Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Tady můžete diskutovat o všech knihách, které souvisí s popularizací kosmounautiky
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2323
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Meybe »

Přátelé už za pár dní, konkrétně 17.9. 2020, vyjde kniha přispěvatele tohoto fóra, autora skvělých článku na webu kosmonautix.cz, překladatele největší herní události v naší Galaxii, člena redakce časopisu Tajemství vesmíru, ale především dobrého člověka a kamaráda Michaela Voplatky.
Už teď je k dispozici ukázka v PDF a osobně jsem se začetl a chtěl víc. Proto se nesmírně těším. Zároveň je kniha ukázkou toho, že i rok 2020 má pozitivní zprávy a příslibem kvalitního čtení. Moc se na to těším. :tlesk:
https://www.albatrosmedia.cz/tituly/562 ... q81RVyMs9I

P.S.: Mimochodem toto je krásná ukázka toho, jak někteří zdejší redaktoři neskutečně vyrostli a tvoří novou (nebojím se to říct), nastávající generaci popularizace kosmonautiky. :palec nahoru: :klaní se:
Naposledy upravil(a) Meybe dne 7.8.2020 19:09, celkem upraveno 1 x.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 640
Reputace: 272
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od MilanSpace »

Meybe píše:Přátelé už za pár dní, konkrétně 17.9. 2020, vyjde kniha...
Kdy a kde bude křest knihy? :)
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10835
Reputace: 10290
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Pospíšil »

MilanSpace píše:
Meybe píše:Přátelé už za pár dní, konkrétně 17.9. 2020, vyjde kniha...
Kdy a kde bude křest knihy? :)
A autogramiáda!? 8-)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3946
Reputace: 375
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od vai777 »

Pospíšil píše:
MilanSpace píše:
Meybe píše:Přátelé už za pár dní, konkrétně 17.9. 2020, vyjde kniha...
Kdy a kde bude křest knihy? :)
A autogramiáda!? 8-)
A budou tam chlebíčky? :lol:


Ne, vážně, ta knížka je moc dobrá. Je spíše pro laiky, ale svoje si tam najde každý, Wopat má být na co hrdý. :palec nahoru:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Wopat »

Meybe: Díky moc za uvedení knihy na fórum a za všechny ty honosné tituly, už tam chybělo jen "Lord of the Seven Kingdoms, and Protector of the Realm" :-D
MilanSpace píše:Kdy a kde bude křest knihy? :)
Křest nebude. Na takovéto záležitosti si nepotrpím a ani na ně v mém po okraj naplněném životě nezbývá čas.
Pospíšil píše:A autogramiáda!? 8-)
Kdykoliv a kdekoliv se mé kroky protnou s kýmkoliv z vás :)
vai777 píše:A budou tam chlebíčky? :lol:
Chlebíčky ti přivezu na naši ladies' night ;)

A teď seriózně... Jak napsal vai, kniha je určena především laikům (vydavatel uvádí od 12 let). Jestli měl vai pravdu i v tom, že je ta knížka moc dobrá, už je na posouzení každého z vás. Byla psána s cílem seznámit mládež a dospělé laiky s kosmonautikou a vším, co do ni patří. Většina zdejších zkušených matadorů se v ní tedy dozví minimum nových informací. Na druhou stranu jsem si jistý, že tady není nikdo, kdo by se nedozvěděl alespoň jednu novou informaci. Jde ale na prvním místě o jakýsi úvod do kosmonautiky, po jehož přečtení by měl být naprostý laik kosmonautikou doposud nepolíbený schopen přečíst si jakoukoliv knihu nebo popularizační článek a bezpečně se v nich orientovat.



Poutavý průřez historií kosmonautiky od prvních, často neúspěšných kroků přes prudký rozvoj až po slibně se vyvíjející současnost. Kniha systematicky, krok za krokem, provádí čtenáře atraktivním odvětvím kosmonautiky tak, jak se v průběhu času vyvíjela. Nejde přitom o suchý výčet všech historických událostí. Nejedná se ani o technickou encyklopedii. Cílem knihy je podat lidem, které tento obor zajímá a chtěli by se o něm dozvědět více, čtenářsky přívětivé seznámení s kosmonautikou a jejími hlavními rysy.
Albatros Media

Zamysleli jste se někdy nad tím, čeho všeho už lidstvo v kosmu dosáhlo? Nejspíš každý zná Sputnik a Jurije Gagarina. Většina lidí zpravidla ví i to, že na Měsíci přistál Neil Armstrong, že po Marsu jezdí nějaká robotická vozítka nebo že nám nad hlavami krouží jakási kosmická stanice. Dokázali byste ale říci, kolik dalších astronautů kromě Armstronga se po Měsíci procházelo, co přesně tam dělali nebo jak dlouho tam pobývali?

Odpovědi na tyto a ještě mnoho dalších vesmírných otázek čtenářsky přívětivou a atraktivní formou nabídne kniha, která vás zběžně provede celou historií kosmonautiky od prvních, často neúspěšných kroků přes prudký rozvoj až po slibně se vyvíjející současnost. A nejen to! Představí vám také základní aspekty kosmických letů a jednoduše vysvětlí, co je to obězná dráha, jak funguje raketa, proč do kosmu vynášíme astronomické teleskopy nebo jakou práci dělají lidé na kosmických stanicích.

autor
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3291
Reputace: 4051
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Vaclavik »

Já se na knihu moc těším. A vyhlížím okamžik, kdy se stane součástí mé knihovny.
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1377
Reputace: 771
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Saturn1234 »

Už jsem ji začal číst. Moc pěkná :palec nahoru: !
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3291
Reputace: 4051
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Vaclavik »

Zakoupeno, připraveno na recenci a rozšíření mé kosmoknihovny. Pro autora mám pozitivní zprávu - knihu naskladnili dnes a byl jsem čtvrtý co si ji dnes koupil!

Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1377
Reputace: 771
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Saturn1234 »

Tak jsem to dočetl. Moc oceňuji to střídání druhů těch kapitol :palec nahoru: . Doporučuji si to přečíst do přistání Marsu 2020, protže pak už to bude zastaralé :).
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Vaclavik
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 3291
Reputace: 4051
Registrován: 9.1.2013 16:26
Kontaktovat uživatele:
Re: Do kosmu krok za krokem (Michael Voplatka)

Příspěvek od Vaclavik »

Saturn1234 píše: 24.9.2020 14:21 Tak jsem to dočetl. Moc oceňuji to střídání druhů těch kapitol :palec nahoru: . Doporučuji si to přečíst do přistání Marsu 2020, protže pak už to bude zastaralé :).
Já ještě dočteno nemám. Nejsem ani v pětině. Faktické i typografické chybky jsem již objevil, ale zatím nic závažného (samozřejmě respektuji účel a cílovou skupinu knihy, jinak bych zas tak nadšený nebyl -), co by mělo knihu uvrhnout to nelibosti.

Odpovědět

Zpět na „Knihy“