Chystá se film o Koroljovi

Název mluví za vše
Odpovědět
MilanV
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 4
Registrován: 11.6.2020 8:27
Chystá se film o Koroljovi

Příspěvek od MilanV »

Našel jsem zajímavost, překvapivě v článku o pražském metru :)
Výtvarník Jan Šrámek chystá s Martinem Bořilem animovaný film Koroljův sen. Citace z článku na Aktuálně.cz:
Teď mám rozdělaný animovaný film s Martinem Buřilem, který se jmenuje Koroljovův sen a je inspirovaný životem ruského raketového konstruktéra Sergeje Koroljova. Je to příběh o překonávání překážek a vztahu kreativity s prací pro státní aparát. Koroljova ve 30. letech zavřeli do gulagu a pak ho zas vytáhli, když ho potřebovali. Protože byl v gulagu, zemřel předčasně a je to možná jeden z důvodů, proč se Sověti nedostali na Měsíc s lidskou posádkou.
MilanV
Vesmírný nováček
Vesmírný nováček
Příspěvky: 3
Reputace: 4
Registrován: 11.6.2020 8:27
Re: Chystá se film o Koroljovi

Příspěvek od MilanV »

Koukal jsem večer po podrobnostech a moc toho zatím není. Projekt byl původně zamýšlen na roky 2018-1019, tj. teď už měl být hotový. Obrazy z něj ukazovali na festivalu LUSTR v roce 2018, odkud je i tato anotace:
Jan Šrámek & Veronika Vlková
Absolventi Fakulty výtvarných umění v Brně tvoří autorskou dvojici od roku 2010. Na letošním ročníku představí ilustrace vztahující se k připravovanému animovanému filmu Koroljovův sen, který vzniká ve spolupráci s animátorem a režisérem Martinem Búřilem. Koroljovův sen je animovaný fiktivní dokument s prvky sci-fi, který je postaven na půdorysu životního příběhu sovětského raketového konstruktéra Sergeje Koroljova. Jeho raketa R-7 vynesla do vesmíru první umělou družici země Sputnik a také prvního kosmonauta Jurije Gagarina. Ve své době se ale také stala prvním mezikontinentálním nosičem jaderných zbraní.
Zveřejněná např. v časopise Nový prostor, číslo 524

Na serveru filmcenter je pak souhrnné PDF Czech animation 2018-2019, kde je na straně 45 krátká anotace v angličtině a jeden obrázek.

Odpovědět

Zpět na „Volná diskuse“