Čínské plány

Všechny aktuální informace o čínském kosmonautickém programu
Odpovědět
Uživatelský avatar
rhronza
Uživatel v podmínce
Uživatel v podmínce
Příspěvky: 113
Reputace: -19
Registrován: 17.2.2015 9:07
Re: Čínské plány

Příspěvek od rhronza »

Malky píše: 27.6.2021 19:13 K tomu poslednímu bodu se nebudu moc rozepisovat, páč by to rychle mohlo spadnout do politiky, ale řeknu že Číňanům fandim už jenom proto, že jakákoli jejich aktivita bude obrovskou motivací pro Američany je předběhnout...
Ty první 4 body jsou jen takové fanouškovské řeči o staretegických projektech, které jsou ve vývoji. Ty fráze jsou povrchní a nikoho neurazí :-)

Cítím, že nechcete věnovat politickým aspektům čínských kosmických plánů. To u technokratického webu nevadí. Je to ale pozoruhodné, když si uvědomíme, že politika (státní rozpočty) rozhodující většinu kosmického průmyslu financuje.

Fandíte soupeři, protože si myslíte že vás bude motivovat k lepším výsledkům. To je pozoruhodný názor. Pominul-li jistý sebedestruktivní prvek konání, tak se můžete ex-post rozhodnout, komu jste ve skutečnosti fandil. Nic proti tomu, každý se rozhoduje jak umí. Někomu ta provinciální mentalita nevadí.
„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čínské plány

Příspěvek od Dugi »

Své plané politicko - filosofické úvahy, spekulace, domněnky a názory řeš, prosím, někde jinde. Na internetu je tuna míst, kde za takovéhle řeči dostaneš ještě poplácání po zádech. Politika se řeší na spoustě jiných míst, ale u nás ne. Respektuj to, prosím. Netahej sem podobné úvahy, které jsou na našem webu silně OT.
U nás se vždy řešila, řeší a řešit bude pouze kosmonautika. Politiku necháváme za dveřmi. Tečka. :Takhle tedy ne:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
rhronza
Uživatel v podmínce
Uživatel v podmínce
Příspěvky: 113
Reputace: -19
Registrován: 17.2.2015 9:07
Re: Čínské plány

Příspěvek od rhronza »

Dugi píše: 28.6.2021 21:49 Své plané politicko - filosofické úvahy, spekulace, domněnky a názory řeš, prosím, někde jinde. Na internetu je tuna míst, kde za takovéhle řeči dostaneš ještě poplácání po zádech. Politika se řeší na spoustě jiných míst, ale u nás ne. Respektuj to, prosím. Netahej sem podobné úvahy, které jsou na našem webu silně OT.
U nás se vždy řešila, řeší a řešit bude pouze kosmonautika. Politiku necháváme za dveřmi. Tečka. :Takhle tedy ne:
Nečekal jsem od tebe nic pozoruhodného. V tom jsi má očekávání splnil.

Musíš být prosím konkrétnější a uvést "které úvahy sem nemám tahat":

1. že tě dlouhodobě vás vnímám jako člověka s podivnými názory (viz například že bys některé lidi střílel, lámal jim ruce, apod)
2. nemám poukazovat na potenciální použití čínských vojenských kosmických projektů proti České republice a že bych ji měl fandit (??)
3. nebo že bych neměl připomínat evidentní soulad kosmonautiky a politiky (bez politiky a státních rozpočtů by tento obor nemohl existovat: Apollo, Space Shuttle, Artemis, atd.)
4. nebo nemám poukazovat na zřejmou podivnost názoru: "Číňanům fandim už jenom proto, že jakákoli jejich aktivita bude obrovskou motivací pro Američany je předběhnout... " - aktuálně mají motivaci předběhnout někoho spíše Číňané, protože mají co dohánět
5. nebo něco jiného ?

Kosmonautix na české poměry vnímám jako dobrou základnu pro fanouškovskou faktografii. To je zásluha množství přispěvatelů. Ale co se týče širšího kontextu panuje zde zřejmý fetišismus (tvojí zásluhou ).

Žádný trochu jen soudný člověk nemůže fandit kosmickým projektům čínského komunistického státu.
„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čínské plány

Příspěvek od Dugi »

Nevím, jestli neumíš číst, nebo jen schválně hraješ hloupého. Tak tedy ještě jednou: Netahej do diskusí na našem webu politiku.
Já čínské kosmonautice fandím úplně stejně jako čínské, evropské, ruské, indické či japonské. Neřeším pitomou politiku ve stylu - s tímhle státem se kamarádíme a tak budu jeho projektům v kosmonautice držet palce, ale tenhle mi rozšlápl bábovičku, nemám ho rád a jeho projektům nepřeju úspěch. Vždyť je to dětinské. Jako děti na pískovišti. Fandím všem bez rozdílu - úspěchy všech kosmických agentur nás posouvají vpřed. Pokud tohohle přístupu nejsi schopen, tak je mi líto, že ti politika zatemnila hlavu. Ale aspoň do diskusí na našem webu netahej politiku. Pokud toho nejsi schopen, tak sbohem.
Měj na mne názor jaký chceš, nedělám věci proto, abych se někomu zalíbil. Je mi absolutně jedno, co si o mně myslíš. Ale musíš respektovat pravidla našeho webu. Pokud už tohle nedokážeš pochopit, pak není chyba na mé straně.
Tím tuhle debatu končím a jakýkoliv další komentář na tohle téma budu považovat za porušení mého rozhodnutí. Náš web stojí na nějakých pravidlech a buďto je budeš respektovat, nebo jdi jinam. Buďto se poučíš a začneš ta pravidla respektovat, nebo se postarám o to, abys k nám nepsal. Tohle, co předvádíš, zavání trollingem a o ten tu nestojíme. Věř mi, že jsme už na našem webu za ty roky měli dost namyšlených borců, kteří si mysleli, že prorazí hlavou zeď a že se bude vše točit kolem toho, jak oni chtějí. Moc dlouho u nás nezůstali.
Striktní oddělování politiky od kosmonautiky je jedním z pilířů našeho webu. Tento trend držíme od založení našeho webu a vyžadujeme jej od všech diskutujících. Nikoho tu násilím nedržíme, jen musí respektovat naše pravidla.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
rhronza
Uživatel v podmínce
Uživatel v podmínce
Příspěvky: 113
Reputace: -19
Registrován: 17.2.2015 9:07
Re: Čínské plány

Příspěvek od rhronza »

Dugi píše: 29.6.2021 22:04 Nevím, jestli neumíš číst, nebo jen schválně hraješ hloupého. Tak tedy ještě jednou: Netahej do diskusí na našem webu politiku.
Já čínské kosmonautice fandím úplně stejně jako čínské, evropské, ruské, indické či japonské. Neřeším pitomou politiku ve stylu - s tímhle státem se kamarádíme a tak budu jeho projektům v kosmonautice držet palce, ale tenhle mi rozšlápl bábovičku, nemám ho rád a jeho projektům nepřeju úspěch. Vždyť je to dětinské. Jako děti na pískovišti. Fandím všem bez rozdílu - úspěchy všech kosmických agentur nás posouvají vpřed. Pokud tohohle přístupu nejsi schopen, tak je mi líto, že ti politika zatemnila hlavu. Ale aspoň do diskusí na našem webu netahej politiku. Pokud toho nejsi schopen, tak sbohem.
Měj na mne názor jaký chceš, nedělám věci proto, abych se někomu zalíbil. Je mi absolutně jedno, co si o mně myslíš. Ale musíš respektovat pravidla našeho webu. Pokud už tohle nedokážeš pochopit, pak není chyba na mé straně.
Tím tuhle debatu končím a jakýkoliv další komentář na tohle téma budu považovat za porušení mého rozhodnutí. Náš web stojí na nějakých pravidlech a buďto je budeš respektovat, nebo jdi jinam. Buďto se poučíš a začneš ta pravidla respektovat, nebo se postarám o to, abys k nám nepsal. Tohle, co předvádíš, zavání trollingem a o ten tu nestojíme. Věř mi, že jsme už na našem webu za ty roky měli dost namyšlených borců, kteří si mysleli, že prorazí hlavou zeď a že se bude vše točit kolem toho, jak oni chtějí. Moc dlouho u nás nezůstali.
Striktní oddělování politiky od kosmonautiky je jedním z pilířů našeho webu. Tento trend držíme od založení našeho webu a vyžadujeme jej od všech diskutujících. Nikoho tu násilím nedržíme, jen musí respektovat naše pravidla.
jsi lhář kde jsem napsal že nepřeju čínským plánům ?
„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein.
Uživatelský avatar
Lakely
Správce profilu na Facebooku
Správce profilu na Facebooku
Příspěvky: 1130
Reputace: 153
Bydliště: Plzeň
Registrován: 11.2.2010 21:50
Kontaktovat uživatele:
Re: Čínské plány

Příspěvek od Lakely »

Tohle je přes čáru, kritiky se tady asi nikdo neštítí, ale odpovídat na fóru stylem "Jsi lhář.." a přivádět sem móresy jednovětnýcýh útoků na dlouhý vysvětlující komentář, tak to teda ne. Tady nejsem v žumpě diskuzi na Novinkách. Takhle spolu normální lidi nemluví. Představ si, že bys tohle udělal v reálné živé konverzaci. Naprosto nevychované plivnutí.
Já nic takového na tomto fóru nechci.
Vesmír je nekonečný a realita překoná veškeré naše představy.
A. C. Clarke
Uživatelský avatar
Malky
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 513
Reputace: 494
Registrován: 28.3.2014 21:26
Re: Čínské plány

Příspěvek od Malky »

rhronza píše: 30.6.2021 7:15 jsi lhář kde jsem napsal že nepřeju čínským plánům ?
Nemůžeš napsat x příspěvků o tom, jak jsi proti čínské kosmonautice, a pak druhé osočovat ze lži.
"The meek will inherit the Earth." ..and the rest of us, Universe.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Čínské plány

Příspěvek od Dugi »

Abych odpověděl na tvůj dotaz, připomenuti konec tvého minulého komentáře: „Žádný trochu jen soudný člověk nemůže fandit kosmickým projektům čínského komunistického státu.
Hlavní problém, který u tebe kritizuju, ale je, že taháš do komentářů politiku. Teď však k tomu, proč tohle píšu. Ve svém minulém komentáři jsem napsal: „Tím tuhle debatu končím a jakýkoliv další komentář na tohle téma budu považovat za porušení mého rozhodnutí.“ Jelikož jsi v diskusi pokračoval, porušil jsi moje rozhodnutí a já na to musím odpovídajícím způsobem reagovat. Zkus si zapamatovat, že podobným klackovitým a drzým přístupem hlavou zeď neprorazíš. Pokračuj dál a vykoleduješ si ban. Dostáváš dočasně antihodnost, aby sis konečně uvědomil, že o takovéhle chování na našem fóru nestojíme.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
rhronza
Uživatel v podmínce
Uživatel v podmínce
Příspěvky: 113
Reputace: -19
Registrován: 17.2.2015 9:07
Re: Čínské plány

Příspěvek od rhronza »

Malky píše: 30.6.2021 8:51
rhronza píše: 30.6.2021 7:15 jsi lhář kde jsem napsal že nepřeju čínským plánům ?
Nemůžeš napsat x příspěvků o tom, jak jsi proti čínské kosmonautice, a pak druhé osočovat ze lži.
tak dobře kde jsem to napsal? odpověz na tuto elementární otázku
„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein.
Uživatelský avatar
rhronza
Uživatel v podmínce
Uživatel v podmínce
Příspěvky: 113
Reputace: -19
Registrován: 17.2.2015 9:07
Re: Čínské plány

Příspěvek od rhronza »

Dugi píše: 30.6.2021 11:26 Abych odpověděl na tvůj dotaz, připomenuti konec tvého minulého komentáře: „Žádný trochu jen soudný člověk nemůže fandit kosmickým projektům čínského komunistického státu.
Hlavní problém, který u tebe kritizuju, ale je, že taháš do komentářů politiku. Teď však k tomu, proč tohle píšu. Ve svém minulém komentáři jsem napsal: „Tím tuhle debatu končím a jakýkoliv další komentář na tohle téma budu považovat za porušení mého rozhodnutí.“ Jelikož jsi v diskusi pokračoval, porušil jsi moje rozhodnutí a já na to musím odpovídajícím způsobem reagovat. Zkus si zapamatovat, že podobným klackovitým a drzým přístupem hlavou zeď neprorazíš. Pokračuj dál a vykoleduješ si ban. Dostáváš dočasně antihodnost, aby sis konečně uvědomil, že o takovéhle chování na našem fóru nestojíme.
Majer uspokojil svů napoleónský komplex - dostal jsem antihodnost, asi se dneska nevyspím ROFL

jeho slepičí mozeček nedokáže rozeznávat význam slov
těžko můžu diskutovat takovým ignorantem, který nedokáže odpovědět na elementární otázky

tím tuto diskusi i svou účast v onanistickém doupěti končím :tlesk:
„Definice šílenství je dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky.“ Albert Einstein.

Odpovědět

Zpět na „Čínská CNSA“