíhalo automaticky, nebo jsi musel manuálně zadokovat?
Ještě by mě zajímalo, jaké mise jsou v této anglické verzi simulátoru zastoupeny?

A hlavně jsem zvědavý, jestli už konečně použiješ manipulační rameno a zkusíš umístit Destiny, když sis ho už přivezl k ISS ;) :)
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od chobolatom »

Díky, hraju tu "nejlehčí" verzi. Zadokovat jsem musel manuálně, nic jako automatické dokování tam není. Misí tam je hodně, ale všechny asi nevyjmenuji. S tím ramenem jsem taky zvědavý. :lol:
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od Premet229 »

Zkouším Demo verzi, misi STS-1.
Vše podle checklistů probíhá přesně, ale dostal jsem se do problému:
ve fázi, kdy jsem s Columbií provedl zkušební manévry, pokročila fáze k přípravě na deorbit. Problém mám ten, že jsem se dostal do fáze Comm: 1999 a ten není nikde v checklistu. Nevím co mám dělat... :(
V době, kdy jsem měl provádět brzdící zážeh, lítám pořád na orbitu.. :hlavou proti zdi
Poloha na orbitu: R=0.0, P=0.0, Y=0.0... Nic to po mě nežádá za úkon, fakt nevím, jak pokročit k přistání...
Poraďte mi prosím, jak dál...

Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od chobolatom »

Nic podobného se mi ještě nestalo. Zkoušel jsi to víckrát? Je možné, že jsi na nějaký spínač zapomněl a tak by to vůbec nešlo. :roll:
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od Premet229 »

Nevím... V přepínačích to není.
Budu si muset doslovně přeložit pokyny ohledně testovacích manévrů. Mají se v této fázi mise prověřit veškeré módy RCS trysek, manévry lineární a rotační a tak... Je možné, že jsem nějaký úkon neprovedl.. :Drbe se na hlavě:

K pokročení k další činnosti, tedy k návratu z oběžné dráhy se dostanu kouzelným tlačítkem "NEXT EVENT", které je v horní nabídce "ACTION" :tlesk:

Každopádně děkuji za reakci! :palec nahoru:
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od Premet229 »

Tak jsem STS-1 zdárně zvládnul až do přistání. Teda přiblížení a dosednutí na dráhu až na pátý pokus (bez joysticku) - valil jsem to na noťasovi.
A proč mě to nechtělo pustit do další fáze na deorbit, bylo v tom, že jsem měl přepnutý úplně nepodstatný přepínač na nějaké navigaci... A nemohl jsem tím pádem vypnout a složit KU anténu!
Poučení: nepřepínat zbytečně žádné přepínače, které nepotřebujem. Nechat všechny ostatní tak jak jsou. Jejich poloha není "náhodná" ;) Ani nákladové dveře mi to nechtělo zavřít, dokud jsem nezhasl venkovní osvětlení...
ricochet
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 0
Registrován: 10.8.2013 23:11
Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od ricochet »

Mam na Vás taková dotaz. Ať dělám co dělám, tak mi nefunguje monitor na přiblížení. Můžete mi prosím poradit co mám udělat aby mi fungoval. Předem děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru,
doufám, že se ti u nás bude líbit. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od Premet229 »

ricochet píše:Mam na Vás taková dotaz. Ať dělám co dělám, tak mi nefunguje monitor na přiblížení. Můžete mi prosím poradit co mám udělat aby mi fungoval. Předem děkuji za odpověď
Ahoj.
Zkusím Tě trochu navést. Sám lítám tento simulátor na jednoduchou obtížnost, tedy že se mi každý krok ukáže graficky - textem nápovědy na spodku obrazovky a šipkami na panelech u přepínačů, které mám kam přepnout... Taky si překládám checklisty, abych měl představu co jak a kdy přepnout a zadat do palubního počítače. Sleduji i natočené manuály na netu.

Přiblížení v misi STS-88 jsem prováděl k samotnému modulu Zarja, dle checklistu položka č.1140, kde jsem podle nápověd postupoval:
aktivace hvězdných zaměřovačů
- panel R11L -
*Set MAJOR FUNC To GNC
*Enter SPEC 22 PRO (zadní klávesnice)
*Enter ITEM 5 EXEC -||-
*Enter ITEM 6 EXE -||-
*Enter ITEM 11+1 EXEC -||-
*Enter ITEM 12+1 EXEC -||-
Toto jsou příkazy do počítače, aby se nakonfiguroval orientační systém na modul Zarja.
Aktivace KU antény a přibližovacího radaru
- panel A1U -
*Set KU BAND / POWER to ON
*Set KU BAND / rotary switch to AUTO TRACK
- panel R11L -
*Enter SPEC 33 PRO ( zadní kláv.)
*Enter ITEM 1 EXEC -||-

Po těchto úkonech by měl setkávací radar a obrazovka ukazovat bílý a žlutý kříž. Tyto kříže se snažit na sebe neustále centrovat. Čísla vedle na displejích ukazují rychlost přibližování/elevaci a azimut. Přepínač X-PNTR přepíná změny rozlišení: poloha X10 je jedna desetina stupně (0,1 metru) za sekundu, X1 je stupeň nebo stopa za sekundu.

Ze začátku není cíl vidět, radar se aktivuje někde kolem 45 tis. stop (asi 13,5 km) od cíle. Chvíli to trvá se přiblížit. Je to trochu o "zkus a uvidíš". Mě se povedlo přiblížit napoprvé...Teda měl jsem co dělat, abych do Zarji nebouch.. Sám jsem měl velkou radost... :-D

Podívej se na návod (anglicky) :
http://wiki.ssm-fans.info/rendezvous
Hodně mi pomohlo video (je na stránce dole, 5 dílů):
http://www.youtube.com/watch?v=ilBUN1LO6Zc

Tak snad Ti to trochu pomůže. Hodně zdaru a pochlub se tady s obrázky ;)
GGladiator1997
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 9
Reputace: 0
Registrován: 11.8.2013 20:53
Re: Space Shuttle Mission 2007 - simulator

Příspěvek od GGladiator1997 »

je to v češtině.

Odpovědět

Zpět na „PC hry“