Fotky raketoplánu - mix

Novinky o raketoplánech a jejich misích.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adhara
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 150
Reputace: 26
Bydliště: Kremnica, Slovensko
Registrován: 14.2.2015 18:24
Kontaktovat uživatele:
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od Adhara »

geal píše:Bílý povrch orbiteru bez detailů, náběžná hrana křídla "vyblitá"...čím to bylo focené? :-D
Ja som to logicky nefotila, keďže stojím v zábere, navyše vlastný foťák držím v ruke. :-) Čím to bolo fotené, neviem, možno dokonca len mobilom.
Edemski píše:Trochu fotošopu a je to :-)

Díky.
geal
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 263
Reputace: 0
Registrován: 8.11.2014 23:53
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od geal »

Dugi píše:Kvalitu foťáku neřešme, vypadá to na docela velké rozdíly v osvětlení scény - jasná plocha i místa, kde jsou stíny - to se koriguje jen těžko. ;)
No a právě proto jedinečné zážitky fotíme na RAW, že? :-) Já se vydat to takového muzea a pak zjistit, že jsem přinesl něco nepovedeného, tak budu na oběšení. (A ne, Edemski, detaily se opravdu doplnit nedají. :-) Pořád nevidím, jak ten povrch vlastně po všech těch misích vypadá v detailu. Což podle mě je asi tak ta nejzajímavější věc viditelná na muzejních raketoplánech, tedy aspoň zvenčí.)
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od indian22 »

Fotíme do RAW, když máme v ruce svůj foťák, který si nastavíme dle svého. To ale není ten případ kdy někdo jiný fotí mou maličkost a ne vždy jsem zrovna ochoten dát někomu (třeba i cizímu) do ruky svůj foťák jen kvůli jednomu cvaku.

Ostatní fotky v odkazu jsou v pohodě. Byla by pls v origo rozlišení ta fotka SSME?
geal
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 263
Reputace: 0
Registrován: 8.11.2014 23:53
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od geal »

A ten druhý člověk neměl v ruce svůj foťák, který si mohl nastavit dle svého? ;-)

Ale to je bezpředmětné, mě spíš zaráží právě ten motor. Vždyť NASA si je přeci syslí, aby při startech SLS vyletěly komínem. Nebyla to jen nějaká maketa?
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26964
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od Dugi »

Všechny motory SSME, které jsou na vystavených raketoplánech jsou jen přesné makety. Skutečné SSME odpočívají ve speciálních skladech.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
Amper
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 2129
Reputace: 214
Bydliště: Plzeň
Registrován: 20.7.2012 12:53
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od Amper »

Na raketoplanech jsou urcite makety ale co motory vystavovane bokem ?

Obrázek

Napr. todle je motor vystaveny v KSC. Na cedulce je napsano ze ma za sebou 15 letu a 63 (pokud jsem to dobre rozlustil, prece jen je to uz focene pred nejakou dobou a nebylo tolik Mpx jako ted) pozemnich zazehu.

Full je tady https://www.flickr.com/photos/79705294@ ... 974924516/


Takze myslim ze odlozili motory co byly aktualne na raketoplanech ale nemyslim ze ty co byly namontovane slouzili celou dobu existence stroju.
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od indian22 »

JJ taky si myslím, že to tak nějak bude s těmi SSME bude. životnost by snad sice měli, ale počítám, že probíhal i nějaký vývoj.
A ten druhý člověk neměl v ruce svůj foťák, který si mohl nastavit dle svého?
Klidně si dovedu představit, že ne. Ne každý foťák to umí, ne každý vůbec k čemu to je, natož aby to uměl nastavit i kdyby to šlo.
geal
Vesmírný průzkumník
Vesmírný průzkumník
Příspěvky: 263
Reputace: 0
Registrován: 8.11.2014 23:53
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od geal »

Amper píše:Napr. todle je motor vystaveny v KSC. Na cedulce je napsano ze ma za sebou 15 letu a 63 (pokud jsem to dobre rozlustil, prece jen je to uz focene pred nejakou dobou a nebylo tolik Mpx jako ted) pozemnich zazehu.
Jestli to je skutečný motor, třeba jim ho zase seberou na součástky. ;-)
Takze myslim ze odlozili motory co byly aktualne na raketoplanech ale nemyslim ze ty co byly namontovane slouzili celou dobu existence stroju.
Nejsem si jist, jestli "aktuálně na raketoplánech" vůbec nějaké motory byly. Já žil v domnění, že je vždy sundavali, a pak tam nasazovali ty, které zrovna měli připravené. Tedy něco úplně jiného, než co děláme třeba s automobily.
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od indian22 »

Neřekl bych, že je to zase tak moc jiné. Třeba mě v servisu přesně podle popsaného vzorce měnili startér, dostal jsem nějaký opravený a ten můj si nechali na další opravu. Každopádně nějaká suma aktuálně používaných motorů musela být, to bude nejspíš ta co si další start odbude na SLS. Odpoledne se snad podívám jak jsou na tom.
Jestli to je skutečný motor, třeba jim ho zase seberou na součástky.
Neříkej dvakrát. ;)

Ne vážně, proti té probíhající recyklaci dosavadního zařízení bych ani nic nenamítal. Mimo toho, že i tak je celý proces zoufale neefektivní.
indian22
Znalec kosmonautiky
Znalec kosmonautiky
Příspěvky: 958
Reputace: 3
Bydliště: Sušice
Registrován: 7.10.2011 10:25
Re: Fotky raketoplánu - mix

Příspěvek od indian22 »

Zatím jsem natrefil na video ze standu. Enjoy it.

http://www.nasa.gov/press/2015/january/ ... ch-system/

Odpovědět

Zpět na „Raketoplány“