International Space Station

Sem patří diskuse o všech modelech družic, sond a raket z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: International Space Station

Příspěvek od Dugi »

Vypadá to pěkně, taky se těším, až se do toho pustím. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: International Space Station

Příspěvek od marcellino4 »

ahojte vsetci citatielia,

som Marcel a chem sa Vam vsetkym predstavit prostrednictvom svojej prace.

Dnes som objavil tento web a musim povedat ze sa mi velmi paci, hlavne ma velmi zaujala sekcia "Vesmírné výzvy" a "Dobývání vesmíru".

Som modelar, velmi rad lepim a vyrabam z papiera vsetko co sa tyka pilotovanej kozmonautiky. Casom by som sem mohol dat nejake fotky, ale pre zaciatok by som Vam chcel ukazat moj blog, kde mam fotky vstkych mojich modelov, hlavne velkej ISS v mierke 1/100!

http://spacepapermodels.blogspot.sk/

Poslednu dobu zverejnujem rozne zaujimave fotky z oblasti "realnej" kozmonautiky, ale ak chcete vidiet moje modely, tak tie sa nachadzaju v starsich prispevkoch spred niekolkych mesiacov. Je tam velmi vela fotiek ako ISS tak aj inych modelov.

Ak by si niekto prial vidiet moj model z hociktoreho uhlu, resp by potreboval s hocicim poradit, som kedykolvek k dispozicii, velmi rad pomozem s hocicim.

Pre zaujimavost: model ISS ktory vidite na mojom bloge a ktory skladaj dokopy velmi sikovny modelari na tomto fore, je vytvoreny panom Alfonso X Morenom, s ktorym som v pravidelnom kontakte a s ktorym spolupracujem pri tvorbe modelov. Zatial som mal tu cest spolupracovat na vydani Dragonu a Falconu9, ale rozpracovane mame Rassvet a DEXTRE. Uz skoro hotove modely Rassvetu a DEXTRA mozete vidiet pripojene na mojej ISS.

Zaroven chcem este raz pochvalit vsetkych sikovnych modelarov na tomto fore, pretoze ich modely su uzasne, a snaha vytvorit nieco vlastne hoc aj v inej mierke je velmi prijemna k vzhliadnutiu.

Tesim sa ze som objavil tento web. Dufam ze si tu s Vami budem moct pisat o nasom spolocnom konicku, akym papierove modely pilotovanej kozmonautiky urcite je.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: International Space Station

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě na našem fóru, jsem opravdu velmi rád, že se u nás registroval nový uživatel, který je navíc takhle úžasně aktivní. Jako každého nováčka se tě zeptám, jestli ti máme tykat, nebo vykat.

K příspěvku: Kdybych tady nasekal deset smajlíků :o , tak to nevyjádří pocit, jaký jsem měl, když jsem se podíval na Tvůj web. To je prostě nádhera. Ty modely vypadají opravdu skvěle (a skoro se až stydím za některá svá díla, která jsem tu zveřejnil - ve srovnání s Tvými modely je to jako Trabant vedle Ferrari :lol: ). Je vidět, že Ti lepení opravdu jde - budu se opakovat - ty modely vypadají báječně.
Web Alexandra X Morena znám a často na něj chodím koukat, jestli nevyšel nějaký nový model. Skutečnost, že se na našem fóru zaregistroval jeho spolupracovník je přímo úžasná. :palec nahoru:
U Modelů, které vytvořil Alfonso X MOreno si neskutečně vážím hlavně toho, jak má propracované fotonávody - každý krok má svou fotku, některé komplikovanější obsahují více fotek z různých úhlů, aby modelář přesně věděl co kam patří.
A když už jsi napsal, že jsi ochotný radit, hned toho využiju a zeptám se. Jaké doporučuješ na modely lepidlo. A jaké se ti osvědčily papíry. Já třeba používám Herkules a tyčinkové lepidlo Kores. Modely tisknu na tyhle matné fotopapíry. Jsou pěkně tvrdé, což se pro modely hodí. Ale zajímal by mě Tvůj názor coby odborníka.
Mimochodem - Dragona už mám pár týdnů staženého, zvětšeného na 1:50 a připraveného na lepení. Jen chci předtím dodělat Zarju. Už je prakticky hotová - jsem u solárních panelů. :)

Na závěr - jsem moc rád, že ses u nás zaregistroval. Doufám, že se Ti tu bude líbit a těším se, že si občas popovídáme (třeba nejen) o modelech.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: International Space Station

Příspěvek od marcellino4 »

ahoj

dakujem pekne za chvalu na moju pracu, milujem svoje hobby (bez neho sa neda zit) a preto si uprimne vazim ak ma niekto pochvali ze robim len to co mam zo srdca rad. takze este raz DAKUJEM.

samozrejme budem rad ak si budeme tykat, mam 28 rokov takze si myslim ze tykanie bude najvhodnejsie. lahsie sa tak bude rozvijat akakolvek buduca spolupraca, co by bolo super.

Alfonso je velmi priatelsky clovek, dobre sa s nim spolupracuje (tak ako aj s inymi zahranicnymi kolegami, ktori miluju lepenie papiera). Prave vo fotonavodoch su aj niektore moje fotky. Je to velmi prijemny pocit vediet, ze sa niekto z mojej prace uci postavit svoj vlastny model :) Mam to stastie, ze sa moja praca celkom dobre presadila. Preto mi bude ctou pomoct vychovavat nove talenty, prichadzat sem s napadmi a trikmi ako postavit naozaj pekne modely.

Pokial ide o rady ohladne lepidla - velmi dobre sa mi osvedcil Pritt - gamafix http://www.google.sk/imgres?q=Pritt+-+g ... tCQ&zoom=1 Ma naozaj skvele vlastnosti, ktore mojej praci vyhovuju, napr tvrdost po totalnom uschnuti je vyborna, nemeni sa ani po dlhom case, ani vplyvom teplot. A rychlost jeho schnutia je primerana mojej vytrvalosti. A taktiez sa dobre nanasa z tuby.

Pokial ide o papier, tak pouzivam obycajny A4 vykres, dokonca taky aky je v obchodoch najlacnejsi :P Kedze na velke modely potrebujeme vela papieru, tak aby to nevyslo draho - obycajny matny papier dava vzhlad ze to clovek naozaj vytvoril vlastnorucne a nie je to "kupene".

Momentalne sa intenzivne venujem studiu radio techniky, pretoze pracujem na modely DEXTRA 1/10, ktoreho rameno chcem ovladat dialkovo pomocou servomotorcekov. Bude to velke dielo, tak dufam ze ho za niekolko tyzdnov, mesiacov (mozno do vianoc) stihnem dat dokopy. Tu by som mozno aj ja uvital niekolko dobrych rad, kedze s radiotechnikou mam iba zaciatocnicke skusenosti :krčící rameny:

Dobru noc
Uživatelský avatar
KitFisto
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 532
Reputace: 1
Bydliště: Ostrava/Szczecin
Registrován: 10.7.2012 8:25
Re: International Space Station

Příspěvek od KitFisto »

Když už se tu bavíte o těch modelech.Nejlepší zdroj,obchod na papírové modely?
Science flies you to the moon
Religion flies you into buildings.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: International Space Station

Příspěvek od Dugi »

Dálkově ovládaný model DEXTRA? :o Tak to je síla. Moc držím palce. To už je vyšší level modelařiny. :palec nahoru:
Za tip na lepidlo a papíry děkuju.

KitFisto: Já osobně používám dva zdroje - v první řadě http://www.axmpaperspacescalemodels.com/ a také http://jleslie48.com/gallery_models.html
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: International Space Station

Příspěvek od Amper »

Jak jsi na tom s tim Dextre ?

I kdyz delam RC uz nekolik let tak si to trochu nedovedu predstavit. Dextre ma tolik stupnu volnosti ze jedine co me napada je rizeni pomoci nejakeho jednocipu (treba Arduino) a to nemluvim o mechanickych problemech.

Nerikam ze to nejde, napr. s jednim servem jsem pomoci spravnych delek tahel atd... rozhejbal i nakladovou rampu na modelu C27J Spartan ( http://www.youtube.com/watch?v=fu3JIRAZhOs ) ale easy to nebylo a u Dextre bude problem uz jen mechanicka cast
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
Re: International Space Station

Příspěvek od marcellino4 »

ahojte

Aby som odpovedal v poradi, tak ja som zacinal s jleslie48, je tam par velmi peknych modelov ktore by nemali chybat v zbierke ziadneho vasniveho modelara. Potom som objavil Marcenter, ktory ale dnes uz nefunguje. Odtial mam svoj STS a ISS (ale iba do roku 2001). Ked som objavil AXM tak som si kompletne prerobil svoju ISS (k roku 2001). Velmi dobra kvalita modelov je aj na tejto stranke - velmi sikovny modelar (bohuzial uz sa tomu nevenuje): http://www.mos95b.com/Moon%20Port/

A aby som reagoval aj na mojho planovaneho DEXTRA: mam v plane pouzit pre kazdy otocny klb samostatny servomotor, na jedno rameno ich treba 7 + treba rata aj s inymi otocnymi castami celeho modelu. uz som otestoval vsetko a pustam sa do kompletizacie celej radio/elektrickej schemy a prekonvertovania modelu z 1/100 na 1/10. V podstate mam k dispozicii 2xsamostatne prijmace (spolocny zroj, samozrejme aj 2x vysielace so spolocnym zdrojom).

Prvy prijmac ma 2kanaly a druhy 3kanaly. Prvy kanal budem vyuzivat na prepinanie medzi servami prveho ramena, a samotne serva budem ovladat tretim kanalom. Druhy kanal vyuzijem na prepinanie medzi servami na druhom ramene a stvrty kanal bude sluzit na ovladanie vybraneho serva na druhom ramene (dufam ze ste v obraze). Zvysny piaty kanal bude sluzit na rotaciu v strede zakladneho bloku Dextra.

Mozno to nie je celkom zrozumitelne popisane, a rad to rozpisem ak su niektore detaily nejasne. Myslim ze vsetko podstatne som uz otestoval (vratane prerobenia serva na neobmedzene otacky) a mozem sa kludne pustit do kompletizacie modelu. Moze byt takyto popis mojich planov? Myslite ze to bdue fungovat? Ja sam som optimista a velmi zvedavy :andílek: Mojim cielom je vyuzit vsetko co mozem za cim nizsie naklady, Arduino mi pride dost drahy, nerozumiem PC programovaniu, a aj ked chcem, nema ma to kto naucit. Osobne mam velmi blizky vztah s pajkovackou ;)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: International Space Station

Příspěvek od Dugi »

Jelikož jsem nikdy nepronikl do tajů elektroniky, tak jsou pro mne veškeré obory týkající se servomotorů RC ovládání, kanálů a pájky španělskou vesnicí. Nicméně Ti moc držím palce a těším se na výsledek. :palec nahoru:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: International Space Station

Příspěvek od Amper »

No, priznam se ze me to moc smysl nedava :-)

Napr. netusim jak hodlas resit to prepinani mezi servama.

Ale ja jsem deformovany, mam 12ti kanalovou vysilacku ktera umoznuje hodne volne programovani a stejne bych to resil tak ze bych to naprogramoval do jednocipu abych si neukroutil ruce (= jednocip by prevadel jednoduche pozadavky na slozite pozadavky pro vic serv)

Mozna jedna dulezita vec - planujes ze to bude mit nejakou nosnost a nebo to bude jen nest svou vlastni vahu ? Co hodlas pouzit za konstrukcni material (papir to asi neda)


Ale jinak drzim palce, prijde mne ze todle je typicka situace kdy ja bych se do toho proste nepustil - vidim slozitosti ktere ty nevidis a proto ti nebrani v nadsenem pristupu :-D Rekneme ze v tomdle pripade jsem NASA a ty jsi SpaceX :-D

Tak doufam ze ti to vyjde, kdyby jsi neco potreboval vedet tak se ozvi, casu moc neni ale poradit zkusim

Odpovědět

Zpět na „Papírové modely“