Raketoplán Endeavour

Sem patří diskuse o všech modelech družic, sond a raket z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Raketoplán Endeavour

Příspěvek od tomas »

Na stránkách dokosmuskrtkem.cz je papírový model raketoplánu Endeavour. Od ostatních modelů se liší tím, že se s ním dá létat. Což mě lákalo. Jelikož jsem na modelařinu dřevo, požádal jsem o slepení modelu manželku. Ta je narozdíl ode mě šikovná. Obrázek
Ta ohnutá špička je samozřejmě důsledek nepovedených přistání. Ta roura, na které raketoplán stojí, slouží k jeho vzletu. Stačí fouknout a je to. Můžete si vyzkoušet aerodynamiku raketoplánu a trochu i jeho řízení (přiohnutím klapek a směrovky)
Jak model létá jsem se pokusil demontrovat na následujícím videu. Předem se omlouvám za bídnou kvalitu záznamu.
Naposledy upravil(a) tomas dne 1.8.2011 23:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketoplán Endeavour

Příspěvek od Dugi »

Tak tohle je super nápad! :o Tleskám tvůrcům, které něco takového napadlo, i tvé manželce, že se jí model tak pěkně podařil. A jak jsem tak na to video koukal, tak to přistání vypadalo docela měkce :) :palec nahoru:
Možná si tenhle kousek taky někdy slepím. ;)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: Raketoplán Endeavour

Příspěvek od tomas »

Měkké přistání je třeba trochu nacvičit. Jednak prudkost fuku a pak to ohýbání klapek a směrovky. Pro správné vyvážení modelu se mohou na spodek špičky nalepit 1 nebo 2 trojúhelníky navíc. Jsou součástí vystřihovánky.
Ovšem paráda by byla mít doma tohle: sice není papírový, takže sem do rubriky moc nepatří, ale je úžasný.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Raketoplán Endeavour

Příspěvek od Dugi »

Vypadá to skvěle a navíc ta věc manévruje líp, než skutečný raketoplán :-D .
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij

Odpovědět

Zpět na „Papírové modely“