Fotky raketoplánu - mix

Novinky o raketoplánech a jejich misích.
Odpovědět
lamid
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1076
Reputace: 0
Registrován: 25.7.2013 0:22
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od lamid »

geal píše:...čím to bylo focené? :-D
Z EXIFu uvedenej fotky
FinePix F660EXR
Exposure time [s] : 1/30
ISO speed ratings : 1250
F-Number : 3.5
Focal length [mm] : 4.4
White balance : Auto (0)
Exposure program : Normal (2)
Scene capture type : Standard (0)
....
"Naše cnosti a naše vady sú neoddeliteľné ako sila a hmota, keď ich oddelíte človek prestane existovať."
Nikola Tesla

lamid58.blogspot.sk
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od indian22 »

No konečně, jsem se prohrabal nánosy novějších zpráv.

Těch motorů by mělo být 15, všechny mají něco nalítáno na raketoplánech. To samozřejmě pořád nijak nevylučuje rotační princip během údržby. Ale k tomu zatím nic nemám.

http://www.nasa.gov/exploration/systems ... -2_prt.htm
geal
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 263
Reputace: 0
Registrován: 8.11.2014 23:53
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od geal »

indian22 píše: Třeba mě v servisu přesně podle popsaného vzorce měnili startér, dostal jsem nějaký opravený a ten můj si nechali na další opravu.
Po každé jízdě? :P
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od indian22 »

Po každé jízdě?
Ale no tak, vážený pane kolego. ;) Přece jsme nesrovnávali z pohledu životnosti, nýbrž z pohledu způsobu organizace servisních prací.

Nadto by Vám jazykoví puristé vysvětlili, že jsem použil dokonavý tvar slovesa "dostal", z čehož plyne, že se tak stalo toliko pouze jednou. :-D Nu pravda, tím sem si krapet naběhnul, páč tím přiznávám, že to není tak úplně běžný model. Ale to jsem ani tvrdit nechtěl, jen to že není tak úplně nepoužívaný.
geal
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 263
Reputace: 0
Registrován: 8.11.2014 23:53
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od geal »

Přece jsme nesrovnávali z pohledu životnosti, nýbrž z pohledu způsobu organizace servisních prací.
Ale o tom já právě mluvím...? Servisní práce byly zorganizovány tak, že se motory sundavaly po každém startu. (Tedy jak říkám, pokud se něco časem nezměnilo.)
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od Adhara »

geal píše: Já se vydat to takového muzea a pak zjistit, že jsem přinesl něco nepovedeného, tak budu na oběšení.
Nepovedeného? No tak ďakujem. :-) Ale je pravda, že zvlášť tie zábery, keď niekto fotil mňa s raketoplánom, sú dosť nevydarené, čo ma trochu mrzí. Na druhej strane, my fotografickí amatéri sa uspokojíme aj s nižšou kvalitou.
Uživatelský avatar
vai777
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3946
Reputace: 375
Bydliště: Opava
Registrován: 26.4.2012 11:03
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od vai777 »

Hele, když jsme byli loni v ESTECu, taky jsem pořídil se svou “krabičkou na mýdlo“ spoustu neostrých, zrnitých a nevyvážených fotek. Mně ta Tvoje fotka přijde úplně v pohodě, neměla zřejmě za cíl detailně zachytit věrně odstín páté dlaždice ve třetí řadě odpoda. Prostě je to reportážní fotka a basta. Kdybych měl podobnou (třeba se Shuttlem), asi bych se taky pochlubil, i kdyby byla pořízená dětským jednorázovým papírovým foťákem... ;)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand.
Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od Dugi »

Souhlas s vaiem. tyhle fotky zachycující nějakou událost, tak by měly svou hodnotu, i kdyby byly pořízené dírkovou komorou. :-D
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10835
Reputace: 10290
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od Pospíšil »

Adhara píše:
geal píše: Já se vydat to takového muzea a pak zjistit, že jsem přinesl něco nepovedeného, tak budu na oběšení.
Nepovedeného? No tak ďakujem. :-) Ale je pravda, že zvlášť tie zábery, keď niekto fotil mňa s raketoplánom, sú dosť nevydarené, čo ma trochu mrzí. Na druhej strane, my fotografickí amatéri sa uspokojíme aj s nižšou kvalitou.
Tady se musím Adhary taky zastat. Byl jsem na stejném místě přibližně ve stejnou dobu (05/2013) a mé fotky jsou jen o málo lepší (Panasonic DMC-TZ20). V té provizorní hale California ScienCenter byly velmi špatné světelné podmínky a omezený prostor na řádný odstup - když jste si se záběrem pohráli, tak se to celkem dalo, ale jak dáte foťák do ruky kolemjdoucímu, aby vás blejskul před orbiterem, tak je to bída a mizérie.
Takže Adharo, don't worry, be happy! :)
Pár příkladů z mého fotoalba: https://www.flickr.com/photos/71660327@ ... 116643042/
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
geal
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 263
Reputace: 0
Registrován: 8.11.2014 23:53
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od geal »

Adhara píše:Nepovedeného? No tak ďakujem. :-) Ale je pravda, že zvlášť tie zábery, keď niekto fotil mňa s raketoplánom, sú dosť nevydarené, čo ma trochu mrzí. Na druhej strane, my fotografickí amatéri sa uspokojíme aj s nižšou kvalitou.
Pozor, já hovořil pouze o té jedné fotografii s raketoplánem. A to není osobní kritika - tedy aspoň ne žádné osoby zde přítomné. ;) Spíš moje vlastní perspektiva. (Někdo vdolky, jiný čočky?)
Dugi píše:Souhlas s vaiem. tyhle fotky zachycující nějakou událost, tak by měly svou hodnotu, i kdyby byly pořízené dírkovou komorou. :-D
To určitě ano, ale mě opravdu zajímá, v jakém stavu jsou ty orbitery teď, včetně toho, jak dopadaly různé části jejich povrchu a co s nimi museli dělat. Pro takové věci jako budoucí návratové horní stupně od SpaceX je to totiž asi jediná zkušenost, kterou lidstvo s takovými znovupoužitelnými návratovými tělesy má, a provozní náklady včetně údržby budou nesmírně důležité. (Samozřejmě budu muset také zapátrat, jak dopadl drak uvnitř. To z fotografií poznat nepůjde.)
Pospíšil píše:Pár příkladů z mého fotoalba: https://www.flickr.com/photos/71660327@ ... 116643042/
Hmm, ale to vypadá dost pěkně, náhodou. :-) Třeba https://www.flickr.com/photos/71660327@ ... 1116643042 je přesně něco takového, co jsem měl na mysli. Díky!

Odpovědět

Zpět na „Raketoplány“