Prosím hledám pár dokumentů..

Název mluví za vše
Odpovědět
Uživatelský avatar
sts107aibmuloc
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Bydliště: Brno
Registrován: 4.5.2012 17:41
Kontaktovat uživatele:
Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od sts107aibmuloc »

Ahoj lidi :-), od včerejška hledám a hledám... Dokument nebo něco věděckého o Saturnu/Jupiteru/Neptunu... Né něco jako Tajemný Vesmír.. Ten seriál přímo nesnáším maj tam strašné přirovnávání a celé je to ''PoP'' :( :hlavou proti zdi ... A ještě jedna věc, hledám 3D aplikaci (na Directu třeba) planetární systém. Ale né nic flash, atp... Pořádnou aplikaci na Win :) Kde je hromada údajů atp.. :-)

Prosím neznáte něco takového? Hledám to už týden skoro :naštvaný:
STS-107, Columbia
Uživatelský avatar
chobolatom
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 822
Reputace: 2
Registrován: 12.2.2012 15:37
Re: Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od chobolatom »

Jestli hledáš nějaký program na Windows, kde si budeš moci prohlídnout planety a hvězdy, tak vyzkoušej Celestii: http://www.shatters.net/celestia/ Ještě existuje Space Engine. Ale určitě bych to vyzkoušel.: http://en.spaceengine.org/ ;)
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od indian22 »

Záleží na tom jaké máš na ty dokumenty nároky.
Nicméně se mi zdá, že na takto obecný dotaz by tě mohly uspokojit obecné dokumenty. Začal bych klidně na Wikipedii. Astronomie, (se mi zdá) má oproti jiným vědám tu výhodu, že pro astronomy je (třeba na rozdíl od nemála biologů) použití počítačů zcela přirozené, takže publikování po internetu je pro ně mnohem samozřejměší.
Řekl bych, že už članky na Wikipedii tomu zcela odpovídají, co do délky si nezadají s anglickou předlohou, texty jsou velmi hutné, plné odkazů (na jednotlivé měsíce jejich rodiny, u saturnu na prstence...) vše se spoustou referencí. Pokud máš větší nároky, tak jen projít ty referenční dokumenty je čtení na hodně dlouhou dobu (pravda vesměs v angličtině).
Pak stojí za to projít web Casini , v češtině jenvyfiltrované články z webu hvězdárny Valašské Meziříčí, průměrného čtenáře zaměstnají na pěkných pár hodin.
V referencích na Wiki je třeba tento článek v češtině, ale i spousta jiných.
Tak se tuž. :-)
Uživatelský avatar
sts107aibmuloc
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Bydliště: Brno
Registrován: 4.5.2012 17:41
Kontaktovat uživatele:
Re: Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od sts107aibmuloc »

Na ty dokumenty mám velký nároky právě. Hledám něco speciálního. Právě jen o těch třech. Nic ''selského nebo obecného'' :Takhle tedy ne:
STS-107, Columbia
Uživatelský avatar
Bojodun
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 31
Reputace: 0
Registrován: 1.10.2011 12:49
Re: Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od Bojodun »

Zkus Vzdálené světy I. a II. od Tomáše Petráska poměrně velká část je věnována plyným/ledovým obrům, i když hlavně z hlediska astrobiologie.
Uživatelský avatar
sts107aibmuloc
Aktivní nováček
Aktivní nováček
Příspěvky: 25
Reputace: 0
Bydliště: Brno
Registrován: 4.5.2012 17:41
Kontaktovat uživatele:
Re: Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od sts107aibmuloc »

:) Já ale myslel něco jako ''přednáška'' pro studenty nebo pro lidi z oboru. Hlavně ať něco nebo někdo to čte za mě :lol: Neznáte nějaké takové odborné přednášky nebo ''dokumenty''. Kde se zaobírají i sebemenšíma detailama o planetě. A nemusí to bejt jen ti 3 klidně i Země. :ustaraný:
STS-107, Columbia
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od Dugi »

Konkrétní tip ti nedám, ale trochu si odporuješ. Na jedné straně říkáš "Na ty dokumenty mám velký nároky" a na druhé straně píšeš "Hlavně ať něco nebo někdo to čte za mě".
Víš, ono ty nejcennější informace, na které jsou kladeny velké nároky nenajdeš na přednáškách, nebo volně na internetu. Pro ně musíš jít do knih.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Prosím hledám pár dokumentů..

Příspěvek od indian22 »

Přesně tak, náročné informace si vyžadují odpovídající přístup k věci. Opravdu kvalitní informace nejen že nebývají k dispozici v popularizačních pořadech, ale nezřídka jsou k mání pouze v angličtině.
V angličtině lze pak na internetu najít i zdrojové studie plné grafů, schémat, rovnic. Jedna může klidně vydat i na pár dnů usilovného studia. Ale já myslím, že weby českých a slovenských hvězdáren jsou podrobné až až.
Mimo to se mi trochu zdá, že zaměňuješ termín obecný a méněcenný (Nic ''selského nebo obecného"). Obecné znamená spíše souhrnné, ve větším množství případů použitelné údaje.
Vyjmenoval jsi tři ze čtyř známých zástupců plynných obrů ve sluneční soustavě, to vypadá, že hledáš obecné informace o plynných obrech. Ty se můžou hodit z různých důvodů - pouhý zájem, chuť na nějaké úvahy ohledně plynných obrů mezi exoplanetami...
Pokud jde o opravdové specialitky specifické pro jedno těleso, tak v těch referenčních dokumentech lze najít modely proudění v Jupiterově atmosféře, podrobně probranou interakci jeho mag. pole se satelity, etc.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“