Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Sem můžete přidávat svoje tipy na vylepšení našeho fóra
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Pospíšil »

No a nešla by pro vložení prvního příspěvku použít Captcha, kterou máš aktivní pro přihlašování na blog, když vkládáš komentář pod článek? To by snad spambota mohlo zastavit, nebo ne?
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

CAPTCHA tam už (myslím) je. Proberu s Drahoslavem možnosti.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Uživatelský avatar
petrsida
Zkušený inženýr kosmonautiky
Zkušený inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 3882
Reputace: 3049
Bydliště: Lysá nad Labem, Tanvald
Registrován: 27.1.2012 22:17
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od petrsida »

Pospíšil píše: 11.10.2020 3:54 No a nešla by pro vložení prvního příspěvku použít Captcha, kterou máš aktivní pro přihlašování na blog, když vkládáš komentář pod článek? To by snad spambota mohlo zastavit, nebo ne?
Bota asi ano, ale občas jsou to evidentně živí lidé.
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Wopat »

Chtěl bych se podělit o svůj názor ohledně hodností na fóru. Vlákno s hodnostmi je zamknuto, tak píšu sem. Už jsem to psal kdysi, ale nevidím důvod v dělení "kvality" uživatelů podle počtu příspěvků. Když tady například přijde někdo nový a bude hledat odpovědi na své otázky, nijak nerozezná věrohodnost uživatelů, jen jejich aktivitu. Daleko vhodnější by bylo zavést systém "líbí se mi/nelíbí se mi" pod všemi příspěvky. Uživatel, jenž napíše něco hodnotného pak může dostat pozitivní zpětnou vazbu, která jej může motivovat k dalšímu psaní. Kromě toho by mu to pozitivní hodnocení zvyšovalo hodnost (někde tomu říkají karma), které by odráželo skutečnou hodnotu uživatele pro toto fórum. Stejně tak by to mělo opačný efekt u lidí, kteří tady jen vytvářejí problémy. Těch je tady naštěstí velmi málo, ale čas od času Dugi s někým bojuje, napomíná, banuje, atd. Takový člověk by od ostatních pod svým nevhodným příspěvkem dostal "nelíbí se mi", jeho karma by klesla do mínusu a pro ostatní, zejména neznalé nováčky, by pak byl na první pohled lehce rozeznatelný jako problémový či nedůvěryhodný. V současném systému člověk nepozná, kdo je ostatními uživateli respektován jako kvalitní zdroj informací. Poznáme jen to, kolik toho kdo napsal. Už ale nemůžu vědět, že ten člověk desetkrát za týden napíše prázdný příspěvek o jednom slově "Díky" nebo například jen příspěvek s jedním smajlíkem. V takovém případě současné hodnosti z mého pohledu nedávají vůbec žádný smysl a naopak mohou motivovat "lovce hodností" k psaní hromady zbytečností nebo tapetování, namísto skutečné touhy podělit se s ostatními o nějakou informaci nebo zajímavost.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Dugi
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 26963
Reputace: 2730
Bydliště: Jihlava
Registrován: 23.10.2009 15:36
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Dugi »

Jo, díky za názor! Tu karmu určitě můžeme zkusit zavést. Teď když už fórum jede na novém systému by to mohlo jít. Proberu to s Drahoslavem.
Obrázek

"Země je kolébkou života, ale nelze žít věčně v kolébce ..." - Konstantin Eduardovič Ciolkovskij
Peter
Zkušený vesmírný badatel
Zkušený vesmírný badatel
Příspěvky: 774
Reputace: 291
Registrován: 26.8.2018 17:23
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Peter »

Kluci, vedu jine forum jako admin. Sp[almeri jsou problem a jedine co pomaha je vzajemna kontrola a upozornovani a nasledne BANovani.
Neni nad poradny kosik BANanu...
Oni si to totiz mezi s sebou taky rikaji, takze takove spalmy po case odezni.
Je to jenom o komunitni spolupraci a nenechat si forum zaprasit!

P.S. Radna CAPCHA taky pomaha...
"Když se podíváš na nebe, sníš o tom být mezi hvězdami. Když jsi mezi hvězdami a podíváš se dolů, sníš o tom být zpátky na Zemi."
Chris Sembroski
Uživatelský avatar
modelar
Vesmírný badatel
Vesmírný badatel
Příspěvky: 557
Reputace: 39
Bydliště: Slovensko
Registrován: 4.8.2012 21:40
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od modelar »

Úplne súhlasím s Wopatom (dal by som ti like ak by to išlo :lol: )

Mne osobne tiež hodnosti založené na počte príspevkov nedávajú absolútne žiadnu logiku. Naopak, už od začiatku mi tu chýba systém založený na hodnotení samotných príspevkov (like / dislike), pretože často sa mi stáva, že sem niekto pridá nejakú veľmi zaujímavú informáciu a chcel by som mu za to nejak poďakovať a motivovať nech v tom pokračuje, ale zároveň to tu nechcem zapĺňať ďakovacími príspevkami. Myslím, že ak by sa tu spravil takýto systém, tak by to fórum výrazne posunulo čo sa týka kvality a informačnej hodnoty príspevkov.
"It was going well until it exploded."
Uživatelský avatar
Wopat
Kosmonaut
Kosmonaut
Příspěvky: 4729
Reputace: 643
Bydliště: Sluneční soustava
Registrován: 8.8.2012 19:37
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Wopat »

Moje řeč. To děkování je zhouba. Ano, je to slušné, milé, adresáta to potěší, ale na fórum to nepatří. K tomu slouží ten like. Pokud chci nutně poděkovat, můžu poděkovat předem, když pokládám otázku, nebo poděkuji v odpovědi, pokud k tomu ještě chci připsat něco dalšího, doplnit, ptát se dál atd. Rozhodně ale nedává žádný smysl psát nový příspěvek jen kvůli děkování. Na jiných fórech se to maže jako spam.
The difficult we do immediately. The impossible takes a little longer.
Uživatelský avatar
Saturn1234
Inženýr kosmonautiky
Inženýr kosmonautiky
Příspěvky: 1374
Reputace: 765
Bydliště: Praha
Registrován: 13.4.2020 11:19
Kontaktovat uživatele:
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Saturn1234 »

Aha. To se omlouvám. V tom případě jsem pro dávání liků taky :palec nahoru: :-D
lift off we have a lift off
Uživatelský avatar
Pospíšil
Velezkušený znalec kosmonautiky
Velezkušený znalec kosmonautiky
Příspěvky: 10824
Reputace: 10253
Bydliště: Pardubice
Registrován: 22.7.2012 19:00
Re: Otázky spojené s chodem portálu kosmonautix.cz

Příspěvek od Pospíšil »

Přidávám svůj hlas / opakuji, co jsem tu navrhl před lety a to zavést možnost lajkovat příspěvky, jak to mají např na NSF.
Disliky nejsou třeba, chování mimo pravidla by měli admini "odměňovat" jiným způsobem.
díky předem :)
---


"Mystery creates wonder and wonder is the basis of man's desire to understand." Neil Armstrong

Odpovědět

Zpět na „Připomínky a návrhy“