Koupě dalekohledu - pomoc s výběrem

Název mluví za vše
Odpovědět
bazmous
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 1
Reputace: 2
Registrován: 20.10.2020 8:12
Koupě dalekohledu - pomoc s výběrem

Příspěvek od bazmous »

Dobrý den, nevím jestli se tady můžu na to ptát když tak to smažte. Jsem obyčejný nadšenec vesmíru, který bydlí v malém městečku, takže nádherný výhled na oblohu plnou hvězd(jde vidět i mléčná dráha) a planet a minimum světelného smogu. Chtěl bych si pořídit dalekohled na pozorováni planet a hvězd atd. Jsem úplný lajk v tomhle tak nevím jestli vůbec to má smysl. Je tu někdo kdo by mi poradil s výběrem dalekohledu? Rozpočet jsem si říkal, že by mohl být kolem 20 tisíc. Děkuji moc za každou radu nebo pomoc. Krásný den všem.
Uživatelský avatar
MaG
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1899
Reputace: 735
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Registrován: 2.8.2012 22:10
Kontaktovat uživatele:
Re: Koupě dalekohledu - pomoc s výběrem

Příspěvek od MaG »

Za mě jen stručné doporučení, protože tady to opravdu není typické místo pro radu. Přečti si webovku na astro.cz, mrkni na dalekohledy na supra-dalekohledy.cz a poraď se s panem Zahajským, co tam prodává. Dole dva obrázky se základním doporučením. Já bych klidně volil ten dobson 200 mm, udělá to hodně služby za málo peněz a výborně se to prodává. Momentálně je jeden s celou výbavou za 15 000 na bazaru na Astro Foru.

https://www.astro.cz/rady/pozorovani-ob ... hledu.html

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Koupě dalekohledu - pomoc s výběrem

Příspěvek od Dugi »

Vítám tě na našem fóru a doufám, že se ti tu bude líbit. ;-)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“