George Abbey a jemu pod.

Novinky o raketoplánech a jejich misích.
Odpovědět
marcellino4
Zájemce o kosmonautiku
Zájemce o kosmonautiku
Příspěvky: 87
Reputace: 1
Registrován: 22.7.2012 23:10
George Abbey a jemu pod.

Příspěvek od marcellino4 »

Zdravím všetkých fandov pilotovanej kozmonautiky :)

založil som toto vlákno, pretože som zatiaľ o nikom / ničom podobnom tu na fóre nečítal. Nedávno som sa dočítal jednu zaujímavú kapitolu v knihe "Dragonfly". Témou je hlavne Shuttle-Mir program. Ale dotýka sa to programu STS ako takého. Hlavne postava pána George Abbey. Bol to hlavný zosnovateľ posádok pre väčšinu misií, ktoré leteli v raketoplánoch. Keď som to správne pochopil, tak mal moc ako Deke Slayton z čias Apolla.

Veľa o ich metodach neviem a práve preto zakladám toto vlákno. Aby sme si vymenili informácie o mocných pánoch, ktorý formovali vesmírny program.

Dočítal som sa, že mal tzv. "klub" astronautov, ktorí mu boli veľmi blízky. Neviem, či to boli "donášači", alebo karieristi, alebo kombinácia akýchkoľvek ne/ľudských vlastností. Každý astronaut sa Abbeyho právom bál, pretože ak by sa mu znepáčil, tak by už neletel. Resp. ak by aj letel, tak by dostal nedôležitú úlohu v málo významnej misii. Naopak Abbeyho priatelia dostávali fajn veliteľské fleky pri historických letoch.

Trošku mi uniká, ako si dokázal taký vplyv vybudovať. Nie len čo sa týka menovania posádok, ale vraj mal vplyv aj na zostavovanie kalendára misií... Neviem... je to naozaj tak? Držal v rukách toľko moci, aby rozhodoval či sa nejaká misia naozaj uskutoční a či poletí ten ktorý hardware? Počul som, že v NASA bol taký človek, ktorý zastával protichodné funkcie počas programu STS. Len neviem meno a či to nebol aj práve Abbey. Vraj ten človek rozhodoval o financovaní, harmonograme a ešte o niečom, čo spolu navzájom manažérsky kolidovalo...

Ak máte niekto info o podobných ľuďoch v manažérskej hierarchii NASA, sem s nimi. Myslím, že takéto pikošky si veľmi radi všetci prečítame :) Napr ako pracoval Deke...ten pán musí byť kapitola sám o sebe. Formovať posádky, ktoré leteli na Mesiac...

Zrejme si ešte raz prečítam vyššie spomínanú knihu :)

Odpovědět

Zpět na „Raketoplány“