Kapesní atlas Marsu

Tady můžete diskutovat o všech knihách, které souvisí s popularizací kosmounautiky
Sajri
Zkušený vesmírný průzkumník
Zkušený vesmírný průzkumník
Příspěvky: 381
Reputace: 569
Bydliště: Ondřejov
Registrován: 21.3.2017 14:40
Re: Průzkum Soustavy obecně

Příspěvek od Sajri »

Ok, prosím o přesun celé diskuze do knih (to vlákno jsem nenašel).
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Průzkum Soustavy obecně

Příspěvek od Squierik »

Sajri píše: 19.3.2021 10:42 Kdybych tušil, že můj příspěvek vyvolá už skoro dvě stránky v podstatě OT příspěvků, tak ho sem snad ani nedávám :-D.
Zaráží mě, kolik organizace je někdo schopen vložit do toho, aby ušetřil pár korun na poštovném, nebo aby někomu to ušetření umožnil.
Tyhle věci se běžně vydávají tak malým nákladem, že cena 262 Kč je úplná lidovka, a pokud se potřebují "pohojit" na poštovném, tak já bych jim to rozhodně přál.
Tak mňa to osobne to stálo zatiaľ asi 2 minuty času a do zásilkovne ma žena posiela minimálne raz týždenne, takže je mi to vcelku jedno. Mne ani nevadí poštovné 160 kč, takže objednám si to určite a ak sa to niekomu zdá byť moc veľa, tak som ochotný mu pomocť tú cenu znížiť investovaním ďalších pár minút času.
Takže možnosti som napísal, kto chcete, pište SS, keď to bude relevantný počet, tak to objednám hromadne a týmto túto tému za mňa uzatvárám :)

/edit 25.3.
Tak sajri úspěšne odradil všetkých záujemcov, takže hromadne objednávať nebudem
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Průzkum Soustavy obecně

Příspěvek od Pospíšil »

Sajri píše: 17.3.2021 16:02 Vychází kapesní atlas Marsu.
Celkem 84 stran, z toho 60 stran map + další zajímavosti. V angličtině, maďarštině a... češtině :o
Akceptoval jsem cenu 408 Kč za tuto raritní publikaci i poměrně dlouhou dodací dobu 4 týdnů (z Budapešti!) a objednal.

Dnes mi atlas přišel do schránky.
Jelikož byl zaslán obyčejnou poštou a v obyčejné plastové obálce (bez bublinkové výplně, nebo jiné ochrany), je lepená vazba v jednom rohu "naražená", tak jsem zvědav jak dlouho budou lepené stránky držet pohromadě.

Hlavní důvod proč tento příspěvek píšu je ale ten, abych upozornil potenciální české čtenáře, kteří nevládnou angličtinou a těšili se na trojjazyčnou variantu atlasu i s češtinou, že dodaná 2. edice atlasu je pouze a jenom v angličtině.
Osobně s anglinou problém nemám, ale někoho by to mohlo zklamat nebo přímo naštvat, tak na to upozorňuji, ať se můžete relevantně rozhodnout, zda objednat, či ne.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Squierik
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 401
Reputace: 332
Registrován: 6.6.2018 11:23
Re: Kapesní atlas Marsu

Příspěvek od Squierik »

Tak si ma predbehol, potvrdzujem oboje, angličtinu aj balenie a narazený roh, ale nemám pocit, žeby sa stránky mali začať rozpadávať. Každopádne, je to úplná pecka a doporučujem aj v prípade, že anglicky neviete a mate záujem. Predsalen je to atlas a ten je rovnaký v každom jazyku :) ja som to mať musel, povolaním geodet/kartograf a amatérsky nadšenec Marsu. To by som kúpil aj za tisícku bez otáľania.
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Kapesní atlas Marsu

Příspěvek od Meybe »

Zrovna včera jsem toto vlákno hledal a nemohl najít. Díky Mirku za info. A informace v knize hodnotíš jak? Stojí to za to?
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10800
Reputace: 10176
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Kapesní atlas Marsu

Příspěvek od Pospíšil »

Meybe píše: 11.5.2021 22:30 Stojí to za to?
Myslím, že ano. Atlas obsahuje mimo map i další zajímavé informace.
Podle autora Henrika Hargitaie by měl být atlas dostupný k zakoupení i v Planetáriu Praha.
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Kapesní atlas Marsu

Příspěvek od MilanSpace »

Pospíšil píše: 12.5.2021 8:05 Podle autora Henrika Hargitaie by měl být atlas dostupný k zakoupení i v Planetáriu Praha.
Nevím, jak to bude s prodejem v Planetáriu (doufám, že ano), ale ředitel Planetum Jakub Rozehnal ho měl v pondělí dopoledne už v kanceláři na stole.
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Meybe
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2680
Reputace: 2321
Bydliště: Chlumec
Registrován: 25.8.2015 8:46
Re: Kapesní atlas Marsu

Příspěvek od Meybe »

Tak jsem se poptal v Praze a nebude dostupný pro veřejnost, tedy alespoň pro zatím. Je distribuován pouze zdarma. Kusy jsou určeny vítězům připravované soutěže nebo zájemcům, kteří jej i prakticky využijí. :palec nahoru: Takže asi tak.
---------------
"Nejhezčí sny jsou ty, které se uskuteční."

Odpovědět

Zpět na „Knihy“