Skok z vesmíru

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Moje kamarádka překládá anglická videa pro web videacesky.cz. Teď se mi ozvala, že přeložila i rozhovor s Felixem Baumgartnerem. A proto neváhám a vkládám ho sem, ať se z něj můžou potěšit i neangličtináři.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
fronak
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 64
Reputace: 1
Bydliště: Praha Západ
Registrován: 19.9.2012 16:18
Kontaktovat uživatele:
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od fronak »

Dneska sem viděl dokument Seskok z vesmíru, kdosi ho vkládal do televizních pořadů. Musím říct, že mě šokoval naprostý amaterismus těch lidí co se účastnili :roll: divím se, že to přežil. Když sem to viděl tak si říkám kolik dalších soukromích firem se chová stejně :D
Destiny is not a matter of chance. It is a matter of choice. It's not a thing to be waited for - it is a thing to be achieved.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od Wopat »

fronak píše:Dneska sem viděl dokument Seskok z vesmíru, kdosi ho vkládal do televizních pořadů. Musím říct, že mě šokoval naprostý amaterismus těch lidí co se účastnili :roll: divím se, že to přežil. Když sem to viděl tak si říkám kolik dalších soukromích firem se chová stejně :D
Já jsem to teda ještě neviděl. Doufám, že budu mít příležitost. Co konkrétně ti na nich přišlo amatérské?
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
fronak
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 64
Reputace: 1
Bydliště: Praha Západ
Registrován: 19.9.2012 16:18
Kontaktovat uživatele:
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od fronak »

Celé to bylo hnané strašně rychle a stráceli přitom hodně peněz i materiálu, pak sám Felix si nebyl jistý, nevěřil té technologii byl pořád ve stresu a ke konci projektu se sebral a prostě odjel pryč. Nemyslím si že takový zmatek si může dovolit jakákoliv firma podnikající v aerospace. Jasně to ukázalo, že to byl jen marketing.
Destiny is not a matter of chance. It is a matter of choice. It's not a thing to be waited for - it is a thing to be achieved.
StrambR
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 9.10.2012 16:01
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od StrambR »

Ten dokument jsem viděl a doporučuji...určitě překvapí....docela jsem koukal...
Uživatelský avatar
Gubarev
Zkušený kosmonaut
Zkušený kosmonaut
Příspěvky: 6684
Reputace: 9
Bydliště: Praha Letná
Registrován: 17.2.2013 20:24
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od Gubarev »

StrambR píše:Ten dokument jsem viděl a doporučuji...určitě překvapí....docela jsem koukal...
pripojuji se. Velmi zajimavy a dobre udelany dokument.
Vsude, kde se clovek dostava "na hranu" - do extremnich podminek, jde (i) o zivot.
Ale jednomu se to muze jevit tak, druhemu jinak...
"It is much easier to believe than to understand"
CHris Hadfield
Uživatelský avatar
marekS
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2358
Reputace: 509
Registrován: 8.8.2012 9:57
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od marekS »

Nové záběry z rekordního skoku ze stratosféry jsou ohromující

Rakušan Felix Baumgartner jako první člověk v historii skočil z hranice stratosféry před rokem 14. října 2012. Nyní je k dispozici nové video zachycující jeho volný pád rychlostí přes 1170 km/h.Nové video zachycuje nejen jeho čtyřminutový pád z výšky 39 000 metrů nad zemí a úžasný pohled na zakřivení Země, ale také údaje o jeho zdravotním stavu, rychlost v reálném čase a nadmořskou výšku.http://www.novinky.cz/koktejl/316689-no ... ujici.html :palec nahoru:

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 28.7.2013 11:17
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od zdenekjihlava »

To video je paradni :tlesk: a je jasne ze hlavnim cilem byla reklama.taky potom skoku vyrazne vrostl prodej Red Bullu v Americe :-D
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od Dugi »

Opravdu? To jsem nevěděl. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 60
Reputace: 0
Registrován: 28.7.2013 11:17
Re: Skok z vesmíru

Příspěvek od zdenekjihlava »

Jezdim z kamionem a obcas vezu i RED BULL a loni bylo docela dost preprav ze Svycarska do pristavu a dal lodi za velkou louzi :-D

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“