Nové kosmické pracoviště hledá šikovné lidi

Název mluví za vše
AlesH
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 209
Reputace: 110
Bydliště: Most
Registrován: 13.1.2014 23:38
Kontaktovat uživatele:
Re: Nové kosmické pracoviště hledá šikovné lidi

Příspěvek od AlesH »

Za sebe doplňují, že Tomáš Svitek je především vynikající technik a nadšenec do kosmonautiky. Podobně je na tom i Tomáš Svoboda, a to už od 80. let, kdy jsem měl tu čest se s nimi krátce setkat v Planetáriu Praha.

Jsem si jist, že pracovat v takovém týmu bude skvělá příležitost a zkušenost pro každého znaleho a šikovného zájemce o kosmonatiku. Já už si na to bohužel připadám moc starý.
SvobodaT
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 4
Reputace: 13
Registrován: 12.8.2021 21:39
Re: Nové kosmické pracoviště hledá šikovné lidi

Příspěvek od SvobodaT »

Odpovídám se zpožděním: Ano, majitelem Stellar je Tomáš Svítek, krajan to z Prahy a celoživotní kosmický nadšenec. V 80. letech emigroval a skoro celý život se mu daří se živit kosmonautikou. Já jsem tehdy taky zvažoval, že půjdu s ním, ale zůstal jsem. Před tím jsem ho seznámil s jeho budoucí ženou Ivou, která s ním (i jeho rodiči a bratry) šla a v táboře v Rakousku se vzali.
I když je Tomáš pevně zakořeněn v Americe, tak ČR mu není cizí a chce tady udělat základnu pro spolupráce v Evropě.
Jeho firma dělá hlavně různé subsystémy pro CubeSaty - například hydrazinový pohon, nebo hospodaření s elektrickou energií. Tady se budou na začátku dělat subdodávky pro USA a postupně i samostatné projekty a specializace. Pár samonosných nápadů už máme a uvidíme co se uchytí. Jedno velmi zajímavé téma je tisk konstrukcí CubeSatů ve spolupráci s firmou Průša.
(A díky Aleši)

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“