Obecné otázky o kosmonautice

Název mluví za vše
Odpovědět
Stepan
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 465
Reputace: 187
Bydliště: Brno
Registrován: 4.11.2015 20:56
Re: Otázky

Příspěvek od Stepan »

Vaclavik píše:Byť jde v obou případech o elektromagnetické záření, tak je velký rozdíl v konstrukci přijímací aparatury pro radiové vlny a viditelné záření, resp. NIR. U laserové komunikace jde o dalekohled a nejčastěji o nějaký polovodičový detekční prvek. Ale paraboly se jen tak nezbavíš, může ji mít tvar primárního zrcadla dalekohledu
Díky! Takže se bude DNS muset přestavět (upgradovat), a možná by se mohla díky tomu i rozšířit :D
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Otázky

Příspěvek od Meybe »

Gubarev se stale neozval. Psal jsem mu cca před měsícem sz a zatím si jí ani nepřečetl. Opravdu doufam, že je v pořádku. Není tu někdo kdo by to mohl ověřit? Zda je vše v pořádku?
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky

Příspěvek od Dugi »

Máme jednu společnou známou. Mohu jí zkusit napsat.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Otázky

Příspěvek od vai777 »

To by bylo fajn, jsem už taky dost nervózní...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky

Příspěvek od Dugi »

Zpráva, kterou jsem dostal mne zrovna neuklidnila. Ta slečna s ním komunikovala přes službu Nyx, na kterou se prý naposledy přihlásil 5. března, tedy pár dní před zatím posledním přihlášením na naše fórum. Ale dostal jsem tip, kam směřovat pátrání, takže pokračuju v hledání informací.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
hulvath
Re: Otázky

Příspěvek od hulvath »

Doufam ze Gubarev je v poradku, byl to dobry kolega. Nemela by zde byt naka moznost zanechat treba FB profil spravci, nebo jiny kontakt, pro takoveto pripady ? Umite si predstavit ze bych se i ja nahle odmlcel ?
Alchymista
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1019
Reputace: 336
Registrován: 14.9.2016 1:01
Re: Otázky

Příspěvek od Alchymista »

Bez komentára.
:naštvaný: Fráza "studená vojna" začína dostávať nový obsah...
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky

Příspěvek od Dugi »

Další člověk, který s ním byl v kontaktu mi potvrdil, že se už několik měsíců neozval. Zbývá mi už jen jediný kontakt a pak už se nebudu mít koho zeptat. :Drbe se na hlavě:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Evžen111
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1493
Reputace: 249
Bydliště: Hlásnice
Registrován: 5.7.2015 11:14
Re: Otázky

Příspěvek od Evžen111 »

ty kráso, tak to je zlé. Nechci samozřejmě hned myslet na nejhorší, pokud mne paměť neklame, tak už se v minulosti stalo, že se Gubi na nějakou dobu odmlčel (na fórum jsem chodil hodně dlouho před tím, než jsem se osmělil registrovat) ale na tak dlouho? Něco naznačoval, že jede někam na druhý konec světa, jestli si dobře vzpomínám, tak snad nějaká Jižní Amerika? Tak snad je vše v pořádku.
E
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky

Příspěvek od Dugi »

Letěl na Kanárské ostrovy - La Palma
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“