NROL

Sem patří debata o všech projektech, které teď maií pod sebou vojáci, ale v budoucnu by mohly sloužit k průzkumu vesmíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
jakubv
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1571
Reputace: 1850
Registrován: 4.2.2017 23:23
Kontaktovat uživatele:
Re: NROL

Příspěvek od jakubv »

Koukám, že se při přesunu ztratila moje zpráva, že je to poslední single core Delta IV ze západního pobřeží,
z Vandenbergu budou již startovat z rodiny Delta IV jen verze Delta IV Heavy než dojde k jejímu vyřazení.
zdroj NSF na twittru
-----------------
xx jakubv
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: NROL

Příspěvek od ptpc »

Tak konečne! :)
Po niekoľkých odkladoch nosná raketa Delta 4 M+ úspešne odštartovala s družicou NROL-47 z kozmodrómu VAFB. Dúfajme že celá misia dopadne úspešne...
Naposledy upravil(a) ptpc dne 12.1.2018 23:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
slappy
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2124
Reputace: 2548
Bydliště: Drahany
Registrován: 9.11.2015 18:48
Kontaktovat uživatele:
Re: NROL

Příspěvek od slappy »

Wooosh! Ty brďo ta Delta při startu zase bafla takovym plamenem, až z toho ten booster uplně zčernal..
V prvních sekundách mi přišlo, že raketa míří viditelně dost šikmo od kolmého směru vzhůru. Až jsem se lekl, jak mi to připomnělo ten Proton s opačně namontovanými akcelerometry onehdá. Dost možná to ale byl jen optický klam :krčící rameny: Ale i na téhle fotce vypadá raketa dost šejdrem, na to že to je chviličku po startu:

ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: NROL

Příspěvek od ptpc »

Tak misia bola úspešná - gratulujem! :palec nahoru:
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: NROL

Příspěvek od marian007 »

NROL-47 bol prvýkrát opticky pozorovaný už včera pozorovateľom Ceesom Bassom. Už predtým však on aj Scott Tilley trackovali objekt pomocou rádiových vln v pásme S. Sklon dráhy je 106° a orbita je takmer kruhová vo výške cca 1050 km.
http://satobs.org/seesat/Jan-2018/0125.html
ptpc
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6263
Reputace: 1533
Registrován: 17.9.2015 20:36
Re: NROL

Příspěvek od ptpc »

K tejto misii pridávam ešte video z prípravy a štartu rakety Delta 4 M+. Hlavne zábery samotného štartu sú pecka! :slint:

Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: NROL

Příspěvek od marian007 »

Tento rok nás čaká z Floridy prekvapivo ešte jeden štart rakety Delta-4 Heavy. Predbežne na 26. septembra je totiž naplánovaná misia NROL-71, pod ktorou sa s najväčšou pravdepodobnosťou skrýva prvý exemplár najnovšej generácie fotoprieskumných satelitov KH-11 (označovaná ako Block-V). Pôjde o prvý štart Keyholky od roku 2013 a Ted Molczan predpokladá, že už bude plne optimalizovaná pre výkon Delty-4H a tým pádom bude pravdepodobne ťažšia ako doterajšie generácie týchto špionážnych satelitov (ktorých hmotnosť sa odhaduje na cca 17 ton). Pripomínam, že momentálne sú na orbite 4 satelity KH-11 (USA-161 a 186 z generácie Block-III a USA 224 a 245 z Block-IV).
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: NROL

Příspěvek od TomasPribyl »

marian007 píše:Tento rok nás čaká z Floridy prekvapivo ešte jeden štart rakety Delta-4 Heavy.
To by bylo opravdu překvapivé.

Startovat se bude z Kalifornie.
Uživatelský avatar
marian007
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 505
Reputace: 15
Registrován: 17.4.2015 0:34
Kontaktovat uživatele:
Re: NROL

Příspěvek od marian007 »

Jop, ozaj, moja chyba, každopádne štartovať bude druhá Delta-4H v rozmedzí ani nie dvoch mesiacov, čo je pomerne výnimočná situácia.
Uživatelský avatar
TomasPribyl
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 155
Reputace: 10
Registrován: 23.5.2012 21:40
Re: NROL

Příspěvek od TomasPribyl »

marian007 píše:Jop, ozaj, moja chyba, každopádne štartovať bude druhá Delta-4H v rozmedzí ani nie dvoch mesiacov.
Naprosto v pohodě.

Pokud mě paměť neklame, tak vlastní příprava rakety na rampě trvá cca 100 dní. A rozestup mezi dvěma starty Delty IV Heavy musí být nejméně půl roku.

Jinak ty dvě Delty IV Heavy ve dvou měsících (byť z různých pobřeží) po sobě jsou slušný výkon. Mám pocit, že nikdy nestartovaly dvě ani ve stejném kalendářním roce - a typická mezera mezi starty je v poslední době dva roky, ne dva měsíce.

Odpovědět

Zpět na „Armádní projekty“