Návštěvy kosmonautů v České republice

Tady můžete debatovat o tom jak popularizovat kosmonautiku. Můžete hodnotit již existující projekty, nebo sami navrhovat nové.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od Dugi »

Hlavně, že nám chutná, ne? :lol: :lol: :lol:
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od MilanSpace »

Pospíšil píše:
MilanSpace píše:
Dugi píše:Zkusím si Tě zapamatovat...
Neboj, toho nepřehlédneš!!! :lol:
No že to říkáš zrovny ty, takový prostorově výrazný člověk. :lol:
:oops: Jej, tak takhle bych si to vůbec nedovolil myslet!!! Zrovna já...
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Laranto
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 52
Reputace: 12
Bydliště: Praha
Registrován: 6.5.2013 19:56
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od Laranto »

Dneska jsem byl na přednášce Charlese Duka v Dejvicích, ale musím říci že z ní mám poněkud rozpačité dojmy. První části, kdy pan Duke mluvil o svém "profesním" životě, jakožto kosmonauta, o programu Apollo a tak podobně se nedá naprosto nic vytknout. Bylo to poutavé, zábavné i poučné vyprávění. Z čeho jsem rozpačitý, je ta druhá část. To pan Duke, spolu se svou ženou Dorothy mluvili o svém životě po programu Apollo. Celé se to točilo kolem toho jak našli svoji cestu k víře, co jim Ježíš dává a proč bychom ho měli také přijmout. Nechápejte mě špatně, já proti věřícím nic nemám a rozhodně bych nechtěl nikoho urazit, ale tohle mi přišlo jako poměrně i nepříjemné vnucování. Myslím si, že pokud někdo chce přijmout víru, tak si k ní najde jednou cestu sám. Ve výsledku mě mrzí že jsem neodešel už po té první části.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od Dugi »

V Hradci Králové měl úplně stejný program. První část ale určitě stála za to, navíc jsem to bral jako čest být v jeho blízkosti, tak jsem přečkal i tu druhou polovinu. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Laranto
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 52
Reputace: 12
Bydliště: Praha
Registrován: 6.5.2013 19:56
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od Laranto »

Jako já jsem kažkopádně rád že jsem tam zašel. Už jen proto, že další příležitost vidět někoho kdo se dostal takto daleko už mít třeba nikdy nemusím. Pan Duke je jistě úžasný člověk a já doufám že v jeho věku budu mít alespoň polovinu elánu, jako má on. Pokud mu víra pomáhá v životě, tak mu to jen přeji. Jen jak říkám, vnucování mi přijde zbytečné, kdo chce, najde si cestu sám. :)
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26959
Reputace: 2729
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od Dugi »

V tom s tebou souhlasím. Ale stejně - i kdyby tam přednášel "o významu šišek na rozmnožování stromů" - jak jednou řekl pan Menšík, tak bych tam s radostí šel. Obsah byl pro mne druhotný, ale vím, jak jsi to myslel. :)
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Laranto
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 52
Reputace: 12
Bydliště: Praha
Registrován: 6.5.2013 19:56
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od Laranto »

Ale jo, máš pravdu. I kdybych to věděl předem tak bych šel. I když přednášek o šiškách jsem si užil ve škole dost. Teda né úplně tu co jsi jmenoval, ale velice podobný :D
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3943
Reputace: 368
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od vai777 »

To, s čím Charlie přijel do Čech, je podle mého standardizovaná přednáška, kterou používá všude. Je taky otázka, kam jsi na přednášku šel - pokud do nějakého křesťanského centra, pak musíš s něčím takovým předem trochu počítat.
A vzhledem k tomu, že Duke je známým kazatelem (a není sám - třeba Jim Irwin z Apolla 15 byl taky velmi aktivním evangelistou), nezbývá, než se přes tu druhou část překlenout.
Mně osobně to nevadilo, jak psal výše Dugi - i přednáška o šiškách by v jeho podání byla fajn a Charlie má schopnost i poměrně suchopárné věci podat zajímavě...
Btw - vítej na fóru! ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
MilanSpace
VIP uživatel
VIP uživatel
Příspěvky: 639
Reputace: 269
Bydliště: Pardubice
Registrován: 2.9.2010 19:12
Kontaktovat uživatele:
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od MilanSpace »

Laranto píše:Nechápejte mě špatně, já proti věřícím nic nemám a rozhodně bych nechtěl nikoho urazit, ale tohle mi přišlo jako poměrně i nepříjemné vnucování. Myslím si, že pokud někdo chce přijmout víru, tak si k ní najde jednou cestu sám. Ve výsledku mě mrzí že jsem neodešel už po té první části.
Existuje takové rčení "Čí chleba jíš, toho píseň zpívej..."
Dostat takovéhoto zajímavého člověka do České republiky (ale i kamkoliv jinam) je záležitost velice složitá na zajištění i na finance! Myslím, že návštěva Ch.Duka s manželkou přijde řádově na několik set tisíc korun... A ty musí někdo zaplatit! V případě Ch.Duka je zaplatila (letos a před 10 roky také) křesťanská nadace. A čistě materiálně "i ona z toho chce něco mít"!!! Jim je asi naopak jedno, že pan Duke mluví v první polovině o svém letu na Měsíc, pro ně je důležité, že v druhé polovině mluví o cestě k bohu atd... To vyprávění o Měsíci je v jejich pojetí jen forma, jak nalákat na pořad zájemce, které by tam jinak nedostali.
Pokud na tuto hru přistoupíme, tak se můžeme těšit z toho, že vidíme Ch.Duka a slyšíme jeho vyprávění o Měsíci, pokud na ní nepřistoupíme, tak ho holt neuslyšíme a neuvidíme. Volba je jednoduchá a prostá... :-)
-------------------
Milan H.
www.halousek.eu
Uživatelský avatar
Laranto
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 52
Reputace: 12
Bydliště: Praha
Registrován: 6.5.2013 19:56
Re: Návštěvy kosmonautů v České republice

Příspěvek od Laranto »

vai777 píše:Je taky otázka, kam jsi na přednášku šel - pokud do nějakého křesťanského centra, pak musíš s něčím takovým předem trochu počítat.
Masarykovy koleje spadající pod ČVUT zrovna křesťanským centrem nejsou, faktem je že jsem to prostě nečekal. :)
vai777 píše:Btw - vítej na fóru! ;)
Heh, na fóru jsem zaregistrovaný skoro 2 roky, pravidelně ho navštěvuji něco kolem tří let, ale díky. :) Faktem je že jsem tu toho zatím příliš nenapsal, nemám potřebu psát "spamovací komentáře", a když chci něco vědět, tak si to zpravidla dokážu vyhledat.
MilanSpace píše:V případě Ch.Duka je zaplatila (letos a před 10 roky také) křesťanská nadace.
Okay, tohle jsem nevěděl. Měl jsem totiž za to, že je zde na pozvání organizátorů výstavy Gateway to Space. Proto jsem byl také zaskočený tou druhou částí. Děkuji za uvedení na správnou míru :)

Odpovědět

Zpět na „Popularizace vesmíru“