International Space Station

Sem patří diskuse o všech modelech družic, sond a raket z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: International Space Station

Příspěvek od Greene »

To se neboj ;) Stáhnul jsem si do počítače Harmony,Raffaelo,Kibo,Columbuse,HTV1,HTV2 a ten tvůj upravený soyuz. Jen se mi zdá,že u pár těch modulů je to nějáké prapodivně udělané. Na fotkách tam je to,co v těch vystřihovánkách není,tak nevím :?
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: International Space Station

Příspěvek od Dugi »

K těm modulům jsem se zatím ještě nedostal, tak nevím :roll:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
Re: International Space Station

Příspěvek od Greene »

Uvidím,jen jsou děsně drahé barvy do tiskárny,chtěli po mě 300 Kč za černobílou :hlavou proti zdi
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Modul Zvezda 1:50

Příspěvek od Dugi »

Název modelu: modul Zvezda 1:50

Obrázek

Měřítko: 1:50
Autor: Alfonso X. Moreno / Dušan Majer
Rozložitelný model: Ne
Rozsah: 8 stránek A4
Další použitý materiál: pletací jehlice
Doba lepení: +/- 24 hodin
Obtížnost modelu: ???
Rozměry (š x d x v): 60 x 30 x 15 cm
Download: zde

Před několika týdny jsem avizoval, že dokončuji model modulu Zvezda, u kterého zbývá dodělat už jen pár detailů. Jenže, jak asi sami víte z vlastní zkušenosti, když člověku zbývá už jen "něco málo", odsouvá to na neurčito. Tenhle víkend jsem se ale rozhodl, že Zvezdu dokončím. A podařilo se. 8-)
Vzhledem ke zvolenému měřítku 1:50 se jedná o skutečného macka s rozpětím solárních panelů 60 centimetrů. Ani přes tuhle úctyhodnou velikost se ale panely neprohýbají. Jsou totiž silně podlepeny. Každý panel se skládá z horní a doplní poloviny, přičemž každá polovina je podlepena velmi silným papírem (neznám jeho gramáž, ale já ho dostávám k zásilkám fotopapírů, kde slouží k tomu, aby se papíry při transportu neohnuly). Dvě vrstvy tohoto papíru bez problémů zajišťují, aby panely držely požadovaný tvar. Tím pádem ale vzrostla hmotnost panelů a já měl (myslím, že oprávněný) strach, že by původně plánovaná osa tvořená špejlí nemusela vydržet. Nahradil jsem ji tedy pletací jehlicí, která poskytuje mnohem větší pevnost.
Díky větší velikosti lépe vyniknou i všechny komunikační antény. Pro fotografování jsem navíc použil i měřítko – ta červená krabička na některých fotkách, to je obyčejná krabička sirek, díky které si můžete udělat lepší představu o velikosti.

Zvezda:
Obrázek Obrázek Obrázek

Kompletní sestava:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Asi se ptáte, co přijde na řadu dál. Nebudu vás dlouho napínat, v blízké době se pustím do modulu Zarja.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: International Space Station

Příspěvek od Premet229 »

Ahoj Dugi a Všichni tady na fóru. Jsem čerstvý člen, a taky nadšený fanda kosmonautiky a všeho okolo. Zatím jsem jen tak listoval fórem po tématech a musím říci, že je jich tu již spoustu a hlavně zajímavých příspěvků! Jsem jen pouhý teoretik a student kosmonautiky a nikdy se do beztížného stavu na orbitu nepodívám, tak alespoň se snažím si tu atmosféru přiblížit. A sice, že občas, teda když mám čas, hraji simulaci na počítači ORBITER 2010 a sbírám modely vesmírných lodí a raket. Jednou je třeba i slepím .. :-D A to se již dostávám k jádru tématu, proč se tady vlastně projevuji: musím uznat, že Tě opravdu obdivuji Dugi, do čeho jsi se pustil a to nemyslím jen tento model ..! Každopádně fotky máš pěkné a modely jednotlivých částí ISS jsou super! Také mám tento model stáhnutý, tuším ale že v měřítku 1:100. Také čeká na DVD až jej vytisknu a začnu stavět. Ty placené části modelu jsem ještě neobjednával a ani nevím, jestli se mi do toho bude chtít. Jedná se tuším o ty části ISS, jako je hlavní příhradový nosník solárních a termoregulačních panelů apod. Každopádně držím pěsti při stavbě, ať se daří! Modely máš pěkný. Jo, a mě taky můžete tykat... :) Postupem času se prokoušu fórem a určitě budu rád diskutovat i o dalších tématech.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: International Space Station

Příspěvek od Dugi »

Ahoj,
vítám tě u nás. Jsem rád, že se u nás registroval další uživatel a doufám, že se ti tu bude líbit. My všichni tu jsme, jak říkáš, pouze teoretikové, ale o to víc nás to baví. Kosmonautika nás baví a máme rádi vše, co s ní souvisí. Takže myslím, že tu najdeš spoustu lidí se stejnými zájmy.
Musím ti ještě poděkovat za pochvalu, kterou jsi vyslovil jak papírovým modelům, tak i de facto celému webu. Opravdu z toho mám radost.
Klidně se naším webem postupně "prokousávej", jak dlouho budeš potřebovat. A hlavně, a to říkám každému nováčkovi, se neboj psát. Kdykoliv ti bude cokoliv nejasné, ozvi se. Máme tu mezi sebou přátelskou atmosféru a ostatní uživatelé ti určitě na každý dotaz rádi odpoví.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Premet229
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 113
Reputace: 0
Registrován: 15.3.2012 22:48
Re: International Space Station

Příspěvek od Premet229 »

Děkuji Ti Dugi za vřelé uvítání. Věř, že má slova, která zde napíši jsou a budou opravdu upřímná. Ještě se vrátím k tomu modelu ISS, abychom tedy ctili téma vlákna: Napadlo mě, že by spojení modulů šlo řešit i nalepenými malými magnety na vnitřních stranách spojovacích uzlů. otázka je, zda by se sestava nerozpadla, až těch modulů bude pospojovaných víc..?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: International Space Station

Příspěvek od Dugi »

Tenhle nápad by šel praktikovat asi jen u "svisle" připojovaných modulů - např. Pirs / Sojuz. Ale pokud by se magnety použily pro spojení "vodorovné" (třeba Zvezda / Zarja), spoj by byl velmi vratký - model by se prověšoval a magnety by u sebe jednotlivé moduly neudržely.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Greene
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 219
Reputace: 1
Bydliště: Jihlava
Registrován: 22.12.2011 22:52
Kontaktovat uživatele:
ATV 3 Edoardo Amaldi 1:100

Příspěvek od Greene »

Po pár dnech,co jsem měl vytisklou ATV 3 Edoardo Amaldi jdem se do ní pustil. Bohužel,občas mi něco nevyšlo a tak ATV není "přesný model" té skutečné. Moje ATV má spojovací modul blbě přilepený a tak je ohnutý :-D A pak by se našlo spousta dalších nepřesností,ale přece jen,je to můj skoro první model(když nepočítám nedokončený Ares I-X a dokončený nepovedený Atlantis),myslím,že se jinak celkem poved. Teď jen udělat Zvezdu ať mi tady chudák neleží :-D
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Omlouvám ze za strašné fotky,ale foťák momentálně stávkuje...
"Když jsem v kosmické lodi obletěl Zemi, viděl jsem, jak je naše planeta krásná. Lidé, chraňme a rozmnožujme tuto krásu, ale neničme ji!"Jurij Gagarin
Uživatelský avatar
tomas
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4837
Reputace: 47
Registrován: 2.4.2011 23:20
Re: International Space Station

Příspěvek od tomas »

Pěkný :palec nahoru: . Podobná originálu je. Tvar drží, tak není co řešit. ;)

Odpovědět

Zpět na „Papírové modely“